Relacja z przedostatniego sprawdzianu Reprezentacji Polski Mężczyzn przed MŚ.

Fot. Słowacka Federacja Unihokeja

Za nami kolejny "International Weekend", podczas którego (w dniach 19-21 października) Polacy rywalizowali na turnieju Sześciu Narodów (6 Nations Floorball Challange) w słowackim Presovie.

Reprezentacja Polski trafiła w nim do grupy B, gdzie rywalami biało-czerwonych były kolejno Łotwa i Norwegia.

Końcowa tabela grupy B

  Drużyna Mecze Wygrane Remisy Przegrane Bramki Punkty
1.  NOR M 2 2 0 0 14-3 6
2.  LAT M 2 1 0 1 8-8 3
3.  POL M 2 0 0 2 6-17 0

Cieszymy się, że w końcu przed mistrzostwami możemy zagrać z drużynami, które są wyżej notowane, prezentują na ten moment lepszy unihokej, niż my - zdradza nam obrońca Kadry Narodowej, Mateusz Turwoń.

W pierwszym meczu z plasowaną w rankingu IFF na 7. miejscu Łotwą Polacy przez całe spotkanie prowadzili wyrównaną walkę. Po pierwszej tercji nasi prowadzili 1:0, po drugiej 3:2. Bramki strzelali Aleksander Hamrol, Maciej Sieńko i Mateusz Antoniak. Najgorsza okazała się jednak ostatnia odsłona. W niej Łotysze nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale i wyszli na prowadzenie, którego potem - mimo ambitnej gry Polaków - nie oddali już do końca spotkania. Czego zabrakło, by urwać piątkowym rywalom punkty?

Myślę, że w meczu z Łotwą zagraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Łotwa prowadziła grę, ale my także potrafiliśmy kilka razy zagrozić ich bramce i przy odrobinie szczęścia w końcówce wynik mógł być bardziej korzystny - relacjonuje Turwoń.

6 NFC | GRUPA B
  VS  

Polska

5:6
(1:0, 2:2, 2:4)

Łotwa

Data i godzina spotkania: 19.10.2018 r., 10:00
Miejsce spotkania: Slovakia, Presov, Sporthall Bastova

Następnego dnia, w sobotę (20 października) Polacy mierzyli się z Norwegami (6. zespół Świata). Mecz niestety bez większej historii, w którym Skandynawowie zaaplikowali nam aż 11 bramek, tracąc przy tym tylko 1. Tym razem Mateusz Turwoń zwracał uwagę na to, że przyczyną tak wysokiej porażki mógł być brak odpowiedniej koncentracji:

Norwegia to rywal na pewno dobry technicznie, z zawodnikami klasowymi, ale wydaje mi się, że podeszliśmy do tego meczu nieco mniej skoncentrowani.

Wynik może i był wysoki, ale wcale nie brakowało nam zawziętości i każdy z nas chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Rywal był po prostu za mocny i na nasze nieszczęście wykorzystał każdy nasz błąd - dodał reprezentacyjny bramkarz, Maciej Bogdański.

6 NFC | GRUPA B
 NOR M VS  

Norwegia

11:1
(1:0, 5:0, 5:1)

Polska

Data i godzina spotkania: 20.10.2018 r., 10:00
Miejsce spotkania: Slovakia, Presov, Sporthall Bastova

Na koniec, nie tyle na otarcie łez, co w celu udowodnienia, że spotkanie z Norwegią było tylko wypadkiem przy pracy, zmierzyliśmy się o 5. miejsce turnieju z Reprezentacją Danii. Jak się później okazało, był to kolejny wyrównany pojedynek, jeszcze bardziej zacięty od tego z Łotwą. Dobrze w bramce bronił Jastrzębski i jego vis a vis, przez co oba zespoły zdołały zdobyć tylko po 3 bramki. O zwycięstwie decydować musiały rzuty karne, w których to biało-czerwoni okazali się lepsi, pokonując Danię po piątej serii 3:2.

Spotkanie z Danią to typowy mecz walki, w którym to my prowadziliśmy grę, ale przytrafiały nam się głupie błędy,  po których padały bramki. Koniec końców udało nam się wyrównać w  3 tercji i zwyciężyć w rzutach karnych. Kiedy przychodzi nam prowadzić grę mamy jeszcze pewne problemy z wykończeniem sytuacji - mówił po meczu Mateusz Turwoń.

Był to dość dziwny mecz, gdyż praktycznie przez cały mecz prowadziliśmy grę, atakowaliśmy i stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych, ale to rywal strzelał bramki, głównie po naszych błędach. Ostatecznie wygraliśmy spotkanie po rzutach karnych i zakończyliśmy turniej pozytywnym akcentem - podsumował Maciej Bogdański.

6 NFC | MECZ O 5. MIEJSCE
 DEN M VS  

Dania

3:4 k.
(1:1, 2:1, 0:1)
(d. 0:0, k. 3:4)

Polska

Data i godzina spotkania: 21.10.2018 r., 9:00
Miejsce spotkania: Slovakia, Presov, Sporthall Bastova

Turniej Sześciu Narodów był przedostatnim sprawdzianem Polaków przed Mistrzostwami Świata w Pradze, które rozpoczynają się już 1 grudnia. Wcześniej Reprezentacja Polski Mężczyzn rozegra jeszcze dwumecz z Kadrą Narodową Niemiec. Spotkania odbędą się w Gorzowie 9-10 listopada.

W Gorzowie szykuje się bardzo intensywne zgrupowanie. Przed nami 2 mecze ze zwycięzcą dziś zakończonego turnieju (Niemcy) oraz walka o miejsce w składzie na mistrzostwach. Pewnie na treningach potrenujemy taktykę, którą będziemy starali się realizować podczas sparingów. Moim zdaniem, właśnie tego najbardziej nam teraz potrzeba - zdradza na zakończenie Kapitan Reprezentacji, Łukasz Chlebda.


Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Niemcy
2. Słowacja
3. Łotwa
4. Norwegia
5. Polska
6. Dania

Komplet wyników - kliknij tutaj.