Już w najbliższy piątek (6.09) na zielonkowskim parkiecie będziemy mieli okazję oglądać największe gwiazdy światowego unihokeja. 

Przypomnijmy, że w ramach przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Helsinkach, do Polski przyjadą dwie z czterech najsilniejszych męskich drużyn na świecie - Szwajcarzy i Czesi, dołączy do niech dziewiąta drużyna świata - Słowacja oraz gospodarz turnieju, Reprezentacja Polski!

Oficjalna strona turnieju w witrynie Międzynarodowej Federacji - na bieżąco wyniki, statystyki, tabele i składy

Po zdobyciu Mistrzostwa Świata przez czeskich juniorów głód seniorskiej drużyny naszych południowych sąsiadów na zdobycie pierwszego w historii #CeskyFlorbal złota jest ogromny. Przypomnijmy, że Reprezentacja Czech ma w swoim dorobku srebrny medal wywalczony w 2004 roku oraz dwa brązowe. Na Polish Open Czesi wystąpią w swoim najsilniejszym składzie, na czele z wybranym do drużyny All-Stars ostatnich Mistrzostw Świata - Adamem Delongiem oraz grającym na co dzień w najsilniejszej lidze świata Matejem Jendrisakiem, Markiem Benesem i Ondrejem Nemeckem. Pełen skład Reprezentacji Czech dostępny tutaj

Fot. International Floorball Federation


Szwajcarzy - oni również nigdy nie stanęli na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata, ale na swoim koncie mają już wicemistrzostwo świata i aż 7 brązowych medali. Największa gwiazda Reprezentacji Szwajcarii i jednocześnie zdobywca Złotego Buta przyznawanego przez Międzynarodową Federację Unihokeja dla najbardziej wartościowego zawodnika - Pascal Meier to kolejna gwiazda, którą będzie można zobaczyć w akcji na Polish Open. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełen skład Szwajcarów.

Fot. International Floorball Federation


Słowacy do Polski przyjadą wprawdzie bez swojej największej gwiazdy Michala Dudovicia - króla strzelców Mistrzostw Świata mężczyzn z 2018 roku, ale należy pamiętać, że to dziewiąta drużyna świata, która na Polish Open na pewno pokaże charakter... Skład reprezentacji Słowacji dostępny tutaj

Fot. International Floorball Federation


Po nie do końca udanych Mistrzostwach Świata w Pradze, nasi Reprezentanci zagrają po raz pierwszy w nowym, nieco odmłodzonym składzie, w którym zobaczymy między innymi Jana Rydzewskiego, Kacpra Skurę i Bartosza Jachacego, którzy Reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Kanadzie. Tegoroczne Polish Open będzie jednym z ważniejszych punktów przygotowań do Eliminacji do Mistrzostw Świata w 2020, gdzie Reprezentacja Polski zagra między innymi z wicemistrzami Świata - Szwecją.


K
liknij w zdjęcie, aby zobaczyć pełny skład Reprezentacji Polski

Mam nadzieję, że w każdym meczu się czegoś nauczymy. Wiemy jak dobrzy są nasi przeciwnicy, ale ta rywalizacja będzie dla nas przydatna. Naszym głównym celem jest przygotowanie się do eliminacji do Mistrzostw Świata i myślę, że ten turniej to dla nas dobry początek. Chciałbym, aby jak najwięcej ludzi pojawiło się na meczach w Zielonce. Nasi rywale to światowa czołówka i zobaczyć te mecze to będzie dobra reklama dla naszego sportu! - powiedział Alexander Dahlström, zapraszając tym samym wszystkich kibiców do przybycia na halę w Zielonce.

Harmonogram spotkań:

Data Godzina Gospodarz Gość
06.09 (piątek) 16:00 Team flag of SVK M Słowacja Czechy Team flag of CZE M
06.09 (piątek) 19:00 Team flag of POL M Polska Szwajcaria Team flag of SUI M
07.09 (sobota) 16:00 Team flag of SUI M Szwajcaria Czechy Team flag of CZE M
07.09 (sobota) 19:00 Team flag of SVK M Słowacja Polska Team flag of POL M
08.09 (niedziela) 09:00 Team flag of SUI M Szwajcaria Słowacja Team flag of SVK M
08.09 (niedziela) 12:00 Team flag of CZE M Czechy Polska Team flag of POL M

Miejsce rozgrywania spotkań:

Hala OKiS w Zielonce - ul. Łukasińskiego 1/3

 

 

Transmisje TV na żywo:

Transmisje ONLINE ze wszystkich meczów przeprowadzi telewizja internetowa sportowa.tv za pośrednictwem Kanału 1 IFF w serwisie YouTube - kliknij.

Przypominamy: WSTĘP BEZPŁATNY! Do zobaczenia!