Wielu emocji dostarczyła polskim kibicom pierwsza kolejka Salming Ekstraligi Mężczyzn. Mecze stały na wysokim sportowo poziomie, a walka toczyła się o każdy centymetr boiska. Zapraszamy na krótką relację podsumowującą inauguracyjne kolejki spotkań.

Fot. Szymon Pyzowski (SportowePodhale.pl)

Znalezione obrazy dla zapytania TLU  toruń - Znalezione obrazy dla zapytania uks prus żary

TLU Toruń vs UKS Prus Żary
- Grupa A -

Zacięta walka o wygraną. Mecze tych zespołów mogły być bardzo atrakcyjnym kąskiem dla fanów unihokeja. Spotkania bardzo wyrównane, o których zwykło się mawiać, że są walką o każdy centymetr boiska. W obu pojedynkach lepsza okazała się drużyna Prus Żary, wygrywając w sobotę 9-6, a następnego dnia 6-4. Oby więcej tak wyrównanych i atrakcyjnych meczów w naszej Ekstralidze!

TLU Toruń - UKS Prus Żary 6:9 (1:3, 3:4, 2:2)
Widzów: 78

TLU Toruń - UKS Prus Żary 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)
Widzów: 20


-

Bieszczady24.pl Wilki Sanok vs ULKS Olimpia Łochów
- Grupa B -

Odrodzenie Olimpii. Sanok w roli gospodarza nie wykorzystał atutu własnego boiska i dwa razy musiał uznać wyższość drużyny z Łochowa. Pierwszy mecz przebiegał pod dyktando zawodników Olimpii. Łochowianie kontrolowali spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Wynik 7-3 w pełni oddaje przebieg całego pojedynku, w którym to zawodnicy z Sanoka złapali aż 8 dwuminutowych kar. 

Do rozstrzygnięcia drugiego meczu potrzebna była dogrywka, w której to decydujący cios zawodnikom z Sanoka wymierzył Sebastian Sternicki, zapewniając swojej drużynie kolejne punkty w nowym sezonie. Wygrana 7-6 na pewno cieszy zawodników z Łochowa, którzy już na samym początku pokazali, że w tym sezonie są bardzo mocną ekipą i będą liczyć się w walce o najwyższe miejsca w lidze.

Bieszczady24.pl Wilki Sanok - ULKS Olimpia Łochów 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Widzów: 82

Bieszczady24.pl Wilki Sanok - ULKS Olimpia Łochów 6:7 d. (1:3, 3:0, 2:3, 0:1)
Widzów: 49


-

 

TKKF Jadberg Pionier Tychy vs KS Górale Nowy Targ     
- Grupa C -

Jedna wielka sensacja - tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się w miniony weekend w Tychach. W pierwszym meczu wicemistrz Polski ubiegłego sezonu co prawda wygrał, ale nieznacznie, różnicą tylko dwóch bramek. Wynik spotkania 6-8 mógł w pełni zaskoczyć sympatyków unihokeja, ponieważ to Górale typowani byli w roli bezwzględnego faworyta tego spotkania.

W unihokeju wszystko jest jednak możliwe. Potwierdziła to niedziela i drugie spotkanie, kiedy to tyszanie wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali górali 10-8. Wynik ten można odbierać jako sporą sensację, bowiem Pionier typowany był przed sezonem na outsidera grupy C, będącego na papierze tłem dla pozostałych zespołów z Podhala. Rzeczywistość ma się jednak inaczej i już w swoich pierwszych meczach Ślązacy pokazali, że w tegorocznych rozgrywkach będą ciężkim rywalem, którego zlekceważenie skutkować może bolesną porażką.

TKKF Jadberg Pionier Tychy - KS Górale Nowy Targ 6:8 (0:2, 2:3, 4:3)
Widzów: 67

TKKF Jadberg Pionier Tychy - KS Górale Nowy Targ 10:8 (0:3, 3:3, 7:2)
Widzów: 51


-


KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ vs UKS Wiatr Ludźmierz
- Grupa C -

Derby Podhala. W pierwszym meczu tego weekendu drużyna z Nowego Targu wyraźnie pokonała swoich przeciwników, nie trącąc przy tym nawet gola! Niewątpliwie spora w tym zasługa bramkarza "Szarotek" - Macieja Jastrzębskiego oraz znakomitej defensywy, przez którą zawodnicy "Wiatru" przez długi okres czasu nie byli w stanie się przedrzeć. Oczywiście ludźmierzanie wypracowali sobie kilka okazji do strzelenia bramki, ale razili nieskutecznością. Końcowy wynik 6-0 nie do końca oddaje przebieg wydarzeń na boisku, choć bez wątpienia możemy przyznać, że nowotarżanie wygrali zasłużenie.

Dzień później Wiatr z większą determinacją podjął rękawicę, stawiając zacięty opór najbardziej utytułowanemu zespołowi w kraju. Mimo to, młodzi zawodnicy z Ludźmierza również w drugim spotkaniu musieli uznać wyższość drużyny z Nowego Targu, przegrywając nieznacznie, bo 3-5.

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Wiatr Ludźmierz 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Widzów: 104

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Wiatr Ludźmierz 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Widzów: 90


Pierwsze mecze Salming Ekstraligi Mężczyzn dostarczyły nam bardzo dużej dawki emocji oraz niespodzianek. Nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań - szczególnie, że już w ten weekend na parkiecie zobaczymy "piękniejszą" stronę unihokeja, bowiem na boiska wybiegną drużyny Salming Ekstraligi Kobiet! Już teraz zapraszamy Państwa do śledzenia wyników tych spotkań na PZUnihokeja.pl oraz do przybycia na hale sportowe polskich klubów żeńskiej Esktraligi!

Tabele po 1. i 2. kolejce Salming Ekstraligi Mężczyzn