Uroczysta Ceremonia Otwarcia Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet 2019 w Gdańsku za nami!

Fot. IFF Flickr - Piotr Matusewicz

To była naprawdę niezwykła ceremonia w niezwykłym miejscu. W Ratuszu Głównego Miasta Gdańska odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz lokalnych: Pan Piotr Borawski - Wiceprezydent Gdańska oraz Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Pan Józef Sarnowski, a także Przedstawiciel International Floorball Federation (IFF), Pan Tero Kalsta i Prezes Polskiego Związku Unihokeja, Pan Marek Chomnicki.

2019 WWFCQ - Press Conference

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy gościć tę imprezę w naszym mieście. Nasze Miasto słynie z unihokejowych tradycji, nasza drużyna to 8-krotny Mistrz Polski, a zawodniczki stanowią trzon Reprezentacji Polski. Bardzo się cieszymy, że możemy gościć wszystkie drużyny tych Eliminacji w naszym pięknym Gdańsku. Myślę, że zawody będą się cieszyć dużym zainteresowaniem również mieszkanek i mieszkańców Gdańska, także liczymy na bardzo dobry turniej - mówił na Konferencji Wiceprezydent Miasta Gdańska, Pan Piotr Borawski.

Samorządowcy nie ukrywali także chęci dalszego wsparcia dla rozwoju naszej dyscypliny na Pomorzu i zachęcali do tego również samorządy z pozostałych regionów Polski.

2019 WWFCQ - Press Conference 

Wiele rzeczy, które dzieją się w Polsce, zaczyna się w Gdańsku. Jako Samorząd Województwa Pomorskiego od kilku lat wspieramy unihokej, wierząc, że jest to dyscyplina, w której będziemy zdobywać medale i której cała Polska będzie kibicować. Dzisiaj o pieniądze jest bardzo trudno i samorządy również mają z tym problem, ale jeżeli widzimy sens dobrze wydanych środków, na dobrego trenera, na dobry zespół, to zawsze będziemy na to stawiać i to wspierać. Tym bardziej, że odbywa się to w Mieści, które jest nam przyjazne, a my Miastu. Robimy to więc wspólnie i wciąż będziemy to robić - zapewniał Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Pan Józef Sarnowski.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z CEREMONII OTWARCIA - TUTAJ

Niezwykle cieszy fakt, że wczorajsze spotkanie odbija się szerokim echem w największych mediach na Pomorzu. Po wczorajszej Konferencji zapowiedzi Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju #Gdańsk2019 możecie znaleźć na pierwszych stronach działów sportowych Gdansk.pl, Trojmiasto.pl, czy Dziennik Bałtycki

WFCQ_Gdansk_2019_top

Pierwszy gwizdek Eliminacji MŚ w Gdańsku rozbrzmi już dzisiaj. O godzinie 12:00 rozpocznie się spotkanie Szwecja - Francja. Później, o 15:00 będziemy świadkami pojedynku Estonia - Czechy, a na koniec dnia dopingować będziemy Polki w spotkaniu z Włoszkami (18:00). Serdecznie zapraszamy - do zobaczenia w hali widowiskowo-sportowej AWFiS w Gdańsku!