5. i 6. kolejka Salming Ekstraligi Kobiet za nami. Zapraszamy Państwa na krótkie podsumowanie tego, co miniony weekend wydarzyło się na naszym krajowym, unihokejowym "podwórku".

Fot. Szymon Pyzowski (SportowePodhale.pl)

VS

Brązowy medalista kontra Mistrz zeszłego sezonu

Grupa A: Trzebiatów vs Gdańsk

Mowa tutaj oczywiście o spotkaniu pomiędzy zawodniczkami Olimpii Osowy Gdańsk a MLUKS SUS Travel Jedynki Trzebiatów. Sobotnie spotkanie pomiędzy tym zespołami było bardzo wyrównanym widowiskiem, podczas którego żadna ze stron nie była w stanie w pełni przejąć kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki Jedynki i w 17. minucie sposób na bramkarkę Gdańska znalazła Agata Arendarczyk. Kolejne ciosy należały już jednak do zawodniczek Osowy i w 25. minucie prowadziły one już 3:1. Kolejne minuty drugiej odsłony przyniosły nam jeszcze po jednej bramce dla obu ekip, toteż na trzecią tercję dziewczyny z Gdańska wychodziły z 2-bramkowym prowadzeniem (4:2).

Trzecią część gry znakomicie rozpoczęły zawodniczki Trzebiatowa, które w niespełna 5 minuty wyrównały stan spotkania na 4:4. Remis ten utrzymał się jednak tylko 18 sekund, bowiem Anna Raczkowska szybko znalazła sposób na bramkarkę z Trzebiatowa. Ta sama zawodniczka kilka minut później dała swojemu zespołowi po raz kolejny 2-bramkowe prowadzenie (6:4). W końcówce Trzebiatów zaciekle walczył o to, by wyrównać wynik spotkania, jednak sił starczyło tylko na jedną bramkę, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5 dla przyjezdnych.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 5:6 (1:2, 1:2, 3:2)
Widzów: 127

Niedzielny mecz świetnie zainaugurowały zawodniczki Osowy, które w niespełna 11 minut doprowadziły do stanu 3:0. W 17. minucie, a potem dopiero w 47. byliśmy świadkami kolejnych bramek, tym razem jednak ich autorkami były zawodniczki z Trzebiatowa. Następne minuty trzeciej tercji były już popisem tylko jednej ekipy, a mowa tutaj o zawodniczkach z Gdańska, które wpierw w 48. minucie za sprawą Weroniki Grądzkiej powiększyły swoją przewagę do dwóch goli, a potem w ciągu 25 sekund strzeliły swoim rywalkom aż trzy bramki! W efekcie mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 7:2 dla zawodniczek z Grodu Neptuna.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2:7 (1:3, 0:0, 1:4)
Widzów: 0


VS

Kobieta zmienną jest

Grupa A: Zbąszyń vs Ambra

Sobotnie spotkanie lepiej rozegrały dziewczyny ze Zbąszynia, które przejęły całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Były bardziej zdeterminowane, szybsze oraz - co najważniejsze - skuteczniejsze od swoich rywalek. Ostatecznie pierwszy pojedynek zakończył się wynikiem 9:4 dla ekipy z wielkopolski.

PKS MOS Zbąszyń - UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 9:4 (3:3, 2:0, 4:1)
Widzów: 150

Następnego dnia spotkanie przybrało już inny kształt. Wydaję się, że dziewczyny z Ożarowa odrobiły pracę domową po sobotniej potyczce, bowiem niedzielny mecz był dużo bardziej wyrównany, a Mazowszanki mocno postawiły się swoim rywalkom. Nie było już widać takiej różnicy poziomu gry, jak dzień wcześniej, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zbąszynia, ale już nie tak okazałym (4:2).

PKS MOS Zbąszyń - UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Widzów: 50


Znalezione obrazy dla zapytania mmks podhale nowy targ

VS

MMKS Podhale I Nowy Targ vs PUKS Trzebinia

Grupa B: MMKS I vs Trzebinia

Mecze, które z pewnością nie zawiodły kibiców zgromadzonych w nowotarskiej hali. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi dwoma ekipami lepiej rozpoczęły zawodniczki MMKS-u. Najpierw w 12. minucie Katarzyna Rogala, następnie Wioletta Białoń w 25. minucie znalazły sposób na pokonanie bramkarki Trzebini - Magdaleny Michaliszyn. Następny cios drużynie Trzebini w 31. minucie wymierzyła Olga Rokicka, podwyższając prowadzenie gospodyń do wyniku 3:0. Na pierwszą bramkę przyjezdnych musieliśmy czekać aż do 37. minuty, kiedy to Karolina Rozmus wykorzystała okres gry w przewadze.

Na początku trzeciej odsłony Ewelina Turek szybko znalazła sposób na bramkarkę Podhala i zniwelowała stratę swojego zespołu tylko do jednego trafienia. Po tej stracie zawodniczki MMKS-u "odżyły" i w niespełna 10 minut zdołały aż trzy razy umieścić ażurową piłeczkę w bramce swoich przeciwniczek. W ostatnich sekundach Trzebinia zdołała strzelić jeszcze swojego trzeciego gola, tym samym ustalając wynik spotkania na 6:3 dla gospodyń.

MMKS Podhale I Nowy Targ - PUKS Trzebinia 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Widzów: 50

Rewanżowy pojedynek to już zupełnie "inna bajka". Mecz dużo szybszy, pełen zwrotów akcji i pięknych unihokejowych zagrań. Już po 10 minutach gry zespół z Trzebini prowadził 3:1, co zapowiadało sporo emocji w dalszej części zmagań. Walka w tym spotkaniu toczyła się o każdy minimetr boiska, a po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała wynik 6:4 dla gości. Kolejne minuty to wymiana bokserskich ciosów pomiędzy zespołami, a lepiej z tej wymiany wychodziły tym razem zawodniczki Trzebini, które to systematycznie powiększały swoją przewagę. W ostatnich minutach niedzielnej rywalizacji zespół MMKS-u zdecydował się na ściągnięcie swojego bramkarza i próbę odwrócenia losów tego spotkania. Zawodniczki Podhala, grając bez swojego golkipera, zdołały wprawdzie zdobyć dwie bramki, ale strata do Trzebini okazała się zbyt duża, by odrobić ją w całości i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:8 dla przyjezdnych.

MMKS Podhale I Nowy Targ - PUKS Trzebinia 8:10 (1:3, 3:3, 4:4)
Widzów: 40


Znalezione obrazy dla zapytania luce bielsko-biała

VS

Znalezione obrazy dla zapytania mmks podhale nowy targ

Mecze bez większej historii

Grupa B: Bielsko-Biała vs MMKS II

Kolejne mecze, w których widać było dużą różnicę poziomu pomiędzy doświadczonymi już zawodniczkami a beniaminkiem z Bielsko-Białej.  Mecze bez większej historii, w których dominowała od początku do końca tylko jedna ekipa. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem 28:0 ekipy z Nowego Targu, natomiast drugi pojedynek 30:2. Warto jednak zaznaczyć, że dziewczyny z Bielsko-Białej z każdym meczem nabierają potrzebnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

LUCE Bielsko-Biała - MMKS Podhale II Nowy Targ 0:28 (0:11, 0:7, 0:10)
Widzów: -

LUCE Bielsko-Biała - MMKS Podhale II Nowy Targ 2:30 (1:10, 1:13, 0:7)
Widzów: -


Wysokim poziom większości spotkań w Salming Ekstralidze Kobiet to bardzo dobry prognostyk przez zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które już w grudniu (1-9.12.2017) rozegrane zostaną w Bratysławie. Już teraz zapraszamy do śledzenia poczynań naszej Reprezentacji!

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje