Drukuj

"Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy z nowym sezonem!"

- cytat uznanego komentatora piłkarskiego Andrzeja Twarowskiego oddaje chyba najlepiej to, co czuje każdy kibic unihokeja w Polsce! Uwaga podróżni! Pociąg „Salming Ekstraliga Mężczyzn” rusza już w najbliższą sobotę! Dla jednych będzie to przyjemna podróż szlakiem zwycięstw. Inni będą chcieli czasem się zatrzymać, by poprawić swoją grę. Zaczynamy od 4 dwumeczów rozgrywanych w: Zielonce i Łochowie (grupa B) oraz Wejherowie i Żarach (grupa C). Co czeka nas w tych spotkaniach? Jak przegotowywały się drużyny? Czytajcie dalej!

Inauguracja w Łochowie!

GRUPA B
VS

SKS Olimpia Łochów

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

AZS Politechnika Łódzka

Data i godzina spotkań: 08.09.2018 r., godz. 19:00
09.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań: Hala Sportowa w Łochowie, ul. Wyspiańskiego 20
Sędziowie: Mielewczyk Krzysztof / Rozmiarek Marcin

W poprzednim artykule (kliknij) pisaliśmy o tym, że praca z młodzieżą w Łochowie może zaprocentować już w tym sezonie. Pierwszą drużyną, która zweryfikuje, na co stać młodych zdolnych będzie AZS Politechnika Łódzka. Obydwa zespoły mają w składzie wielu obiecujących graczy. Doświadczonych i nieco starszych zawodników na boisku będzie można policzyć na palcach jednej ręki. W naszej przedsezonowej ankiecie wziął udział jeden z "rutyniarzy" – Rafał Fijałkowski z drużyny gości. Zapytaliśmy go o przygotowania do sezonu, cele drużyny, zmiany personalne oraz nastawienie na najbliższy mecz.


Fot. UKS Nowa Łódź

Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, mimo że zaczęliśmy dosyć późno względem terminu pierwszych spotkań. Trenujemy na nowej hali, z nowym Trenerem, więc wszystko układa się jak najlepiej. Celem podstawowym jest awans do ćwierćfinału. Cel, który chcielibyśmy osiągnąć to półfinał. Wiemy jednak, że do tego jeszcze daleka droga. Co do transferów, to nikt z poprzedniego sezonu na szczęście od nas nie odszedł, a plusem jest powrót dwóch zawodników. Mam nadzieję, że będziemy silniejsi dzięki temu w tym sezonie.

Nastawienie przed inauguracją? Jak najbardziej pozytywne. Znamy zespół z Łochowa bardzo dobrze pod względem taktycznym. Wydaje mi się, że tutaj nas zaskoczyć nie mogą. Problemem może być przygotowanie fizyczne, gdyż będziemy mieć za sobą 3 tygodnie treningów. Powalczymy o dwa zwycięstwa, choć oczywiście faworytem jest zespół Olimpii.

Z drużyny SKS Olimpia Łochów o zabranie głosu poprosiliśmy wracającego do gry Cezarego Grotkowskiego.


Przygotowania do sezonu trwają już od zakończenia poprzednich rozgrywek. Trenujemy bez chwili wytchnienia, bo chłopaki chcą być w formie we wszystkich meczach. Zamierzamy dać z siebie wszystko, bo liczy się zwycięstwo i pierwsze miejsce w tabeli. Chcemy po tym sezonie być dumni z naszej gry i wyników, stać nas na naprawdę wiele. Pierwszy mecz gramy z Łodzią. Nieraz już mierzyliśmy się z tym przeciwnikiem, może nie być łatwo. Wierzę jednak w naszą drużynę i zwycięstwo w pierwszej kolejce. Damy z siebie wszystko i zdobędziemy komplet punktów!

Oba zespoły wydają się więc bardzo pewne siebie i swojej pracy, wykonanej przed sezonem. Miejmy nadzieję, że przyniesie to świetne efekty w postaci świetnego widowiska na hali w Łochowie!

 

Joomla SEF URLs by Artio