Choć Salming Ekstraliga Mężczyzn rusza już za niespełna dwa tygodnie, rozgrywki kobiet rozpoczną się nieco później. Walkę o tytuł najlepszej kobiecej drużyny w Polsce sezonu 2017/2018 rozpoczniemy bowiem. 30 września.

fot. główne: Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Olimpia Osowa Gdańsk, która kolejny już rok wydaje się być faworytem całych rozgrywek - mimo że z nadmorskiej drużyny do szwedzkiego Linköping odeszła w tym sezonie najlepsza strzelczyni - Maja Stenka (razem z zawodniczką Zbąszynia - Agnieszką Kozanecką). W walce o koronę z pewnością nie odpuści też aktualny Wicemistrz - MMKS Podhale, który wzmocniony został przed sezonem byłymi zawodniczkami Multi Killers Kraków (drużyna z Krakowa wycofała się z rozgrywek), takimi jak Katarzyna Rogala, czy Wiola Białoń. Będzie to swego rodzaju "wyrównanie strat" bowiem "Szarotki" opuściła w tym sezonie Agnieszka Timek i Magdalena Mamak, które zdecydowały się na grę w... MMKS-ie Podhale II - ale o tym na końcu.

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

W nieco cięższej sytuacji jest kolejny medalista zeszłorocznych rozgrywek - Jedynka Trzebiatów, z której w tym sezonie odeszła najskuteczniejsza zawodniczka i jeden z filarów drużyny - Justyna Krzywak. Co ciekawe, jest to zawodniczka, która od 6 lat nieprzerwanie zdobywała koronę króla strzelców Ekstraligi. Kto przejmie ten tron w tym roku? Reprezentantka Polski spróbuje swoich sił w czeskich Vitkovicach. Mimo to, zespół z Trzebiatowa wciąż należy upatrywać jako jednego z trzech faworytów.

Transfery 2017/2018 - zobacz więcej

Poza pierwszą trójką, z pewnością sporo uwagi będziemy musieli poświęcić PUKS Trzebina (najmłodszy zespół ligi, z świetnymi juniorkami, które - podobnie jak Ludźmierz wśród mężczyzn - w zeszłym sezonie bardzo dobrze poradziły sobie jako beniaminek), a także Zbąszyniowi - który z licznymi Reprezentantkami kraju, takimi jak Joanna Szelzchen, czy Anna Borkowska - od lat jest drużyną "niespełnioną" - na papierze dysponuje bowiem świetnymi nazwiskami, lecz na boisku coś nie chce "zaskoczyć". Być może zmieni się to w tym sezonie? 

Stawkę zamyka ograny już dwa sezony w Ekstralidze, ale wciąż pracujący nad podnoszeniem swoich unihokejowych umiejętności Ożarów Mazowiecki, a także dwa zupełnie nowe w najwyższej klasie rozgrywkowej zespoły: LUCE Bielsko Biała i MMKS Podhale II Nowy Targ (drużyna utworzona w dużej mierze z aktualnych juniorek MMKS-u Podhale, prowadzonych przez trenera Arkadiusza Pysza). O dwóch ostatnich zespołach ciężko nam cokolwiek powiedzieć, ale może to i dobrze: liga będzie tym bardziej ciekawa i z większym zainteresowaniem przyjdziemy na parkiety, by zobaczyć umiejętności tych drużyn na żywo!


fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Już teraz zachęcamy do dopingowania swoich zespołów i okazywania im wsparcia także w mediach społecznościowych - przez napisanie w komentarzu pod tym postem nazwy drużyny, jakiej będziecie kibicować!