W miniony weekend Reprezentacja Polski Kobiet do lat 19 zwyciężyła w międzynarodowym turnieju MS Kosice Cup na Słowacji. Zapraszamy na jego podsumowanie.

Fot. Lucia Olekšáková (Cassovia Floorball)

Turniej z udziałem drużyn z Polski, Słowacji i Ukrainy trwał 2 dni (31 sierpnia - 1 września). Rozgrywki składały się z fazy grupowej i play-off. W pierwszej fazie Polki pokonały w grupie FbK Tvrdosin 6:3 oraz Kometę SNV 2:1, zajmując 1. miejsce i uzyskując bezpośredni awans do półfinału. Ekipy z miejsc 2 i 3 obu grup musiały toczyć boje w barażach. Po nich okazało się, że przeciwniczkami Polek w 1/2 finału będzie Predator Sabinov. Nasze do "zera" rozprawiły się z rywalkami, pokonując je 4:0 i tym samym wywalczając sobie awans do finału. W meczu o złoto nasze Kadrowiczki podejmowały zwyciężczynie grupy B - Harvard Partizanske (beniaminek Ekstraligi Słowackiej). Świetna postawa w defensywie pozwoliła po raz kolejny zachować "czyste konto" i po wygranej 3:0 Polki mogły unieść największy puchar w geście triumfu!

Dominacja Polski w turnieju, cierpliwa gra, wyczekiwanie na błąd rywala i gra na 0 w fazie play-off - tak o naszej drużynie wypowiadały się słowackie media (kosiceonline.sk) po zakończonym turnieju. Na naszej stronie ukaże się również artykuł podsumowujący turniej oczami sztabu szkoleniowego Kadry U19 - jego publikacja nastąpi najprawdopodobniej po turnieju Polish Open.

Klasyfikacja końcowa i nagrody indywidualne:

1. Polska U19 Select
2. FBK Harvard Partizánske
3. FBC Predator Sabinov
4.. FBK Kométa Spišská Nová Ves
5. FBK Tvrdošín
6. Ukraina Select

Król strzelców: Dominika Buczek
MVP turnieju: Lenka Červená (Partizanske)
Najlepsza bramkarka: Sára Lemesany (Predator)


Najwięcej bramek w turnieju zdobyła Reprezentantka Polski - Dominika Buczek.

Na turnieju w Koszycach Polskę reprezentowały: 

Bramkarki: Braś Aleksandra (TKKF Pionier Tychy), Abramczyk Zuzanna (Dzikie Gęsi Zielonka), Kotecka Kamila (PKS MOS Zbąszyń)
Obrończynie:
Pudzisz Zuzanna, Gajewska Wiktoria (MMKS Podhale Nowy Targ), Waszkowiak Kinga (PKS MOS Zbąszyń), Ryszewska Patrycja, Szymańska Maria, Madejska Karolina, Tamborek Kamila (Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk)
Atakujące:
Pysz Gabriela, Osmala Anna (MMKS Podhale Nowy Targ), Słonina Katarzyna (Aligator Chwarzno Gdynia), Kaczanowska Magdalena, Kotelnicka Nikola (MLUKS Jedynka Trzebiatów), Stochaj Daria (UKS Junior Kębłowo), Wójcik Gabriela, Gajewska Zuzanna, Zakojan Zemfira, Matera Wiktoria (Dzikie Gęsi Zielonka), Krason Daria, Sumisławska Martyna (Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk), Buczek Dominika (1. SC Vitkovice Ostrava, CZE)