Drukuj

Rozgrywki Opalenickiej Ligi Unihokeja nabierają rozpędu. W najbliższą sobotę w hali OSiR w Opalenicy rozegrana zostanie czwarta z  dziesięciu kolejek. Dotychczas 3 zespoły są niepokonane. Sytuacja ta może ulec zmianie, gdyż w tę sobotę obejrzymy ich bezpośrednie konfrontacje.

Opalenicka Liga Unihokeja odbywa się systemem zjazdowym. W naszej  lidze grają zawodnicy i zespoły, które występują w innych rozgrywkach seniorskich i juniorskich (ogólnopolskich i amatorskich), dlatego każdy zespół ma terminy, w których pauzuje. Tym sposobem śledząc ligową tabelę należy także uważać ile meczy rozegrał dany zespół. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły rozegrają 11 spotkań. Drużyny walczą o to, by z jak najlepszym dorobkiem awansować do rozgrywek grupowych najlepszej szóstki, pozostali powalczą w grupie B o miejsca 7-12 i dwa miejsca premiowane awansem do jednodniowego turnieju o Puchar Ligi – mówi Kacper Komin, koordynator rozgrywek.

Ligowa czołówka i wyrównana stawka

Dotychczas na czele ligowej tabeli znajduje się najlepszy ligowy beniaminek – Wilki Jar-Pol Bydgoszcz. Drużyna ta wygrała wszystkie 6 dotychczasowych spotkań i zgromadziła na koncie 18 punktów.


Na zdjęciu: Wilki JAR-POL Bydgoszcz, źródło: Wilki JAR-POL Bydgoszcz

Na drugim miejscu plasuje się kolejny zespół z województwa Kujawsko-Pomorskiego - FC Kala-Izolacje Toruń. Wicemistrz poprzedniego sezonu w bieżącej kampanii stoczył najwięcej pojedynków (8) i radzi sobie w kratkę, wygrywając i przegrywając po cztery mecze. Na koncie zespołu z Torunia jest 12 "oczek". Tylko dwa punkty mniej w czterech spotkaniach zdobyli niepokonani zawodnicy Vikings Nowy Tomyśl. Wikingowie pokazują dobrą grę i zanotowali 3 okazałe zwycięstwa oraz remis. 

Na zdjęciu: Viking Nowy Tomyśl, źródło: Viking Nowy Tomyśl

Na czwartej lokacie, z kompletem punktów (po trzech spotkaniach) znajdują się obrońcy tytułu - Spartanie Opalenica. Dalsza część ligowej tabeli jest bardzo wyrównana, a między zespołami z miejsc 5. i 12. są tylko 4 punkty różnicy. W walce o grupę A są wszystkie zespoły biorące udział w Lidze i nikt jeszcze nie może spać spokojnie.


Spotkania na szczycie

Swój akces do walki o mistrzostwo mogą w tej kolejce potwierdzić Wilki z Bydgoszczy. Zadanie nie będzie jednak należało do najłatwiejszych. Poza meczem z drużyną Spartanie i Vikings II, lider rozgrywek podejmie pozostałe niepokonane drużyny: Vikings i Spartan. Szczególnie interesująco zapowiada się spotkanie z nowotomyskimi Wikingami, bowiem w tym pojedynku skonfrontują się dwie najlepsze ofensywy rozgrywek. Wilki strzelają gola średnio co 5 minut i 49 sekund, a ich rywale na zdobycie bramki potrzebują średnio 6 minut i 5 sekund. Warto jednak zauważyć, że oba zespoły także świetnie bronią dostępu do własnej bramki.

Pogoń za ligową czołówką będzie celem, jaki postawią sobie Unihokej Team Brójce i UKS Absolwent Siedlec. Podopieczni charyzmatycznego trenera Augustyniaka nie stoją na straconej pozycji w bojach z Vikingami, Spartanami i zespołem Spartanie oraz Vikings II. Z kolei zawodnicy z Siedlca mecz z Vikingami rozegrali już awansem i remisując 3:3 pokazali, że mogą walczyć o zwycięstwo z każdym. W sobotę młodzi podopieczni trenera Strażyńskiego zmierzą się ze Spartanami i Vikings II.

Emocji nie powinno zabraknąć. Zapraszamy więc do dopingowania swoich faworytów już jutro od godziny 9:45!

Joomla SEF URLs by Artio