Już za niespełna 2 tygodnie ekstraligowe emocje powrócą do polskich hal unihokejowych! 12 klubów, podzielonych na 3 grupy rozpocznie walkę o tytuł Mistrza Polski sezonu 2017/2018.

23 września w Józefinie, Łodzi, Nowym Targu, Tychach, Sanoku i Toruniu w pierwszej kolejce spotkań Salming Ekstraligi Mężczyzn zobaczymy 6 meczy, a nazajutrz, w drugiej kolejce – kolejne 6. 

Nowy sezon to również nowe porządki. Liczba drużyn w Ekstralidze została zredukowana z 15 do 12. Są też nowe kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do Ekstraligi wraca w tym sezonie ULKS Józefina, a w porównaniu z zeszłym sezonem zabraknie w niej Wejherowa, Katowic, Wrocławia i Krakowa.

Grupa A Grupa B Grupa C
UKS Nowa Łódź MUKS Zielonka UKS Wiatr Ludźmierz
UKS Fenomen Babimost ULKS Olimpia Łochów KS Górale Nowy Targ
UKS Prus Żary ULKS Józefina TKKF Jadberg Pionier Tychy
TLU Toruń Esanok.pl Wilki Sanok KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

Zdecydowani faworyci rozgrywek pozostają ci sami. Kibice liczą przede wszystkim na Zielonkę, Górali, Szarotkę i Babimost. To im przewiduje się wygranie grup eliminacyjnych. Ponownie zażartą walkę o 1. miejsce zobaczymy na południu między dwoma klubami z Nowego Targu. Nie możemy też zapominać o tzw. „czarnych koniach” ligi. Za czołówką czyhają bowiem: głodni gry ludźmierzanie (najmłodszy zespół ligi) – 5-ta drużyna zeszłego sezonu, nieobliczalne i z meczu na mecz lepsze Wilki Sanok, a także niespełnione w zeszłym sezonie: Olimpia Łochów i Tychy, których ambicje z pewnością sięgają wyżej niż pierwsza faza play-off.

Harmonogram i terminarz Salming Ekstraligi Mężczyzn...

Stawkę uzupełniają drużyny mniej doświadczone w Ekstralidze, choć grające w niej już kolejny sezon: TLU Toruń, UKS Nowa Łódź i UKS Prus Żary, a także powracająca do najwyższej klasy rozgrywkowej Józefina, która może zaskoczyć w niejednym spotkaniu i ma potencjał na walkę nawet o 2. miejsce w grupie B.

Tyle słowem wstępu. Mieszanka „wybuchowa”, bo tak postanowiliśmy określić tegorocznych ekstraligowców, może przynieść całkiem ciekawe rozstrzygnięcia. Więcej o każdym zespole postaramy się napisać w oddzielnych artykułach, w których zaprezentujemy każdą grupę i jej drużyny z osobna. Już teraz zapraszamy do lektury!

A tymczasem rozpoczynamy pracę nad artykułem o Salming Ekstralidze Kobiet...

fot. Leszek Łopuszyński