Już w tę w sobotę w Nowym Targu i Sanoku rozegrane zostaną pierwsze spotkania półfinałowe play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Fot. Michał Adamowski (SportowePodhale.pl)

KS Górale Nowy Targ vs Wilki Sanok

W Sanoku miejscowe Wilki podejmą 5-krotnego Mistrza Polski - zespół Górali. Mimo znacznie mniejszego doświadczenia, jak i braku medalowych osiągnięć (w końcu to dopiero ich drugi sezon w Ekstralidze), sanoczanie nie są jednak skazywani na pożarcie. Duża w tym zasługa ich znakomitej postawy w ćwierćfinałowych potyczkach z Babimostem, którego odprawili z kwitkiem już po dwóch meczach. Drużyna z Nowego Targu jedzie więc na wschód Polski pełna szacunku do rywala, ale i pewna siebie oraz swoich umiejętności. Dla Wilków będzie to świetny sprawdzian ich formy, jak i możliwości. Oczywiście każdy inny wynik, niż zwycięstwo nowotarżan będzie niespodzianką, ale już raz miała ona miejsca w tegorocznych play-offach. I to właśnie za sprawą Wilków...

Rozpiska spotkań tej pary:

1. mecz: Wilki Sanok - KS Górale Nowy Targ / 17 marca, godz. 18:00
2. mecz: KS Górale Nowy Targ - Wilki Sanok / 7 kwietnia
ew. 3. mecz: KS Górale Nowy Targ - Wilki Sanok / 8 kwietnia

MUKS Zielonka - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

W ostatnich latach taka rywalizacja w półfinale staje się powoli tradycją. Sezon temu lepsi okazali się aktualni Mistrzowie Polski, którzy później w finale pokonali zespół Górali. Dwa sezony temu górą była z kolei Szarotka, a jeszcze wcześniej (sezon 2014/2015) - Zielonka. Idąc takim "slalomem" dalej, tym razem zwycięstwo przypadłoby nowotarżanom, ale takie statystyki z pewnością nie mają żadnego znaczenia dla zawodników. I nam, jako obserwatorom, naprawdę ciężko jest wskazać w tej rywalizacji faworyta. W ćwierćfinałach zespół z Nowego Targu dość szybko i pewnie odprawił Olimpię Łochów, zaś Zielonka dopiero w trzecim meczu z Wiatrem Ludźmierz zapewniła sobie awans do półfinału. Nie będzie to miało jednak większego znaczenia już za 2 dni, bowiem zawsze w potyczkach Szarotki i "Zielonych" wszelkie zmęczenie znika, rośnie adrenalina i liczy się tylko jedno: zwycięstwo.

Rozpiska spotkań tej pary:

1. mecz: KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - MUKS Zielonka / 17 marca, godz. 19:00
2. mecz: MUKS Zielonka - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ / 7 kwietnia
ew. 3. mecz: MUKS Zielonka - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ / 8 kwietnia