Reprezentacja Polski Kobiet jest już w Bratysławie, gdzie jutro rozegra swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata 2017...

Fot. IFF Flickr

O to, jak wygląda pobyt naszych zawodniczek na Słowacji i jakie są cele drużyny na zbliżające się spotkania, pytaliśmy Panią kapitan Kadry Narodowej - Agatę Plechan.

Jakub Udziela: W jaki sposób spędziłyście pierwszy dzień w Bratysławie?
Agata Plechan: Nasz pierwszy dzień spędziłyśmy odpoczywając po podróży. Miałyśmy także krótki trening na Hant Arena.

Miałyście więc możliwość trenowania na hali meczowej?
- Wczorajszy trening odbył się na hali Hant Arena - jest to mniejszy obiekt, na którym będą rozgrywane niektóre z naszych meczy. Nie miałyśmy możliwości treningu na O. Nepela Arena, na której także będziemy grały.

Jak oceniasz przygotowanie tej hali do turnieju?
- Nawierzchnia wymagała wczoraj ostatnich zabiegów kosmetycznych, ale jestem pewna, że dziś już wszystko jest już gotowe.

Czytaj więcej - Zestawienie wszystkich grup MŚ 2017

Czytaj więcej - PolskiBus.com partnerem Reprezentacji Polski!

Jeśli jesteśmy już przy kwestiach organizacyjnych... Wczoraj odbyło się "Technical meeting". Co omówiliście na tym spotkaniu i w jakim celu je przeprowadzono?
- Technical meeting odbywa się w celu przekazania najważniejszych informacji każdej drużynie, wydania akredytacji oraz zrobienia tradycyjnego zdjęcia kapitanów. Dowiedzieliśmy się, że dziś już wszystko będzie funkcjonowało jak w zegarku, a organizatorzy zadbają o każdy szczegół, aby każda drużyna wróciła do domu z dobrymi doświadczeniami.

Co szczególnego spodobało Wam się w Bratysławie po przyjeździe lub czy miałyście jakieś kłopoty?
- Widać, że był to pierwszy dzień dla organizatorów i nie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Padający śnieg miał w tym także swój udział. Dziś pierwszy dzień Mistrzostw i słoneczny poranek. Bratysława zaskoczyła nas swoją zimową aurą, wczorajszy dzień spędziłyśmy głównie odpoczywając po podróży, dzisiaj będziemy miały lepszą okazję do zobaczenia miasta.

Przechodząc już do aspektów sportowych: jakie są Wasze cele na zbliżające się Mistrzostwa?
- Celem jest oczywiście zdobycie najwyższego miejsca w historii i mamy zamiar zrealizować ten plan.

polskibus_baner
Czytaj więcej - 
J. Szelzchen: Jesteśmy gotowe na wielkie wyzwania (wywiad)

Którego grupowego rywala obawiacie się najbardziej?
- Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem. Nikogo nie obawiamy się mniej lub bardziej, także żadnego przeciwnika nie lekceważymy.

Liczycie na sprawienie niespodzianki w meczach z Szwecją, czy Szwajcarią oraz zrewanżowanie się Niemkom za poprzednie Mistrzostwa?
- W każdym meczu damy z siebie wszystko i podejdziemy do niego skupione w 100%. Mecze ze Szwajcarią, czy Szwecją będą ciężkie, wiemy to, ale nie mamy zamiaru odpuszczać. Naszych napastników stać na snajperskie wyczyny à la Lewandowski, a wykorzystanie sytuacji bramkowych będzie tutaj kluczem do sukcesu. Mecz z Niemkami także nie będzie należał do łatwych. Tak jak myśliwy polując na dzika, my w tym meczu polować będziemy w jedno – zwycięstwo – i to jest nasz cel.

Do osiągania celów potrzebny jest monolit w drużynie. Jak jako kapitan oceniasz atmosferę w zespole i jego szanse na sukces podczas rozpoczynających się jutro MŚ?
- Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, zarówno na boisku, jak i poza nim. Mistrzostwa rozpoczynamy powoli, ponieważ dziś nie rozgrywamy jeszcze żadnego spotkania. Mamy natomiast zaplanowaną wizytę w polskiej Ambasadzie oraz możliwość oglądania naszych przeciwniczek w meczu Szwecja-Niemcy. Jesteśmy dla siebie nawzajem przez kolejne dni najważniejsze. Trenerzy, nasz Team Manager i fizjoterapeuta dbają o nas jak o najcenniejsze perły, a to wpływa na nasze dobre samopoczucie, skoncentrowanie i dobrą atmosferę w drużynie. To wszystko sprawia, że także na boisku sprawy mają się dobrze i wszyscy tutaj wierzymy w sukces naszej drużyny.

Jeszcze jedno pytanie na koniec: czego jako kibice możemy życzyć Wam - zawodniczkom, by turniej był jak najbardziej udany?
- Bramek, bramek i jeszcze raz bramek! Oraz tego, żebyśmy w każdym meczu zapewniły Wam, kibicom, wspaniałe widowisko.


Plan gier Polek w fazie grupowej (klikając w dany mecz, otwierasz okno z transmisją NA ŻYWO danego meczu):

My ze swojej strony zapraszamy Państwa do śledzenie oficjalnej strony Polskiego Związku Unihokeja na Facebook'u, gdzie podczas Mistrzostw Świata będziemy relacjonowali występy naszych Reprezentantek, a także organizowali dla Państwa rozmaite konkursy, w których wygrać będzie można koszulki Reprezentacji Polski i gadżety przygotowane przez firmę PolskiBus.com. 

 

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje