W sezonie 2017/2018 w Salming Ekstralidze Mężczyzn zobaczymy 12 drużyn, które zostały podzielone według klucza na 3 grupy po 4 zespoły każda. W krótkiej serii artykułów postaramy się Państwu pokrótce przybliżyć każdą z drużyn, które w tym sezonie powalczą o tytuł najlepszej w kraju. Dziś przyjrzymy się grupie A, w której zobaczymy: UKS Nową Łódź, UKS Fenomen Babimost, TLU Toruń oraz UKS Prus Żary.

Grupa A składa się głównie z mniej doświadczonych drużyn Ekstraligi, które w swoich szeregach mają bardzo młodych lub mniej doświadczonych zawodników, dopiero przyzwyczajających się do grania na ekstraligowym poziomie. Fakt ten może mieć duży wpływ na atrakcyjność meczów tej grupy, ponieważ walka o zwycięstwo może toczyć się do ostatniego gwizdka sędziego. Głównym faworytem w prezentowanej niżej stawce wydaje się być UKS Fenomen Babimost, który w ubiegłym sezonie uplasował się na bardzo wysokim - 4. miejscu.

Znalezione obrazy dla zapytania fenomen babimost

W drużynie tej zobaczymy takie gwiazdy polskiego unihokeja jak: Filip Łukaszewski czy Jakuba Łyskawa (obaj to Reprezentanci Polski, członkowie Kadry na The World Games 2017),  którzy niewątpliwie stanowić będą o sile drużyny z Babimostu (w dawnym "trio" zabraknie Michała Kozubala, który po powrocie z Danii nie zasilił rodzimego klubu, lecz przeniósł się do nowotarskiej Szarotki). Wielkimi atutami tego młodego zespołu jest również bardzo dobry bramkarz, solidna obrona oraz znakomity trener - "dyrygent z Babimostu"- Marek Przygocki. Wydaje się, że w tym sezonie Babimost również będzie walczyć o medale Ekstraligi, a kto wie - może nawet o ten najbardziej pożądany...Znalezione obrazy dla zapytania uks prus żary

Kolejna drużyna grupy A to UKS Prus Żary. Zmagania tego zespołu w Salming Ekstralidze możemy obserwować dopiero od ubiegłego sezonu, po którym Żary uplasowały się na 12. miejscu w końcowej klasyfikacji. W drużynie tej grają jedni z najlepiej punktujących minionych rozgrywek: Marcin Karczewski oraz Bartłomiej Fliegner, którzy uplasowali się na kolejno 8. i 9. miejscu klasyfikacji najlepiej punktujących graczy w lidze. Żary mają już za sobą jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej - wydaje się więc, że są gotowi na to, by napsuć w nowym rozdaniu jeszcze więcej krwi swoim rywalom.


Znalezione obrazy dla zapytania TLU  toruń

Trzecim zespołem umieszczonym w koszyku A jest TLU Toruń. Drużyna złożona głównie z zawodników występujących w Toruńskiej Lidze Unihokeja ubiegły sezon zakończyła na 9. miejscu. Jej zmagania na seniorskich parkietach również możemy obserwować dopiero od minionego sezonu. Tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, że zespół zbudowany głównie z amatorów już w swoim pierwszym sezonie przysporzył wielu problemów bardziej doświadczonym i ogranym drużynom. Tak też może być w nadchodzących rozgrywkach.


Znalezione obrazy dla zapytania uks nowa łódź

Ostatni "team", jaki zobaczymy w tej stawce to UKS Nowa Łódź, czyli 13-ty zespół poprzedniego sezonu. W swoich szeregach łodzianie mają mnie i bardziej zaawansowanych wiekowo zawodników (z przewagą młodych graczy), którzy na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i będą walczyć w każdym meczu o każdy centymetr boiska. Po słabszym sezonie drużyna ta na pewno chce pokazać innym, a przede wszystkim sobie, że stać ją na dużo więcej niż miejsce na końcu tabeli.


Grupa A

Poz  
Drużyna
M W P RZ RP Bramki Pkt
1 UKS Nowa Łódź UKS Nowa Łódź 0 0 0 0 0 0 - 0 0
2 UKS Fenomen Babimost UKS Fenomen Babimost 0 0 0 0 0 0 - 0 0
3 UKS Prus Żary UKS Prus Żary 0 0 0 0 0 0 - 0 0
4 TLU Toruń TLU Toruń 0 0 0 0 0 0 - 0 0

Wydaje się, że przed nami jeden z najciekawszych sezonów Ekstraligi Mężczyzn od lat. Warto więc poświecić troszkę weekendowego czasu i udać się na unihokejowe hale, by na żywo obserwować walkę o tytuł Mistrza Polski sezonu 2017/2018. A  już teraz zapraszamy Państwa do przeczytania kolejnego artykułu, tym razem przybliżającego nam zmagania w grupie B, który już jutro pojawi się na naszej stronie!