Zapraszamy do krótkie relacje ze spotkań 5. i 6. kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Fot. Leszek Łopuszyński

Z nami bardzo ekscytujące: 5. i 6. kolejka Salming Ekstraligi Mężczyzn, a wśród nich unihokejowy szlagier - jedne z najciekawszych pojedynków naszej ligi - a mowa tutaj oczywiście o nowotarskich derbach pomiędzy Szarotką a Góralami. Swoje mecze rozegrały również zespoły: Babimostu, Torunia, Łodzi, Żar, Zielonki, Sanoka, Łochowa, Józefiny, Ludźmierza oraz Tychów.

VS

Wielkie Derby Nowego Targu na remis, czyli Górale vs Szarotka

Największy hit minionych kolejek. Kibice ostrzyli sobie zęby na to spotkanie już od początku sezonu. Można powiedzieć, że mecz ten to przysłowiowa wisienka na torcie (lub jak mówi znany komentator sportowy: truskawka na torcie) rundy zasadniczej sezonu 2017/2018.

Sobotni pojedynek pomiędzy tymi dwoma utytułowanym zespołami był bardzo wyrównanym widowiskiem. W tym spotkaniu to zespół Górali narzucił rywalom swój styl gry i nie pozwalał zawodnikom Szarotki zbytnio rozwinąć swoich skrzydeł. Dopiero gdy w 52. minucie spotkania Górale, za sprawą Piotra Kosteli wyszli na 3-bramkowe prowadzenie (7:4), zawodnicy Szarotki "obudzili się z letargu" i ruszyli do natarcia. Czas grał na korzyść aktualnego wicemistrza Polski, choć w 58. minucie spotkania Tomasz Brzana pięknym trafieniem na 7:6 dał jeszcze nadzieje na korzystny rezultat dla najbardziej utytułowanej drużyny w Polsce. Sekundy uciekały jednak nieubłaganie i ostatecznie po 60 minutach to Górale mogli cieszyć się zwycięstwem w tym prestiżowym spotkaniu.

KS Górale Nowy Targ - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 7:6 (3:2, 2:1, 2:3)
Widzów: 75

Fot. Michał Adamowkski (SportowePodhale.pl - kliknij po pełną galerię zdjęć)

Niedzielny pojedynek to już zupełnie inna historia, bowiem w tym spotkaniu to Szarotka zdominowała wydarzenia na boisku. Poza kilkoma fragmentami gry, to brązowi medaliści Mistrzostw Polski kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając na zbyt wiele swoim rywalom. Warto zaznaczyć, że poczynania nowotarskich unihokeistów z wysokości trybun śledził trener Reprezentacji Polski Mężczyzn - Pan Jan Holovka, co zapewne było świetną okazją dla graczy do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Niedzielny pojedynek zakończył się wynikiem 8:5 dla drużyny KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ.

KS Górale Nowy Targ - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 5:8 (1:2, 1:4, 3:2)
Widzów: 45


Znalezione obrazy dla zapytania muks zielonka logo

VS

Zielonka vs Wilki Sanok

Aktualni Mistrzowie Polski - MUKS Zielonka - nie zwalniają tempa. Zawodnicy z centralnej części kraju odnieśli kolejne zwycięstwa w Salming Esktralidze Mężczyzn. Ich rywalem była tym razem drużyna Bieszczady24.pl Wilki Sanok, która to swoją przygodę z ekstraligowym unihokejem rozpoczęła w ubiegłym sezonie.

Sobotnie spotkanie można zaliczyć do jednych z ciekawszych w tej kolejce. W 10. minucie Sanoczanie prowadzili w tym spotkaniu aż 3:0. Kolejne minuty spotkania to wyrównana gra obu zespołów, z lekką przewagą gospodarzy. Gdy po 50 minutach na tablicy widniał wynik 6:6 wydawało się, że czeka nas spora niespodzianka. Tymczasem ostatnie 10 minut spotkania całkowicie zdominowali zawodnicy Zielonki, strzelając aż cztery bramki swoim rywalom i nie tracąc przy tym żadnej. Mecz zakończył się wynikiem 10:6 dla gospodarzy.

MUKS Zielonka - Bieszczady 24.pl Wilki Sanok 10:6 (2:4, 2:1, 6:1)
Widzów: 284


Fot. MUKS Zielonka (Facebook)

Niedzielny pojedynek w skrócie można opisać jako koncert jednego zespołu. Sanoczanie w tym spotkaniu byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy, którzy grali tego dnia bardzo dobry unihokej. Składne akcje zakończone bramkami, czy  dobra postawia w obronie zapewniły kolejne trzy punkty „Zielonym”. Mecz zakończył się wynikiem 12:2 dla MUKS Zielonka.

MUKS Zielonka - Bieszczady 24.pl Wilki Sanok 12:2 (5:0, 6:0, 1:2)
Widzów: 175


VS

Wiatr vs Tychy

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Śląska, którzy to po 13 minutach spotkania prowadzili 3:1. Kolejne minuty spotkania należały jednak do młodzieży z Ludźmierza, która narzuciwszy swój styl gry, zaczęła kontrolować przebieg całego spotkania. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 12:5 dla Wiatru.

UKS Wiatr Ludźmierz - TKKF Jadberg Pionier Tychy 12:5 (2:3, 6:1, 4:1)
Widzów: 70


Fot. Michał Adamowkski (SportowePodhale.pl - kliknij po pełną galerię zdjęć)

Niedzielny pojedynek pomiędzy tymi zespołami nie zachwycił niczym szczególnym kibiców zebranych w „Arenie Nowy Targ” . Oba zespoły zaprezentowały się z bardzo słabej strony. Jest to jeden z tych meczów, o którym zawodnicy obu zespołów chcą jak najszybciej zapomnieć. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 7:3 dla zespołu z Ludźmierza, który dość dobre wrażenie po dwóch tercjach zepsuł rozluźnieniem w trzeciej odsłonie.

UKS Wiatr Ludźmierz - TKKF Jadberg Pionier Tychy 7:3 (4:0, 3:1, 0:2)
Widzów: 30


Znalezione obrazy dla zapytania fenomen babimost VS Znalezione obrazy dla zapytania TLU  toruń

Babimost vs Toruń

Dwumecz pomiędzy tymi zespołami całkowicie zdominował zespół Babimostu, który systematycznie punktował swojego rywala, karcąc go za nawet najmniejszy popełniony błąd. Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2 dla gospodarzy.

UKS Fenomen Babimost - TLU Toruń 8:2 (4:0, 2:0, 2:2)
Widzów: 313


Fot. Leszek Łopuszyński (kliknij po: galeria sobota; galeria niedziela)

Następnego dnia mecz Fenomenu i TLU jeszcze bardziej przypominał jednostronne widowisko. Zespół Pana Marka Przygockiego strzelił w nim aż szesnaście bramek, trącąc przy tym tylko jedną. Warto zaznaczyć tutaj fakt, że do zespołu Babimostu na zasadach wypożyczenia z czeskiej Ostravy powrócił Wojciech Malajka, czyli jeden z najlepszych zawodników w kraju, co znacznie wzmocniło szyk ofensywny drużyny z Babimostu.

UKS Fenomen Babimost - TLU Toruń 16:1 (7:0, 5:0, 4:1)
Widzów: 189


VS

Znalezione obrazy dla zapytania ulks józefina logo

Olimpia Łochów vs ULKS Józefina

Kolejny dwumecz, z którego tylko jeden zespół wraca na tarczy, a jest nim ekipa Józefiny. Sobotni pojedynek zakończył się wynikiem 11:6 dla Łochowa. W niedzielnym spotkaniu zawodnicy Olimpii nie mieli już tak łatwego zadania, bowiem beniaminek bardzo dobrze bronił dostępu do swojej bramki. Mimo tego, również to spotkanie padło łupem doświadczonych zawodników z Łochowa, a mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla gospodarzy.

 
Fot. ULKS Olimpia Łochów (Facebook)

ULKS Olimpia Łochów - ULKS Józefina 11:6 (3:1, 3:1, 5:4)
Widzów: 186

ULKS Olimpia Łochów - ULKS Józefina 8:5 (0:1, 4:2, 4:2)
Widzów: 38


Znalezione obrazy dla zapytania uks prus żary VS Znalezione obrazy dla zapytania uks nowa łódź

UKS Prus Żary vs UKS Nowa Łódź

Zespoły zapewniły kibicom zgromadzonym na trybunach dobre, wyrównane widowisko podczas obu spotkań. W pierwszym meczu zwycięstwem 7:5 cieszyli się zawodnicy Łodzi, którzy byli bardziej skoncentrowani przez całe 60 minut spotkania. Następnego dnia to Żary cieszyły się z kolei ze zdobycia trzech punktów, wygrywając po bardzo zaciętym pojedynku nieznacznie, bo 6:5.


Fot. UKS Prus Żary (Facebook)

UKS Prus Żary - UKS Nowa Łódź 5:7 (0:1, 1:3, 4:3)
Widzów: 30

UKS Prus Żary - UKS Nowa Łódź 6:5 (1:3, 2:1, 3:1)
Widzów: 10


Za nami połowa sezonu zasadniczego. Drużyny powoli zaczynają myśleć o zbliżającej się fazie play-off, a fakt ten na pewno motywuje ich do jeszcze cięższych pracy na treningach. Nie ma już "łatwych" zwycięstw i chwila dekoncentracji może sprawić, że nawet faworyt będzie musiał przełknąć gorycz porażki. Kolejne mecze zapowiadają się wręcz ekscytująco, bowiem to od następnych pojedynków zależeć będzie rozstawienie drużyn w drabince play-off.

Z tego miejsca chcemy Państwa również zaprosić na artykuł podsumowujący pierwszą część sezonu zasadniczego 2017/2018 Salming Ekstraligi Mężczyzn, który to w przyszłym tygodniu pojawi się na naszej stronie internetowej.

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje