Kadra Narodowa Mężczyzn już za niespełna dwa tygodnie rozegra pierwsze międzynarodowe spotkania od grudniowych Mistrzostw Świata w Pradze. W trakcie 7. Polish Open spotkamy się kolejno ze Szwajcarią, Słowacją i Czechami.

W ubiegły weekend Reprezentacja spotkała się na trzydniowej konsultacji w Sosnowcu. Wnioski po tym zgrupowaniu przedstawił trener Libor Hrcek:

- W trakcie zgrupowania w Sosnowcu mieliśmy możliwość zobaczenia większej ilości zawodników z polskiej ligi. Kilku z nich pokazało się z całkiem dobrej strony i sprawdzimy ich w warunkach meczowych w trakcie Polish Open. Cieszy nas duże zaangażowanie sportowe i dobra atmosfera w drużynie. Od strony organizacyjnej również nie możemy narzekać. Zarówno hala na której trenowaliśmy, jak i hotel oraz wyżywienie stały na dobrym poziomie. Jedyny mankament to drobne braki w sprzęcie, które musimy uzupełnić przed turniejem, no i oczywiście mała ilość konsultacji, które mają przygotować nas do eliminacji do Mistrzostw Świata.

Na podstawie ostatniego zgrupowania oraz wcześniejszych wydarzeń trenerzy wyselekcjonowali grupę 34 zawodników, z którymi chcą pracować przed eliminacjami do Mistrzostw Świata. Turniej w Zielonce to dla nas najpoważniejszy sprawdzian przed tym wydarzeniem. Trenerzy postawili na aż sześciu debiutantów w seniorskiej reprezentacji, w tym dwóch szesnastolatków. Później spotkamy się jeszcze na konsultacji w listopadzie i w styczniu przed samym wyjazdem do Danii. Czasu jest więc niewiele - zwraca uwagę menadżer Kadry Narodowej, Michał Karski.


Ten artykuł już wkrótce!

O tym jak ciężkie zadanie czeka biało-czerwonych świadczą wyniki ostatnich konfrontacji z turniejowymi rywalami. 6 lutego 2016 ulegliśmy Szwajcarom 3:12, ze Słowakami spotkaliśmy się 4 grudnia 2016, a mecz zakończył się wynikiem 4:6, z kolei 28 lipca 2017 w ramach The World Games Czesi okazali się lepsi w stosunku 12:1.

To dla nas prawdopodobnie ostatnia okazja do międzynarodowej konfrontacji przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata. Na pewno postaramy się uzyskać jak najlepszy wynik przed własną publicznością, ale to nie będzie łatwe. Spotkamy dwóch rywali ze światowej czołówki, a Słowacja również będzie chciała dobrze rozpocząć pod okiem nowego trenera. Będziemy mieć trzy bardzo trudne mecze, które sprawdzą nas szczególnie w działaniach obronnych. Celem jest przetestowanie niektórych elementów i sytuacji w grze. Nominacja obejmuje kilku graczy, którzy wystartowali w ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanadzie oraz kilku innych graczy, których nigdy nie widzieliśmy pod naszym przewodnictwem w grze na żywo. Wierzę, że wszyscy zaprezentują się przed polską publicznością w jak najlepszym świetle i pokażą, że mocno im zależy oraz że zasługują na nominację do kolejnych wydarzeń z udziałem reprezentacji - podsumował trener Libor Hrcek.

Na turniej 7. Polish Open trenerzy Kadry Narodowej Mężczyzn - Jan Holovka i Libor Hrcek powołali następujących zawodników:

Nazwisko

Imię

Klub

BRAMKARZE
Bogdański Maciej MLUKS Jedynka Trzebiatów
Jastrzębski Maciej KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
Udziela Jakub KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
OBROŃCY
Heyne Pawel Bulach Floorball (Szwajcaria)
Łukaszewski Filip MUKS Zielonka
Pazdro Dawid KS Górale Nowy Targ
Pelczarski Karol KS Górale Nowy Targ
Sieńko Michał MUKS Zielonka
Sternicki Sebastian SKS Olimpia Łochów
Tomalak Maciej KS Górale Nowy Targ
Turwoń Mateusz KS Górale Nowy Targ
Widurski Łukasz KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
NAPASTNICY
Dahlström Aleksander Molndals IBF (Szwecja)
Fliegner Adam Prus Żary
Gawroński Nikodem Fenomen Babimost
Chlebda Łukasz KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
Jachacy Bartosz UKS Bankówka Zielonka
Krawczyk Robert AZS Politechnika Łódzka
Rydzewski Jan UKS Bankówka Zielonka
Sieńko Maciej MUKS Zielonka
Skura Michał SKS Olimpia Łochów
Skura Kacper SKS Olimpia Łochów
Widurski Daniel KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ