Dziś w czeskiej Pradze odbyło się oficjalne losowanie grup Mistrzostw Świata Mężczyzn 2018.

Całe wydarzenie odbywało się w Starym Ratuszu - "Brožík Assembly Hall" w Pradze i było transmitowane na żywo przez czeską telewizję, a także kanał YouTube Międzynarodowej Federacji Unihokeja oraz oficjalną stronę Mistrzostw na Facebook'u. Ceremonię losowania prowadziła znana czeska prezenterka i dziennikarka, Daniela Písařovicová. 

Losowanie grup Mistrzostw Świata było naprawdę niesamowite. Organizatorzy przygotowali to wydarzenie na najwyższym poziomie - relacjonuje obecny w Pradze Sekretarz Generalny PZUnihokeja, Marcin Rudziński.

Polska w losowaniu trafiła na Australię i Tajlandię, z którymi mierzyła się już na ostatnich MŚ w Rydze, a także na Estonię, z którą przyszło im walczyć podczas Eliminacji do Mistrzostw w Pradze.

Jeśli chodzi o naszą grupę, to przed losowaniem wybrałbym inne zespoły. Australia i Tajlandia sprawiły nam nieco problemów podczas Mistrzostw w Rydze, ale mam nadzieję, że tym razem pokażemy zdecydowanie swoją wyższość. Jeśli chodzi o Estonię, czeka nas rewanż za eliminacje w Tallinie. Generalnie grupa jest wyrównana i o zwycięstwie mogą zadecydować pojedyncze bramki - mówi Marcin Rudziński.

Poniżej wszystkie cztery grupy, rozlosowane podczas dzisiejszej uroczystości w Pradze:

Grupa A: Niemcy, Łotwa, Szwajcaria, Czechy
Grupa B: Norwegia, Dania, Szwecja Finlandia
Grupa C: Tajlandia, Polska, Estonia, Australia
Grupa D: Japonia, Singapur, Słowacja, Kanada

Po dwa najlepsze zespoły grup A i B uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału, zaś zespoły z miejsc 3-4 grup A i B powalczą w meczach "na krzyż" z drużynami z miejsc 1-2 grup C i D o awans do 1/4 finału. Mistrzostwa Świata 2018 w Pradze rozpoczną się 1. grudnia, a zakończą 9. grudnia.

fot. slider: Cesky Florbal