Dziś bez Polek, ale z wieloma pięknymi bramkami! Za nami trzeci dzień Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet w Gdańsku.

Fot. Piotr Matusewicz - IFF Flickr

Estonia przedłuża swoje szanse na awans, kosztem Włoszek

2019 WFCQ EUR - ITA v EST 
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ

Estonki zgodnie z planem pokonały Reprezentację Włoch i zapisały na swoim koncie pierwszy komplet punktów! Dzięki temu, jeśli wygrają w niedzielę z Belgią, mogą myśleć o awansie na Mistrzostwa Świata z 3. miejsca w grupie. O wszystkim zadecydują wyniki pozostałych dwóch grup eliminacyjnych w strefie europejskiej (EUR2, EUR4). Włoszki z kolei już niemal na pewno straciły szansę na awans. Należy im jednak oddać, że z meczu na meczu podczas tych Eliminacji prezentowały coraz pewniejszą grę i mimo wysokiej porażki, w ich grze dało się dostrzec systematyczny progres.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR3

Włochy

1:13

(0:3, 0:5, 1:5)


Estonia
Najlepsze zawodniczki meczu
 Pedrazzoli Linda   Puidak Piret 
  Widzów: 150  

Czeszki pewnie pokonują drugiego rywala po dniu przerwy

 2019 WFCQ EUR - CZE v BEL 
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ

Czeszki w drugim meczu Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet w Gdańsku podejmowały teoretycznie najsłabszy zespół w grupie. I choć wynik doskonale to odzwierciedla, tak gra Belgijek momentami naprawdę mogła się podobać. Czeszki zaprezentowały kilka naprawdę cieszących oko akcji, ale w odpowiedzi Belgia również wypracowała sobie kilka okazji, głównie z kontrataków, do zdobycia gola. Niestety dla niżej notowanych rywalek - nie zdołały one trafić w tym spotkaniu do siatki i mecz zakończył się ostatecznie wysokim zwycięstwem Czech 26:0.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR3

Czechy

26:0

(9:0, 7:0, 10:0)


Belgia
Najlepsze zawodniczki meczu
Krupnova Eliska   De Coninck Chloe
  Widzów: 100  

Szwedki dopełniły formalności

 2019 WFCQ EUR - SWE v DEN
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ TUTAJ

Reprezentacja Szwecji w ostatnim swoim meczu na Eliminacjach Mistrzostw Świata Kobiet w Gdańsku pewnie, ale nie bez problemów pokonała Reprezentację Danii. Po pierwszej tercji Sverige prowadziły zaledwie 1:0, a to głównie za sprawą świetnie broniącej bramkarki rywalek. W drugiej odsłonie Szwecja zdobyła jednak już 6 goli i w ostatniej części gry również 6, co pozwoliło Mistrzyniom Świata na odniesienie trzeciego z rzędu zwycięstwa (13:1). Pojedynek z Danią był dla Sverige ostatnim na turnieju w Gdańsku. Mistrzynie zgodnie z planem zainkasowały komplet punktów i awansowały na Mistrzostwa Świata w Szwajcarii z 1. miejsca w grupie EUR1. Dania powalczy z kolei najprawdopodobniej o 2. lokatę (premiowaną awansem) z Norwegią podczas niedzielnego pojedynku o godzinie 14:00. By było to możliwe, Norwegia musi jutro pokonać Francję w meczu zaplanowanym na godzinę 11:00.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR1

Szwecja

13:1

(1:0, 6:0, 6:1)


Dania
Najlepsze zawodniczki meczu
Fjellstedt Cornelia     Amalie Moller Maria
  Widzów: 200  

WFCQ_Gdansk_2019_top

Jutro o godzinie 17:00 Polki podejmą Belgię w meczu, którego wygranie przypieczętowałoby awans na Mistrzostwa Świata. W pozostałych spotkaniach Czechy zmierzą się z Włochami (14:00), a Norwegia podejmie Francję (11:00). Zapraszamy do wspólnego kibicowania w hali AWFiS w Gdańsku!