Facebook Twitter Google Plus

Powtórka sprzed roku

Autor: J.Udziela

W zeszły weekend rozegrano ostatnie spotkania ćwierćfinałowe Salming Ekstraligi Mężczyzn, a co za tymi idzie - poznaliśmy czwórkę drużyn, które wezmą udział w SuperFinale 2017 w Gdańsku.

Cztery najlepsze drużyny obecnego sezonu stanowią ten sam skład, jaki rok temu walczył o medale podczas SuperFinału w Nowym Targu. Do Gdańska w tym roku wybiorą się bowiem: Babimost, Górale, Zielonka i Szarotka.

W zeszły weekend rozegrano też pierwszą fazę meczy o miejsca 9-15. Wiemy już kto dokładnie zagra o lokaty: 9., 11. i 13. W tej pierwszej rywalizacji zmierzą się: TLU Toruń i AKS Politechnika Wrocław, w drugiej ULKS Olimpia Łochów i UKS Prus Żary, zaś o 13. pozycję powalczą TKKF Jadberg Pionier Tychy i UKS Nowa Łódź.

Jest też pierwsze rozstrzygnięcie tegorocznych rozgrywek: 15. lokata na koniec sezonu 2016/2017 przypadła Gladiatorowi 23 Katowice.

Salming Ekstraliga Mężczyzn

Mecze o miejsca 9-15 

Poniżej wyniki i krótkie relacji z pierwszej fazy mecz o miejsca 9-15.

TKKF Jadberg Pionier Tychy - UKS Gladiator 23 Katowice

VS


Fot. TKKF Jadberg Pionier Tychy - Facebook (kliknij po więcej zdjęć)

Tyszanie grali już z zespołem z Katowic w rozgrywkach grupowych. Wtedy to czterokrotnie nie pozostawili złudzeń, kto jest drużyną lepszą, ogrywając "rywali zza miedzy" kolejno 12:4, 11:4, 20:2 oraz 19:2. Tym razem nie było inaczej. W dwóch rozegranych w Tychach spotkaniach gospodarze wysoko zwyciężyli swoich rywali, tym samym wygrywając całą rywalizację 2:0 i awansując do meczu o 13. miejsce.

Końcowy stan rywalizacji: 2:0.

Pierwszy mecz: 25 lutego, godz. 20:00, Tychy | TKKF Jadberg Pionier Tychy - UKS Gladiator 23 Katowice 15:5 (6:1, 7:3, 2:1)
Drugi mecz: 26 lutego, godz. 15:00, Tychy | TKKF Jadberg Pionier Tychy - UKS Gladiator 23 Katowice 13:1 (4:0, 4:0, 5:1)

Zwycięzca tej pary - TKKF Jadberg Pionier Tychy zagra z UKS Nową Łódź mecz o 13. miejsce w tegorocznych rozgrywkach.
Przegrany - UKS Gladiator 23 Katowice zajmie automatycznie 15. miejsce.

ULKS Olimpia Łochów - TLU Toruń

VS


Fot. Asia Dudek, Michalina Wojtyło, Weronika Waruszewska (kliknij po więcej zdjęć)

Dość nieoczekiwanie w Toruniu, z tamtejszym beniaminkiem, przegrali z kolei gracze Łochowa - do niedawna walczący przecież o medale polskiej Ekstraligi. Mecz od początku dobrze ułożył się dla gospodarzy, którzy po objęciu 2-bramkowego prowadzenia w 11. minucie meczu, nie oddali go już do końca spotkania, stopniowo dokładając kolejne trafienia. Nieustanny pościg za wynikiem (Łochów co chwilę zbliżał się do Torunia na jedną bramkę, ale ani razu nie doprowadził do remisu) nie przyniósł gościom oczekiwanego rezultatu. Ostatecznie gospodarze z Grodu Kopernika zwyciężyli 7:5 i to oni powalczą w tym sezonie o dość wysokie jak na beniaminka, 9. miejsce.

Końcowy stan rywalizacji: 1:2.

Pierwszy mecz: 11 lutego, godz. 18:00, Łochów | ULKS Olimpia Łochów - TLU Toruń 11:5 (4:3, 3:0, 4:2)
Drugi mecz: 12 lutego, godz. 9:00, Łochów: | ULKS Olimpia Łochów - TLU Toruń 6:7 (1:2, 2:5, 3:0)
Trzeci mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Toruń | TLU Toruń - ULKS Olimpia Łochów 7:5 (3:1, 2:1, 3:2)

Zwycięzca tej pary - TLU Toruń - zagra z AKS Politechniką Wrocław o 9. miejsce tegorocznych rozgrywek.
Przegrany tej pary - ULKS Olimpia Łochów - zagra z UKS Prusem Żary o 11. miejsce tegorocznych rozgrywek.

AKS Politechnika Wrocław - UKS Prus Żary

VS

Nie był potrzebny trzeci mecz również w przypadku rywalizacji dwóch pozostałych drużyn z grupy C: AKS Politechnika Wrocław po zaciętym boju ponownie pokonała rywali z Żar i awansowała do meczu o 9. miejsce, choć z przebiegu spotkania możemy wywnioskować, że awans ten wcale nie przyszedł im łatwo. Od początku meczu aż do końca drugiej tercji mecz trzymał w napięciu i niepewności. Dopiero w ostatniej odsłonie wrocławianie zdołali "odskoczyć" rywalom na trzy bramki, co uspokoiło ich poczynania, dzięki czemu później dowieźli oni wygraną do końcowej syreny, zwyciężając ostatecznie 7:5.

Końcowy stan rywalizacji: 2:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego, godz. 17:03, Żary | UKS Prus Żary - AKS Politechnika Wrocław 6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Wrocław | AKS Politechnika Wrocław - UKS Prus Żary 7:5 (2:2, 2:1, 3:2)

Zwycięzca tej pary - AKS Politechnika Wrocław - zagra z drużyną TLU Toruń o 9. miejsce tegorocznych rozgrywek.
Przegrany tej pary - UKS Prus Żary - zagra z ULKS Olimpią Łochów o 11. miejsce tegorocznych rozgrywek.


Ćwierćfinały

KS Górale Nowy Targ - UKS Wiatr Ludźmierz

VS


Fot. Michał Adamowski - SportowePodhale.pl

"Derby Podhala" ponownie zawitały do Nowego Targu. Tym razem nie był to już mecz grupowy, ale starcie o najwyższą stawkę. Ludźmierz grał z nożem na gardle, toteż od początku dużą uwagę skupiał na defensywie i skutecznym odbiorze. W efekcie po pierwszej tercji prowadził 2:1. W drugiej odsłonie panowanie na parkiecie przejęli jednak Górale, którzy najpierw wyrównali wynik spotkania, a następnie kilkukrotnie zagrażali bramce Wiatru. Na swoje nieszczęście nieskutecznie. O wszystkim miała więc zadecydować trzecia tercja.

W niej jako pierwsi na prowadzenie wyszli tym razem Mistrzowie Polski, ale na niecałe 10 minut przed końcem wyrównał Hamrol. Wydawało się, że będziemy mieli w tym meczu dogrywkę, ale w 58. minucie niepilnowany Gotkiewicz atomowym strzałem z dystansu zdołał pokonać Udzielę i tym samym zapewnił swojej drużynie awans do półfinału play-off Salming Ekstraligi.

Pozostałe informacje i materiały z tego meczu:
- Szczegółowa relacja pomeczowa na stronie klubowej UKS Wiatru Ludźmierz
- Szczegółowa relacja pomeczowa na stronie twoje-podhale.pl
- Relacja pomeczowa z wypowiedziami trenerów i zdjęciami na stronie sportowepodhale.pl
- Relacja pomeczowa z wypowiedziami trenerów na stronie podhaleregion.pl

Końcowy stan rywalizacji: 2:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego., godz. 18:00, Nowy Targ | UKS Wiatr Ludźmierz - KS Górale Nowy Targ 2:4 (2:2, 1:3, 1:1)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Nowy Targ | KS Górale Nowy Targ - UKS Wiatr Ludźmierz 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

UKS Fenomen Babimost - Esanok.pl Wilki Sanok

VS


Fot. Leszek Łopuszyński

Niesamowitych emocji doświadczyli też licznie zebrani w Babimoście kibice tamtejszego Fenomenu. Ich pupile pokonali Wilki z Sanoka 6:5, ale cały mecz obfitował w wiele zwrotów akcji, mnóstwo walki (przy małej ilości kar) i szaloną końcówkę, w której goście gonili rezultat. Zacznijmy jednak od początku: jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy stopniowo je podwyższali. W końcu w 43. minucie wygrywali aż 6:2 i wydawało się, że jest "po meczu"...

Tymczasem w 51. i 52. minucie bramkę na 3:6, a następnie 4:6 zdobyli dla Sanoka kolejno Januszczak oraz Nazarkiewicz. Zrobiło się gorąco, a sanoczanie nie zaprzestawali ambitnych ataków. Temperaturę spotkania podkręcił dodatkowo gol kontaktowy autorstwa Brukwickiego, zdobyty na 26 sekund przed upływem regulaminowych 60 minut. Pogoń Wilków za remisem trwała aż do końcowej syreny, ale niestety (dla beniaminka) nie zakończyła się dla nich tak, jakby tego chcieli. Tym samym to Fenomen drugi raz z rzędu uzyskał awans do półfinału play-off Salming Ekstraligi, zaś beniaminek z Sanoka zagra o miejsca 5-8. W pierwszej rundzie tej fazy podejmie równie ambitny zespół Wiatru Ludźmierz.

Pozostałe informacje i materiały z tego meczu:
- Relacja pomeczowa z wypowiedziami zawodników i zdjęciami na stronie esanok.pl
- Więcej zdjęć z meczu autorstwa Leszka Łopuszyńskiego (Facebook)

Końcowy stan rywalizacji: 2:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego., godz. 17:00, Sanok | Esanok.pl Wilki Sanok - UKS Fenomen Babimost 5:8 (2:3, 1:2, 3:3)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 19:45, Babimost | UKS Fenomen Babimost - Esanok.pl Wilki Sanok 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Multi - 75 Killers Kraków

VS


Fot. Michał Adamowski - SportowePodhale.pl

O drugim meczu ćwierćfinałowym pary Szarotka - Kraków można powiedzieć tylko tyle, że doświadczeni nowotarżanie dopełnili formalności i postawili grubą "kropkę nad i", a konkretniej nad awansem do półfinału play-off Salming Ekstraligi. Jedynym zaskoczeniem w spotkaniu rozgrywanym w Nowym Targu była bezbramkowa pierwsza tercja i gol na 1:0 dla Killersów, po którym jednak nowotarżanie rozwiązali worek z bramkami. Ostatecznie zwyciężyli aż 15:1 i w półfinale play-off zmierzą się z MUKS Zielonką (kto pamięta finał sprzed trzech lat, czy też spotkania półfinałowe zeszłego sezonu, ten wie, że ponownie szykuje nam się emocjonujący "klasyk gatunku").

Pozostałe informacje i materiały z tego meczu:
- Szczegółowa relacja pomeczowa wraz ze zdjęciami i wypowiedzią kapitana Szarotki na stronie podhaleregion.pl
- Szczegółowa relacja pomeczowa na stronie twoje-podhale.pl
- Relacja pomeczowa z wypowiedzią kapitana Szarotki i zdjęciami na stronie sportowepodhale.pl

Końcowy stan rywalizacji: 2:0.

Pierwszy mecz: 18 lutego, godz. 19:00, Kraków | UKS Multi - 75 Killers Kraków - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 6:14 (0:4, 6:4, 0:6)
Drugi mecz: 26 lutego, godz. 10:00, Nowy Targ | KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Multi - 75 Killers Kraków 15:1 (0:0, 9:1, 6:0)

MUKS Zielonka - UKS Ósemka Wejherowo

VS

"Kropkę nad i" postawiła również Zielonka, która w rewanżowym spotkaniu półfinałowym pokonała u siebie Wejherowo pewnie, choć nie tak wysoko jak Szarotka Killersów. Od początku, przez całe spotkanie "Zieloni" kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolili na zbyt wiele wejherowianom. Ostatecznie zwyciężyli 10:4 i zameldowali się w finałowej czwórce sezonu 2016/2017. Ósemka Wejherowo w pierwszej fazie meczów o miejsca 5-8 podejmie z kolei Killersów z Krakowa.

Końcowy stan rywalizacji: 2:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego, godz. 19:30, Wejherowo | UKS Ósemka Wejherowo - MUKS Zielonka 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Zielonka | MUKS Zielonka - UKS Ósemka Wejherowo 10:4 (4:1, 6:2, 0:1)


Aktualna drabinka play-off: