W ubiegły weekend w Warszawie odbył się historyczny Akademicki Puchar Polski w Unihokeju. Do stolicy Polski przyjechało aż 10 drużyn z całego kraju.

Rywalizację rozpoczęto od rozgrywek grupowych, które odbywały się na hali sportowej przy ulicy Gorlickiej.

Grupę A z kompletem czterech zwycięstw wygrała drużyna AWF Gorzów Wielkopolski, natomiast drugie miejsce zajęła reprezentacja AWF Kraków. Do ćwierćfinałów awansowały jeszcze ekipy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Politechniki Wrocławskiej. Politechnika Warszawska, zajmując  5. miejsce w grupie musiała przygotować się do rywalizacji o miejsca 8-10.

W grupie B rywalizacja do samego końca była pełna emocji, gdyż do ostatniego meczu nie było wiadomo, które drużyny zagrają w ćwierćfinale. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, a drugi był KU AZS Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Skład par ćwierćfinałowych dopełniły reprezentacje z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AWF Warszawa. Drużynie Akademii Sztuki Wojennej z Warszawy, pomimo aż 3 remisów w grupie, pozostała walka o miejsce ósme.

 

polskibus_baner

Drugi dzień zawodów to już walka o miejsca w klasyfikacji końcowej. Unihokeiści przenieśli się na Halę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od samego rana rozpoczęła się boiskowa walka.

Po rozstrzygnięciach w ćwierćfinałach i półfinałach, w Grupie D (o miejsca 8, 9, 10) znalazły się ekipy warszawskiej i wrocławskiej "Polibudy" oraz drużyna z ASzWoju. Grupę C, walczącą o miejsca 5-7 tworzyły reprezentacje z PPWSZ w Nowym Targu oraz krakowskiego i warszawskiego AWF-u.

Mecz o 3. miejsce to starcie pomiędzy Szkołą Główną Służby Pożarniczej i Uniwersytetem Jagiellońskim. Z tego pojedynku pewną ręką wyszli „strażacy” z Warszawy pokonując 9:1 krakowski UJ-ot.

W meczu finałowym spotkały się dwie ekipy, które podczas całego turnieju prezentowały się najlepiej. Uniwersytet Warszawski i AWF Gorzów Wielkopolski stworzyły fantastyczne i pełne taktycznej rozgrywki widowisko. Lepsza w tym meczu okazała się drużyna UW i to ona przy wyniku 3:1 zdobyła Puchar!

Końcowa klasyfikacja:

  1. Uniwersytet Warszawski
  2. Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w GorzowieWielkopolskim
  3. Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
  4. Uniwersytet Jagielloński
  5. KU AZS Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu
  6. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  7. Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  8. Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  9. Politechnika Wrocławska
  10. Politechnika Warszawska

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje