Już tylko kilka dni dzieli nas od pierwszych meczów sezonu 2017/2018. Przed nami wiele emocjonujących spotkań, dużo bramek, oby jak najmniej kar i mnóstwo starć na bandach, czyli w skrócie wszystko to, za co kochamy unihokej.

Wspomnianych aspektów unihokeja na pewno nie zabraknie w grupie w C, w której zobaczymy następujące drużyny: KS Górale Nowy Targ (aktualnego wicemistrza Polski), KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ (3-cia drużyna poprzedniego sezonu), UKS Wiatr Ludźmierz oraz TKKF Jodberg Pionier Tychy (czyli kolejno 5-ta i 14-ta drużyna minionego sezonu).

KS Górale Nowy Targ - zespół kompletny

Drużyna kompletna, zgrana, jeden z trzech głównych pretendentów do korony w tym sezonie. W swoich szeregach posiadają perfekcjonistów, znających unihokejowe rzemiosło od podszewki. Jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych klubów Ekstraligi. W tym sezonie będą jeszcze mocniejsi, bowiem na stare „śmieci” wraca Kamil Barszczewski. Zobaczymy też kilka nowych twarzy, takich jak Maciek Tomalak czy Bartek Ciapała. To bez wątpienia jeden z najlepszych klubów w Polsce.

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - mierząca jak zawsze wysoko

Najbardziej utytułowany klub unihokejowy w Polsce. Przed sezonem na pewno mają wielkie ambicje, a ich głównym celem jest tytuł mistrzowski, który to od kilku sezonów ucieka im sprzed nosa. Również i Szarotka skorzystała w tym sezonie z okienka transferowego i w rozpoczynającym się sezonie w koszulkach z Szarotką na piersi zobaczymy Michała Kozubala oraz Michała Dziurdzika. Fakt ten znacząco zwiększa - już i tak duży - kaliber drużyny z Nowego Targu. Wzmocnieni bardzo dobrymi zawodnikami będą ciężkim rywalem nawet dla wicemistrzów - Górali, z którymi tradycyjnie mierzyć się będą w grupie.

TKKF Jodberg Pionier Tychy - przed trudnym wyzwaniem

Drużyna, która poprzedni sezon zakończyła na przedostatnim miejscu w tabeli. W zbliżających się rozgrywkach przed zawodnikami z Tychów stoi ciężkie zadanie - przyjdzie im bowiem walczyć z dużo silniejszymi rywalami (a przynajmniej silniejszymi na papierze). Miejmy jednak nadzieję, że podejmą oni rękawicę i mile zaskoczą swoich kibiców. Na wyróżnienie zasługuje fakt o bardzo dużym doświadczeniu tyszan na ekstraligowych parkietach, co może im pomóc w walce z mocarzami ligi (a więc Szarotką i Góralami), a także młodzieżą z Ludźmierza.

UKS Wiatr Ludźmierz - nieobliczalna młodość

Zespół z Ludźmierza to młoda ekipa, prawdopodobnie najmłodszy zespół w lidze. W swoim pierwszym ekstraligowym sezonie pokazali jednak, że nie są chłopcami do bicia, z którymi łatwo poradzą sobie dużo bardziej doświadczone i utytułowane drużyny. Przed nimi długa droga do tego, aby walczyć o najwyższe miejsca ekstraligi. Młodość cechuje się bowiem nieobliczalnością - jest to za równo atut, jak i zagrożenie dla zawodników z okolic Nowego Targu. Wydaje się jednak, że stanowią oni mocny zespół, który może napsuć wiele krwi swoim rywalom. Swój pierwszy mecz zagrają przeciwko utytułowanej Szarotce, tak więc po tym spotkaniu dowiemy się choć po części, na co w tym sezonie stać drużynę prowadzoną przez Rafała Pelczarskiego.

Grupa C

Poz  
Drużyna
M W P RZ RP Bramki Pkt
1 UKS Wiatr Ludźmierz UKS Wiatr Ludźmierz 0 0 0 0 0 0 - 0 0
2 KS Górale Nowy Targ KS Górale Nowy Targ 0 0 0 0 0 0 - 0 0
3 TKKF Jadberg Pionier Tychy TKKF Jadberg Pionier Tychy 0 0 0 0 0 0 - 0 0
4 KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 0 0 0 0 0 0 - 0 0

Wydaje się, że sezon 2017/2018 Salming Ekstraligi Mężczyzn przyniesie nam sporo emocji. Ciężko jest o wskazanie głównego faworyta ligi - cieszy więc fakt, że systematycznie podnosi się poziom polskich drużyn unihokejowych, a mecze są zdecydowanie bardziej wyrównane, niż jeszcze kilka sezonów temu. Wydają się atrakcyjniejsze również dla kibiców, tak więc z tego miejsca serdecznie zapraszamy Państwa na wszystkie ekstraligowe spotkania sezonu 2017/2018!

I to wszystko, jeśli chodzi o przed-sezonową prezentację Salming Ekstraligi Mężczyzn. Teraz czas na poświęcenie chwili kobietom, o których napiszemy najpóźniej w przyszłym tygodniu...