Dziś w hali AWFiS w Gdańsku obejrzeliśmy aż 4 spotkania Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju! Na trybunach zasiadło łącznie 2000 kibiców!

Fot. Piotr Matusewicz - IFF Flickr

Dania zdobywa 19 bramek na inaugurację

2019 WFCQ EUR - FRA v DEN
GALERIA ZDJĘĆ Z TEGO MECZU - KLIKNIJ

Reprezentacja Danii udanie zainaugurowała swój udział w gdańskich Eliminacjach, choć na początku meczu nie było tak łatwo. Po wczorajszej przegranej 0:61 ze Szwecją, dziś Francuzki wcale nie wyszły na boisko ze zwieszonymi głowami. Odważnie i ambitnie się broniły, nie pozwalając Danii na seryjne strzelanie kolejnych goli. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:3. Dopiero w drugiej i trzeciej odsłonie Skandynawki rozwiązały worek z bramkami, by ostatecznie zwyciężyć aż 19:0.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR1

Francja

0:19

(0:3, 0:10, 0:6)


Dania
Najlepsze zawodniczki meczu
Thevenet Lucie   Lundberg Christensen Mathilde
  Widzów: 250  

Zacięty bój minimalnie na korzyść Włoszek, międzynarodowy debiut Belgii udany

 2019 WFCQ EUR - BEL v ITA
GALERIA ZDJĘĆ Z TEGO MECZU - KLIKNIJ

Pierwszy w historii, oficjalny międzynarodowy występ Reprezentacji Belgii Kobiet przyniósł jej wiele radosnych chwil. Belgijki ambitnie walczyły z Włoszkami przez całe spotkanie i mimo że przegrywały już 1:3, potrafiły doprowadzić do wyrównania, a później długo je utrzymywać. By zdobyć zwycięską bramkę również niewiele zabrakło, ale ostatecznie to Italia zadała decydujący cios. Mecz zakończył się więc zwycięstwem faworytek, ale nieznacznym, bo jedynie 4:3.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR3

Belgia

3:4

(1:2, 2:1, 0:1)


Włochy
Najlepsze zawodniczki meczu
Forment Sielke   Olshov Camilla
  Widzów: 300  

Derby Skandynawii pełne walki!

 2019 WFCQ EUR - NOR v SWE
GALERIA ZDJĘĆ Z TEGO MECZU - KLIKNIJ

Mimo wyraźnego zwycięstwa Reprezentacji Szwecji, Derby Skandynawii dostarczyły nam sporo emocji. Nie brakowało przede wszystkim walki w pojedynku dwóch sąsiadujących ze sobą nacji. Gra toczyła się nie tylko o zwycięstwo, ale jak to bywa w Derbach - przede wszystkim o honor. Samo spotkanie to zdecydowana przewaga aktualnych Mistrzyń Świata i sukcesywnie powiększane prowadzenie, ale Norweżkom należy oddać, że nie zawiesiły broni ani na moment, dzięki czemu mecz ten mógł się podobać blisko pół-tysięcznej publiczności zgromadzonej w hali AWFiS w Gdańsku.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR1

Norwegia

1:17

(1:4, 0:5, 0:8)


Szwecja
Najlepsze zawodniczki meczu
Farnes Karen   Delgado Johansson Amanda
  Widzów: 450  

Polki pokonują Estonki w bardzo ważnym spotkaniu, Kibice stworzyli niezwykłą atmosferę!

 2019 WFCQ EUR - POL v EST
GALERIA ZDJĘĆ Z TEGO MECZU - KLIKNIJ

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu z Estonią w pełnym skupieniu i mocno zmotywowana do tego, by wygrać i otworzyć sobie drogę do bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata. Co więcej, od początku wszystko układało się po naszej myśli. W niektórych sytuacjach w pierwszej tercji brakowało skuteczności, ale Polki nadrobiły to w drugiej odsłonie, zdobywając aż cztery trafienia i schodząc na drugą przerwę z wysokim prowadzeniem 6:0. Ostatnia tercja była spokojnym kontrolowaniem przebiegu gry, ale nie brakowało ładnych, składnych akcji Polek oraz kontrataków Estonek. Po jednej z akcji naszych rywalek sędzia podyktował rzut karny i na minutę przed końcem Eesti zdołały zdobyć honorowe trafienie. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Polski, co oznacza, że jeśli wygramy pojutrze z Belgijkami, to mamy zapewniony awans na Mistrzostwa Świata.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR3

Polska

7:1

(2:0, 4:0, 1:1)


Estonia
Najlepsze zawodniczki meczu
Kulczycka Małgorzata   Siling Johanna
  Widzów: 1000  

WFCQ_Gdansk_2019_top

Jutro Reprezentacja Polski ma dzień wolny, a na parkiecie hali AWFiS zobaczymy pojedynki Włoch z Estonią, Czech z Belgią oraz Danii ze Szwecją. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że wszystkie mecze transmitowane są na żywo na kanale IFF Channel 2. Wszystkie zdjęcia z turnieju znajdziecie z kolei na Flickr.com.