2-4 lutego w Rakoniewicach, Zbąszyniu i Nowym Tomyślu rozegrany największy w Polsce turniej dla młodzieżowych reprezentacji krajów.

Do Polski w tym czasie przyjadą Reprezentacje do lat 19 takich nacji jak: Szwajcaria, Czechy, Norwegia, Słowacja i Niemcy. Stawkę uzupełnia Reprezentacja Polski. Jak co roku, impreza ta jest ostatnim etapem przygotowań młodzieżowej Kadry naszego kraju do Mistrzostw Świata, jakie w tym roku odbędą się w Szwajcarii (St. Gallen & Herisau, 2-6 maja 2018).

W maju tego roku czekają nas Mistrzostwa Świata do lat 19 w Szwajcarii. Za nami już kilka zgrupowań, na których każda z dziewczyn ciężko pracowała, żeby dostać szansę wzięcia udziału w zbliżającym się turnieju Polish Cup. Będzie to pierwszy poważniejszy sprawdzian naszej pracy. Przyjdzie nam bowiem zmierzyć się z drużynami, którym później będziemy miały okazję stawić czoła na mistrzostwach. Myślę, że to bardzo ważny etap naszych przygotowań. Trenerzy będą mogli ocenić drużynową pracę wyselekcjonowanych zawodniczek na tle innych reprezentacji. Osobiście będę miała szansę wziąć udział w tym wydarzeniu po raz drugi, lecz w całkowicie innej drużynie. Zmienił się zarówno sztab trenerski, jak i skład drużyny, dlatego też będzie to dla mnie duże wyzwanie. W drużynie mamy zarówno dużo świeżej krwi, jak i kilka dziewczyn, które były na poprzednich mistrzostwach, dlatego w mojej ocenie czeka nas bardzo ciekawy turniej, na który serdecznie wszystkich zapraszam. Każde wsparcie oraz doping z trybun będzie dla nas bardzo ważny! - zachęca do przybycia na mecze Polek kapitan Kadry U-19 sprzed dwóch lat, Joanna Szelzchen (na zdjęciu u góry).

Turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym", a po zakończeniu meczu przewidziana jest dodatkowa seria rzutów karnych. Za zwycięstwo przysługują 2 punkty, za remis 1 punkt, a za wygraną w rzutach karnych - również 1 punkt. Zwycięstwo w turnieju przypadnie drużynie, która zgromadzi najwięcej punktów.

Przećwiczyłyśmy wiele wspólnych rozegrań, a trenerzy przedstawili nam swój pomysł na grę i kształt zespołu. Polish Cup jest najważniejszym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, bo pokaże nam, kto tak naprawdę jest gotowy do gry na arenie międzynarodowej.  Atmosfera w drużynie jest świetna i choć z niektórymi zawodniczkami niestety nie było okazji się jeszcze spotkać (przyp. red. m. in. z powodu udziału starszych juniorek w zgrupowaniach dorosłej Kadry Kobiet przed MŚ w Bratysławie), to jestem przekonana, że po nadchodzącym zgrupowaniu będzie jeszcze lepsza. Celem naszej kadry na czempionacie globu w Szwajcarii będzie na pewno utrzymanie pozycji wywalczonej w Kanadzie, niemniej chcemy powalczyć o więcej. Współpraca z nowym sztabem szkoleniowym układa się bardzo dobrze - trenerzy mają wiele pomysłów i świetnie dogadują się z zawodniczkami, toteż w przyszłość patrzę z nadzieją i gorąco zapraszam do kibicowania naszej Reprezentacji podczas 13. Polish Cup - zarówno na żywo, jak i za pośrednictwem Internetu! - mówi nam Weronika Grądzka, na co dzień zawodniczka Interplastic Olimpii Osowy Gdańsk.

Co ciekawe, "przeciwległy biegun", czyli nowotarżanka - Dominika Buczek - potwierdza słowa swojej kadrowej koleżanki z Północy, co tylko cieszy, bo jedność zespołu widać gołym okiem.

Myślę, że jesteśmy gotowe i dobrze przygotowane do turnieju oraz że zajmiemy na nim wysokie miejsce. Polish Cup będzie dla nas przede wszystkim drużynowym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, ale również indywidualnym sprawdzeniem siebie. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. W większości znamy się z dziewczynami z rodzimych rozgrywek ligowych i dobrze się dogadujemy. Jestem dobrej myśli i jestem pewna, że razem z Kadrą zajdziemy daleko, tym bardziej, że relacje ze sztabem są bardzo dobre. Świetnie się dogadujemy, a czasem nawet pożartujemy. Wybór takich szkoleniowców był bardzo dobry - zdradza nam zawodniczka MMKS-u Podhale II Nowy Targ, Dominika Buczek.

Nam nie pozostaje więc nic innego jak tylko gorąco zaprosić Państwa do przybycia na międzynarodowy turniej Polish Cup i zachęcić do gorącego dopingu i wsparcia dla naszych reprezentantek! Poniżej pełny harmonogram gier Reprezentacji Polski, a na plakacie terminarz wszystkich spotkań turnieju.

2 lutego 2018

10:00 | Szwajcaria - Polska
18:00 | Polska - Niemcy

3 lutego 2018

10:00 | Czechy - Polska
18:00 | Słowacja - Polska

4 lutego 2018

10:00 | Polska - Norwegia

* Rakoniewice
** Zbąszyń
*** Nowy Tomyśl

A w naszej kolejnej publikacji opowiemy co nieco o halach, w jakich rozgrywane będą spotkania 13. Polish Cup. Już teraz serdecznie zapraszamy!