Już jutro w estońskim Tallinnie rozpoczną się Eliminacje do Mistrzostw Świata. Polska zmierzy się w nich z 5 nacjami. Stawka to oczywiście awans na czempionat globu.

Polsce po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy przyjdzie mierzyć się z Finlandią. Poza "Suomi" rywalami biało-czerwonych będą: gospodarze - Estończycy, Belgowie, Holendrzy i Liechtenstein. Nasi reprezentanci to 14. siła świata i razem z Estonią powinna toczyć najbardziej zacięty bój o 2. miejsce w grupie, premiowane awansem. Finowie to murowany faworyt do wygrania grupy, choć w lipcu na The World Games we Wrocławiu wcale nie mieli łatwej przeprawy z Polakami. Pozostali uczestnicy turnieju eliminacyjnego, czyli Belgia, Holandia i Liechtenstein to kolejno 25., 27. i 33. zespół w rankingu IFF i każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo z tymi rywalami będzie sporym zaskoczeniem.

Pełna lista drużyn grupy eliminacyjnej Europa 1 (w nawiasie aktualne miejsce w światowym rankingu):

Finland (1)*
Estonia (9)
Poland (14)
Belgium (25)
Netherlands (27)
Liechtenstein (33)

Spotkania eliminacyjne rozgrywane będę w Kalevi Spordihall w stolicy Estonii - Talinnie. To hala mogąca pomieścić równo 1780 kibiców, na której rozgrywane są głównie mecze koszykówki, rzadziej siatkówki, futsalu, czy zawody gimnastyczne. Arena Eliminacji znajduje się w centrum miasta, w dzielnicy Juhkentali.


Fot. Avjoska (wikimedia)

Z każdej z czterech europejskich grup eliminacyjnych awans na MŚ uzyskają:

- 2 najlepsze ekipy
- oraz dwa zespoły, które zgromadzą na swoim koncie największą liczbę punktów spośród drużyn z trzecich miejsc z grup 1-4. W przypadku takiej samej liczby punktów, pod uwagę brane są (w kolejności): różnica bramek, strzelone bramki, losowanie. W przypadku grup 6-drużynowych, do ogólnego rozrachunku odejmowane są punkty zdobyte na ostatnim zespole z grupy.

Transmisje spotkań na żywo:

Polska - Finlandia (31 stycznia o 12:00)
Polska - Belgia (1 lutego o 12:00)
Polska - Liechtenstein (2 lutego o 12:00)
Polska - Estonia (3 lutego o 16:00)
Polska - Holandia (4 lutego o 11:00)

Link do strony Eliminacji w Tallinnie na FB: kliknij tutaj.

Wyniki tekstowe i tabele na żywo: kliknij tutaj.

Zdjęcia: kliknij tutaj.