W miniony weekend w Zielonce byliśmy świadkami unihokejowych emocji na światowym poziomie! Zapraszamy na krótkie podsumowanie turnieju Polish Open.

Fot. Bina Bi (kliknij po całą galerię)

Od 6 do 8 września nieopodal polskiej stolicy gościli Reprezentanci Szwajcarii (3)*, Czech (4), Słowacji (9) oraz oczywiście gospodarze - Reprezentacja Polski (13). Wszyscy stawili się na hali przy ul. Łukasińskiego w Zielonce, by rywalizować w systemie "każdy z każdym" o jak najlepsze rezultaty, mające ich przygotować do zbliżających się Eliminacji Mistrzostw Świata (styczeń/luty 2020). Wyniki jakie padały były spodziewane (wysokie przegrane Słowacji i Polski ze Szwajcarią i Czechami oraz zacięte boje Szwajcarów z Czechami i Słowaków z Polakami), aczkolwiek zwycięstwo Czechów z Helwetami po rzutach karnych można uznać za niespodziankę, zaś wywalczony po dobrej grze remis Polski ze Słowacją (później porażka w rzutach karnych) za pozytywne zaskoczenie. W podobnym tonie o tych wynikach wypowiadali się zresztą trener oraz kapitan polskiej Reprezentacji.

* miejsce w światowym rankingu IFF

Przede wszystkim muszę pochwalić graczy za odpowiedzialne podejście do wszystkich trzech gier. Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że mecze ze Szwajcarią i Czechami będą niezwykle trudne, że wcale nie będzie łatwo powalczyć o korzystny wynik, a mimo to moi zawodnicy pracowali na 100%. I to właśnie zaangażowanie na 100% przyniosło nam doskonały wynik w starciu z wyżej notowaną Słowacją. Plusem jest więc zdecydowanie fakt, że nawet w niesprzyjających momentach spotkania zawodnicy nie zrezygnowali ze swojego zaangażowania i starali się nieustannie realizować założenia taktyczne. Elementem do poprawy jest z pewnością nasza skuteczność. 2 zdobyte bramki to bardzo niewiele, jak na to, ile mieliśmy szans - mówił po turniej selekcjoner naszej Kadry, Jan Holovka.

 

Występ na turnieju oceniam dobrze. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie możemy być zadowoleni. Na plus jest na pewno postawa w obronie, wynik ze Słowacją i zaangażowanie zawodników. Na minus - słaba skuteczność. W ostatnim meczu mieliśmy też momenty rezygnacji, byliśmy bardzo zmęczeni i widać było, ze znajdujemy się w dołku. Musimy popracować indywidualnie nad przygotowaniem fizycznym i mentalnym, żeby mieć energię podnieść się w tych najcięższych momentach - zapowiada kapitan Reprezentacji, Łukasz Chlebda.

Wyniki 7. Polish Open

Data Zapis video meczu Gospodarz Gość Wynik Rzuty karne - zwycięzca
06.09 KLIK Team flag of SVK M Słowacja Team flag of CZE M Czechy 4 - 11 -
06.09 KLIK Team flag of POL M Polska Team flag of SUI M Szwajcaria 1 - 10 -
07.09 KLIK Team flag of SUI M Szwajcaria Team flag of CZE M Czechy 3 - 3
Czechy
07.09 KLIK Team flag of SVK M Słowacja Team flag of POL M Polska 1 - 1 Słowacja
08.09 KLIK Team flag of SUI M Szwajcaria Team flag of SVK M Słowacja 12 - 2 -
08.09 KLIK Team flag of CZE M Czechy Team flag of POL M Polska 10 - 0 -

Tabela końcowa

Lp. Drużyna M W R P Bramki Pkt
1 Team flag of CZE M CZE M 3 2 1 0 24-7 8
2 Team flag of SUI M SUI M 3 2 1 0 25-6 7
3 Team flag of SVK M SVK M 3 0 1 2 7-24 2
4 Team flag of POL M POL M 3 0 1 2 2-21 1

Turniej Polish Open był dla polskiej Kadry również doskonałą okazją do sprawdzenia nowych graczy. W oficjalnym meczu międzynarodowym zadebiutowało aż 6 zawodników (Nikodem Gawroński, Bartosz Jachacy, Robert Krawczyk, Dawid Pazdro, Kacper Skura i Jakub Udziela), którzy pokazali się z dobrej strony.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wypróbować nowych graczy, z pewnością nas nie zawiedli. Wszyscy są włączeni do szerokiej Kadry przygotowującej się do Eliminacji Mistrzostw Świata, ale jeśli chodzi o powołanie na ten turniej, wszystko zależy od pracy, jaką wykonają sami zawodnicy. Jest natomiast jeszcze za wcześnie, by wskazywać, jaki skład pojedzie do Danii. Przed nami jeszcze wiele pracy - podkreśla trener Reprezentacji Polski.

Podobnie twierdzi głos zawodniczy kapitana naszej Reprezentacji, którego cieszy również bardzo dobra atmosfera w zespole.

Jeżeli chodzi o debiutantów, to myślę, że pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie bali się, dawali z siebie wszystko i wnieśli powiew świeżości do Reprezentacji. Wszystko jest w ich rękach, jeżeli będą ciężko pracować, to wiele w unihokeju osiągną. Myślę, że mają dużą szansę na to, żeby już teraz utrzymać się w ścisłej Kadrze. Z tego co zauważyłem, trenerzy lubią stawiać na młodych zawodników. Jeśli chodzi o atmosferę, to myślę że jest coraz lepsza. Znamy się i rozumiemy coraz lepiej, trzon nie zmienia się już od kilku lat. Ja osobiście z ogromną przyjemnością stawiam się na zgrupowaniach - przyznaje kapitan Kadry Narodowej, Łukasz Chlebda.

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że turniej Polish Open przyniósł polskiej Kadrze wiele dobrego, a dla wszystkich goszczących w Zielonce reprezentacji był dobrym przetarciem zarówno przed ligowym sezonem 2019/2020, jak i ważnym przystankiem na drodze przygotowań do Eliminacji do Mistrzostw Świata. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego typu turniej w naszym kraju!

Na koniec zapraszamy do zapoznania się ze statystykami zawodników z całego turnieju.

TOP 10 punktacja kanadyjska

Lp. Zawodnik Drużyna M G A Pkt Kary
1 Kevin Berry Team flag of SUI M SUI M 3 6 1 7 2
2 Daniel Sebek Team flag of CZE M CZE M 3 2 4 6 0
3 Nicola Bischofberger Team flag of SUI M SUI M 3 1 5 6 2
4 Josef Rypar Team flag of CZE M CZE M 3 2 3 5 4
5 Marek Brauer Team flag of CZE M CZE M 3 1 4 5 0
6 Patrick Mendelin Team flag of SUI M SUI M 3 1 4 5 0
7 Martin Tokos Team flag of CZE M CZE M 3 3 1 4 0
8 Filip Langer Team flag of CZE M CZE M 3 3 1 4 0
9 Jan Zaugg Team flag of SUI M SUI M 3 2 2 4 0
10 Paolo Riedi Team flag of SUI M SUI M 3 1 3 4 0

Statystyki bramkarzy

Lp. Zawodnik Drużyna M Obronione Wpuszczone % obron
1 Jakub Udziela Team flag of POL M POL M 2 19 1 95.00
2 Jan Binder Team flag of CZE M CZE M 3 20 3 86.95
3 Pascal Meier Team flag of SUI M SUI M 3 14 3 82.35
4 Maciej Bogdanski Team flag of POL M POL M 3 39 10 79.59
5 Jakub Klobucnik Team flag of SVK M SVK M 3 74 24 75.51
6 Patrick Eder Team flag of SUI M SUI M 3 8 3 72.72
7 Maciej Jastrzebski Team flag of POL M POL M 3 21 10 67.74
8 Lukas Bauer Team flag of CZE M CZE M 3 5 4 55.55