Dobra postawa LUCE, ale tylko w pierwszym spotkaniu.

Fot.:  KS LUCE Bielsko-Biała - sekcja unihokeja

Grupa B - tabela po 1. i 2. kolejce:

Poz  
Drużyna
M W P RZ RP Bramki Pkt
1 PUKS Trzebinia
PUKS Trzebinia
2 2 0 0 0 38 - 1 6
2 MMKS Podhale Nowy Targ 2 2 0 0 0 13 - 4 6
3 KS Górale Nowy Targ KS Górale Nowy Targ 2 0 2 0 0 4 - 13 0
4 LUCE Bielsko-Biała LUCE Bielsko-Biała 2 0 2 0 0 1 - 38 0

FESTIWAL STRZELECKI W BIELSKO-BIAŁEJ!

GRUPA B
LUCE Bielsko-Biała VS PUKS Trzebinia

LUCE Bielsko-Biała

1:11
(0:5, 1:4, 0:2)

0:27
(0:4, 0:9, 0:14)

PUKS Trzebinia

Data i godzina spotkań: 22.09.2018 r., godz. 17:00
23.09.2018 r., godz. 9:00
Miejsce spotkań: Hala sportowa BKS w Bielsku-Białej, ul. Rychlińskiego 19, 
Sędziowie: Baraniec Tomasz / Kozieł Kamil

Bielsku-Białej rozegrano kolejne spotkania Salming Ekstraligi Kobiet. W grupie B zaległości względem nowotarskich koleżanek nadrobiły zawodniczki miejscowego LUCE i PUKS Trzebinia. Spotkania rozegrano w hali BKS-u, a rozjemcami sportowego sporu byli panowie Tomasz Baraniec i Kamil Kozieł.  W bieżący weekend było to najszybciej zaczynające się spotkania seniorskich rozgrywek. Pierwszy gwizdek wybrzmiał już o 17.00. Zdecydowanym faworytem starcia był zespół przyjezdnych. W pierwszej tercji zgromadzeni widzowie obejrzeli pięć bramek w wykonaniu PUKS. Na listę strzelców wpisały się: Justyna Lasoń (dwukrotnie), Ewelina Turek, Karolina Rozmus, a jedno trafienie było samobójcze. Kolejna partia przyniosła także pięć trafień. Tym razem na gole:  Katarzyny Pabis, Weroniki Pabis, Patrycji Ludwiczak i Eweliny Turek odpowiedziała Anita Konieczka i LUCE cieszyło się z pierwszej bramki w sezonie. W ostatniej części gry konto bramkowe Trzebini o dwa gole powiększyła Karolina Janik. Najlepszymi zawodniczkami spotkania zostały Izabela Kaczor  (LUCE) i Karolina Rozmus (PUKS).

 

Fot.:  KS LUCE Bielsko-Biała - sekcja unihokeja


W niedzielę o godzinie 9.00 rozpoczęła się rewanżowa konfrontacja. W tym dniu podopieczne trenera Jędrysika nie było stać na nawiązanie walki nawet w pojedynczych tercjach. Zawodniczki PUKS łatwo złamały rywalki czterema golami w pierwszej tercji. Później było już tylko z górki, bo w kolejnych czterdziestu minutach gry przyjezdne zaaplikowały gospodyniom 23 gole. Najczęściej do bramki rywalek trafiały Katarzyna Pabis - 6 goli i Weronika Pabis - 5 trafień. Na liście strzelców zapisało się dziewięć zawodniczek gości. Końcowy wynik spotkania to 27:0 dla PUKS Trzebinia. Drużyna ta w pierwszym dwumeczu zapisuje więc na swoim koncie komplet punktów. Najlepszymi zawodniczkami niedzielnego spotkania wybrano: Dominika Kołodziej (LUCE) i Ewelinę Turek (PUKS).

 

Fot.: PUKS Trzebinia

Po efektownych zwycięstwach na czterech czołowych lokatach w klasyfikacji kanadyjskiej Salming Ekstraligi Kobiet zameldowały się zawodniczki PUKS. Liderką jest Karolina Rozmus – 12 punktów (5 gole i 7 asysty). Za jej plecami plasują się: Ewelina Turek - 10 oczek (5 goli i 5 asyst), Katatrzyna Pabis - 9 oczek (7 goli i 2 asysty) i Justyna Lasoń  - 8 (5 goli i 3 asysty). Po jednym punkcie na swoim koncie zapisały Anita Konieczka i Sabina Waluś z zespołu LUCE. W dwóch spotkaniach padło 39 goli. Oznacza to, że trafiano do siatki średnio co  3 minuty i 5 sekund.


O wrażeniach po debiucie w barwach LUCE Bielsko-Biała zapytaliśmy  Anitę Konieczkę

 

Fot.:  archiwum zawodniczki

Kacper Komin:  Jak ocenisz grę swojego zespołu?  

Anita Konieczka: Jestem nową zawodniczką i trudno mi ocenić postęp drużyny. Dziewczyny są bardzo ambitne oraz zmotywowane, ciężko trenujemy, aby przełożyło to się na wynik. Pierwszy mecz wypadł naszym zdaniem dobrze, z czego jesteśmy zadowolone. Obrona funkcjonowała nie najgorzej oraz potrafiłyśmy atakować. Jednak większe doświadczenie drużyny przeciwnej sprawiło, że drugiego dnia gra nie poszła po naszej myśli.

K.K.: Jak smakuje debiut w Salming Ekstralidze Kobiet i to jeszcze okraszony golem?

A.K.: Gra w Ekstralidze Kobiet jest dla mnie nowością. Muszę zgrać się z dziewczynami, ponieważ przez ostatnie lata grywałam w drużynach mieszanych. Myślę, że dużo się w tym czasie nauczyłam. Chce wykorzystać to doświadczenie teraz. Zawsze chciałam grać przeciwko najlepszym, uczyć się od nich. Cieszę się, że zdarzyła się taka okazja oraz że mogę dalej się rozwijać. Debiutancka bramka to coś, co zapamiętam na długo. Jednak sezon dopiero się zaczął i mam nadzieje ze uda się zdobyć jeszcze niejedną. 


W najbliższej spotkaniach 29. i 30. września ekipa PUKS Trzebinia zmierzy się z dużo trudniejszym rywalem. Będzie to inna ekipa z kompletem punktów - MMKS Podhale Nowy Targ. Z kolei zawodniczki LUCE kolejne spotkania rozegrają 13. i 14. października również z zespołem Podhala. Zapraszamy do kibicowania!

  • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Kobiet na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet lub/i Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.