Zapraszamy do zapoznania się z warunkami używania nowego logo Polskiego Związku Unihokeja - "Polski Unihokej".

Nowe logo weszło w życie 25 września 2019 roku. Jego publikację poprzedziła wielomiesięczna praca członków Zarządu, członków Komisji do wyboru nowego logo oraz ludzi związanych z mediami Polskiego Związku Unihokeja. Poprawne używanie nowego logo to efektywna promocja naszej dyscypliny w Polsce i wyraz jedności naszego środowiska, co tylko pozytywnie może wpłynąć na odbiór unihokeja w naszym kraju. Wierzymy, że przyczyni się to do zwiększenia popularności naszej dyscypliny, a także pomoże w pozyskiwaniu kolejnych Sponsorów i Partnerów, w tym tych klubowych. Ważne jest więc również, by od tej pory nie używać starej wersji logo i grafik z nim związanych (a w istniejących już projektach graficznych zmienić starą wersję na nową).

Dlatego też oddajemy w Państwa ręce nowe logo Polskiego Związku Unihokeja - "Polski Unihokej" - ufając, że przestrzeganie ogólnych zasad jego użycia (księga znaku) pomoże nam, jak i Państwu w efektownej i efektywnej promocji unihokeja w Polsce oraz w promocji Państwa klubów w kraju, jak i za granicą.

Przechodząc do specjalistycznej części tego artykułu - przedstawimy Państwu uproszczone zasady używania logo "Polski Unihokej" oraz podamy link, gdzie możecie Państwo znaleźć pliki do pobrania.


Uproszczone zasady użycia logo "Polski Unihokej"

1. Logo Polski Unihokej składa się z sygnetu (symbolu graficznego odnoszącego się do symboli narodowych oraz dyscypliny - unihokeja) i logotypu (napisu) "Polski Unihokej". Używanie samego sygnetu lub samego logotypu (napisu) rozłącznie jest niedozwolone, chyba że wcześniej uzyska się zgodę Media Managera Polskiego Związku Unihokeja (prośby/zapytania w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

2. Logo Polski Unihokej może występować w układzie podstawowym, pionowym i poziomym oraz w wersji kolorowej, monochromatycznej ciemnej i monochromatycznej jasnej. Poza strukturami Polskiego Związku Unihokeja dopuszcza się używanie jedynie układu podstawowego (z sygnetem i logotypem) i wersji kolorowej, którego pliki można pobrać w zakładce menu na naszej stronie: "Do pobrania" -> "Logo Polski Unihokej". Użycie układu pionowego, poziomego lub samego sygnetu oraz wersji monochromatycznych musi być poprzedzone wydaniem oficjalnej zgody przez Media Managera Polskiego Związku Unihokeja (prośby/zapytania w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

3. Używając logo Polski Unihokej, należy pamiętać o zachowaniu pola ochronnego znaku (zwanego też marginesem). Pole ochronne znaku oznacza, że od najdalszej krawędzi każdej strony logo (bok prawy, bok lewy, góra, dół) inne elementy projektu graficznego (jeśli występują) lub krawędź projektu muszą być oddalone o określoną odległość (szczegóły w księdze znaku). W plikach do pobrania na naszej stronie występuje wersja .JPG (z tłem), która posiada już odpowiednie marginesy ("Do pobrania" -> "Logo Polski Unihokej"). Użycie tej wersji (bez ingerowania w jej proporcje) gwarantuje zachowanie poprawnego pola ochronnego.

4. Logo Polski Unihokej można używać tylko na białym tle. Użycie go na innym tle wymaga bezwzględnego przestrzegania księgi znaku.

5. Polski Związek Unihokeja zezwala Klubom uczestniczącym w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja wykorzystywać logo Polski Unihokej we wszelkich projektach związanych z uczestnictwem w tych rozgrywkach (zapowiedzi meczu na stronie Facebook, plakaty, podsumowania meczów itp.) oraz jednostkom organizującym wydarzenia unihokejowe, objęte patronatem Polskiego Związku Unihokeja pod warunkiem przestrzegania powyższych zasad.


Pliki do pobrania

Pliki do pobrania znajdują się w menu na naszej stronie w zakładce "Do pobrania" -> "Logo Polski Unihokej".