Po wygranej w półfinale EFC z rosyjską NAUKĄ, Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk wywalczyła awans do finału Pucharu Europy, w którym zmierzy się z Wicemistrzem Słowacji - SK 98 Pruske. Poniżej prezentacja drogi, jaką gdańszczanki przebyły, by znaleźć się w finale EuroFloorball Cup 2017.

Możemy czuć się dumni

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk, jedyny zespół, który reprezentuje nasz kraj na prestiżowym turnieju EuroFloorball Cup 2017 swój pierwszy mecz grupowy rozegrała w zeszłą środę, a przeciwnikiem gdańszczanek była hiszpańska drużyna CDE El Vall.  Dziewczyny spisały się na medal i rozegrały świetny mecz, co zaowocowało zdobyciem trzech punktów już na początku turnieju.

Pierwsze minuty spotkania nerwowe w wykonaniu gdańszczanek, jednak z każdą minutą było coraz lepiej. Polski zespół sporo zawdzięcza znakomicie dysponowanej bramkarce - Patrycji Bernackiej, która wiele razy ratowała swoje koleżanki od utraty bramki. Z czasem, dzięki pewnej grze, dziewczyny zaczęły ustawiać spotkanie pod swoje dyktando. Pierwszą bramkę zdobyły co prawda zawodniczki z Hiszpanii, kiedy po składnej akcji piłkę w bramce umieściła Paula Arenal Beltran, ale na odpowiedź Polek nie musieliśmy długo czekać. Karolina Damps z zimną krwią wyczekała bowiem hiszpańską bramkarkę, po czym podała do „pustaka” Annie Raczkowskiej, a ta nie miała problemu ze skutecznym wykończeniem.

 EFC 2017 Interplastic Olimpia Osowa Gdansk - CDE El Valle

Unihokeistki z Gdańska rozkręciły się na dobre dopiero w trzeciej tercji, w której to całkowicie zdominowały sytuację na boisku. Już na początku tej części gry, w odstępie 17 sekund wpierw Hanna Samson, a następnie Malwina Zagórska znalazły sposób na dobrze dysponowaną bramkarkę z Hiszpanii. Na kolejne trafienia nie musieliśmy długo czekać, bowiem uskrzydlone dziewczyny zaczęły rozgrywać swój najlepszy unihokej. Najpierw Malwina Zagórska znakomicie egzekwowała rzut karny, a następnie Karolina Damps po pięknym strzale z lewej strony boiska zapisała się na listę strzelców. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 5:1 dla zespołu Interplastic Olimpii Osowy Gdańsk.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk (POL) - CDE El Valle (HIS) 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Widzów: 92

Bramki z meczu:


Łotyszki za mocne

Na drugi dzień dziewczyny mierzyły się z z łotewskim Rubene. Mecz przeciwko mistrzyniom Łotwy niestety nie wyszedł naszym zawodniczkom. Po pierwszej tercji dziewczyny do szatni schodziły z 1-bramkową stratą. Początek drugiej odsłony gdańszczanki rozpoczęły już z większym impetem, co poskutkowało bramką zdobytą przez Weronike Nogę. Na więcej jednak naszych zawodniczek nie było stać w tym meczu i następne trafienia padały łupem Łotyszek.

EFC 2017 Rubene - Interplastic Olimpia Osowa Gdansk 

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 6:1 dla Rubene, jednakże porażka szybko poszła w niepamięć, bowiem po ostatnim gwizdku sędziego dziewczyny wiedziały już, że (dzięki zajęciu 2. miejsca w grupie) nazajutrz rozegrają mecz półfinałowy, do tej pory najważniejszy w całym turnieju.

Rubene (ŁOT) - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk (POL) 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Widzów: 189

Bramki z meczu:

Końcowa tabela grupy B:

  Drużyna Mecze Wygrane Remisy Przegrane Bramki Punkty
1. Rubene 2 2 0 0 12-2 6
2. Gdansk 2 1 0 1 6-7 3
3. CDE El Valle 2 0 0 2 2-11 0

Półfinał, czyli zatrzymanie rosyjskiego faworyta

Gdańszczanki w półfinale zmierzyły się z Mistrzem Rosji, zespołem NAUKA. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a walka toczyła się o każdy centymetr boiska. Osowa znakomicie rozpoczęła to spotkanie, bowiem już w 6. minucie dziewczyny wyszły na 2-bramkowe prowadzenie - za sprawą Karolina Damps oraz samobójczego trafienia zawodniczki z Rosji. W kolejnych minutach pierwszej tercji zawodniczki zza wschodniej granicy nie chciały być jednak dłużne naszym unihokeistkom i w przeciągu sześciu minut wyrównały stan spotkania na 2:2. Taki wynik utrzymał się aż do końca pierwszej tercji.

 EFC 2017 Nauka-SAFU-NT - Interplastic Olimpia Osowa Gdansk

Druga odsłona również dobrze rozpoczęła się dla naszych zawodniczek, bowiem w 22. minucie spotkania Anna Raczkowska zdobyła bramkę dającą 1-bramkowe prowadzenie. Kilku minut później, za sprawą Karolina Damps, gdańszczanki prowadziły w półfinałowym spotkaniu już 4:2. To nie był jednak koniec emocji w tej odsłonie, bowiem zobaczyliśmy w niej jeszcze 2 trafienia: po jednym dla każdej z drużyn. Tercja ta zakończyła się ostatecznie wynikiem 5:3 dla Polek.

W trzeciej części gry nasze zawodniczki w dalszym ciągu prezentowały bardzo dobry unihokej, grały solidnie w obronie i dobrze rozgrywały piłkę w ataku. W trzeciej tercji zobaczyliśmy w końcu aż trzy bramki, z tego dwie zdobyte zostały przez nasze zawodniczki. Ostateczny wynik spotkania 7:4 zapewnił naszym unihokeistkom miejsce w Finale EuroFloorball Cup, co już teraz jest znaczącym sukcesem dla całego polskiego unihokeja! Dziewczyny - dziękujemy i gratulujemy!

Nauka-SAFU-NT (ROS) - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Widzów: 126

Bramki z meczu:

EFC 2017 Nauka-SAFU-NT - Interplastic Olimpia Osowa Gdansk 


W finale nasze zawodniczki zmierzą się ze słowackim SK 98 Pruske - bardzo dobrym zespołem, opierającym swój styl gry na kilku znakomitych zawodniczkach.

Mecz z SK 98 Pruske rozpocznie się jutro, tj. 20.10.2017 o godzinie 15:00 czasu polskiego. Transmisja LIVE z meczu finałowego - kliknij tutaj.

 

Tekst: Aleksander Hamrol

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje