Drukuj

European Masters Games 2019, czyli Europejskie Igrzyska Mistrzów odbędą tego lata, od 31 lipca do 3 sierpnia we włoskim Turynie. Prawo do zapisu ma każdy zespół, spełniający kryteria wiekowe. Nie przewiduje się żadnych kwalifikacji.

Ta wyjątkowa impreza dedykowana jest wśród mężczyzn osobom powyżej 35. roku życia, a wśród kobiet - powyżej 30. Wśród kategorii znajdziemy następujące:

Wiek określony jest na dzień 31 grudnia 2019 r. Wiek najmłodszego członka zespołu decyduje o tym, do której kategorii zostanie przydzielona drużyna.

Wraz z rozwojem zainteresowania unihokejem, nasza dyscyplina stawia kolejne milowe kroki. Po rekordowych Mistrzostwach Świata 2018 w Pradze, z dumą możemy ogłosić jako IFF, że unihokej został włączony do programu European Masters Games. Impreza ta oferuje zawodnikom seniorom szansę rywalizację o uznawany tytuł Mistrzów. Już tego lata we włoskim Turynie. Wykorzystaj szansę, by zapisać swój zespół na kartach historii! - zachęcają przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Unihokeja.

Poza miłością do sportu, chęcią sportowej rywalizacji i dobrej zabawy nie ma tak naprawdę żadnych (prócz wiekowego) kryteriów przyjęcia na turniej. Dodatkowo, nie ma obowiązku zgłaszania zespołów krajowych, dlatego równie dobrze możecie stworzyć międzynarodową ekipę, która stanie w szranki z innymi sportowcami z całej Europy!

Jakie zasady obowiązują podczas meczów?

Spotkania trwać będą 2x15 minut w fazie grupowej i 2x20 minut w play-offach. Czas będzie niezatrzymywany, z wyjątkiem 3 ostatnich minut meczu w fazie ćwierćfinałowej i dalszej. W fazie grupowej zespoły będą podzielone na koszyki 4- lub 5-zespołowe. Każda drużyna uzyskuje awans do play-off, a miejsce w grupie decyduje o tym, z kim dany zespół mierzy się w dalszej fazie. Pozostałe przepisy obowiązują w podobnym formacie, jak podczas każdej międzynarodowej imprezy unihokeja, włącznie z kontrolą anty-dopingową. 

Gdzie gramy?

Halami turniejowymi będą:

Zakwaterowanie

Organizatorzy mogą pomóc w zakwaterowaniu. W tym celu należy odwiedzić tę stronę.

Wpisowe i rejestracja

Wpisowe wynosi 500 EUR za całą drużynę (w tym zawarty m.in. pakiet startowy). Rejestracji należy dokonywać pod tym linkiem.

Dodatkowe informacje

Szczegóły znajdziecie w Przewodniku EMG i Zaproszeniu IFF, które załączamy poniżej. W przypadku potrzeby przetłumaczenia określonych fragmentów dokumentów, prosimy o indywidualny kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Dodatkowych informacji możecie również szukać na stronach Igrzysk:

Attachments:
Download this file (EMG Floorball Sport Guide_Prel.pdf)Przewodnik Organizatorów - EMG 2019 [EN][Przewodnik Organizatorów - EMG 2019 [EN]]886 kB
Download this file (Invitation European Masters Games Floorball.pdf)Zaproszenie IFF - EMG 2019 [EN][Zaproszenie IFF - EMG 2019 [EN]]104 kB