Super Finał Unihokeja 2018 za nami! W ostatnim spotkaniu tegorocznego święta polskiego unihokeja Górale sięgnęli po tytuł mistrzowski w kat. mężczyzn!

Już początek spotkania zwiastował, że będzie to typowy mecz walki. Drużyny raz po raz próbowali zagrozić bramce rywala, ale przez pierwsze 8 minut świetnie spisywały się bloki obronne obu ekip. Górale próbowali raczej długich piłek, zaś Zielonka płynnego, cierpliwego rozegrania. Niestety dla MUKS-u, defensywa Górali była w tej obronie nie do sforsowania, a na dodatek znakomicie w bramce spisywał się Pawlik, potwierdzający rozgrywanie świetnego sezonu. W 9. minucie jedno ze wspomnianych "długich" podań dotarło do Korczaka, który skutecznie minął gracza Zielonki i... został przez niego sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny, a egzekwował go sam poszkodowany. Jak się później okazało - skutecznie, dzięki czemu nowotarżanie wyszli na 1-bramkowe prowadzenie. Zielonka próbowała szybko odpowiedzieć, ale ponownie natrafiła na silny opór ze strony swoich rywali. Ci z kolei konsekwentnie grali "swoje" i w 16. minucie powiększyli swoje prowadzenie, gdy pięknym uderzeniem popisał się Michał Leja. To trafienie ustaliło wynik pierwszej części gry na 2:0 dla Górali.

Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza. Z tą tylko różnicą, że nowotarżanie mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku, a "Zieloni" byli zmuszeni zaryzykować, by odrobić straty. Kilka razy natknęli się przez to na groźne kontry, ale na ich szczęście zespół z Nowego Targu nie finalizował ich skutecznie. W 28. minucie MUKS otrzymał szansę gry w przewadze i jej nie zmarnował. Najskuteczniejszy przy rozegraniu "zamka" okazał się Michał Sieńko. Radość broniących mistrzowskiego tytułu nie trwała jednak zbyt długo, bowiem już 15 sekund później bramkę na 3:1 zdobył ten, który przed momentem odsiadywał 2-minutowe wykluczenie - Mateusz Turwoń. Chwilę później byliśmy świadkami trafienia rodem z najlepszych lig świata. Jakub Korczak wypalił jak z armaty i jego strzał niemal z połowy zatrzymał się dokładnie w okienku bramki Bogdańskiego. Nowotarżanie, uskrzydleni cudownym golem, zdołali pokonać bramkarza rywali jeszcze na 10 sekund przed przerwą, ale nie ustrzegli się też błędu, który kosztował ich utratę gola na... 2 sekundy przed końcem!

Trzecią odsłonę rozpoczynaliśmy od stanu 2:5 i taki też wynik Górale starali się kontrolować jak najdłużej. Nerwy jednak nie wytrzymały i w 51. minucie za kwestionowanie decyzji sędziego gracz Górali powędrował na 2-minutowe wykluczenie. Skrupulatnie wykorzystał to Dzianis Rahovik, strzelają bramkę na 3:5. Atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca - zarówno na trybunach, jak i na boisku. Zawodnicy "oddychając rękawami", jakby już tylko siłą woli walczyli o każdy centymetr boiska. Zdecydowaną przewagę w końcówce miała Zielonka, ale co rusz nadziewała się na zabójcze kontry Górali. Jedna z nich w 56. minucie skończyła się trafieniem Lei! Z boksu nowotarżan co rusz dało się słyszeć słowa "cierpliwie, cierpliwie!". Zielonka wręcz przeciwnie: korzystała z niemal każdej okazji do strzały, nie próbując już konstruować wymyślnych akcji. W 59. minucie Jakub Korczak strzałem do pustej bramki wywołał euforię radości w swoim boksie, jak i wśród kibiców nowotarżan. Zielonka odpowiedziała jeszcze jednym trafieniem w 60. minucie, ale to nie wystarczyło , by dogonić Górali. Tytuł mistrzowski wrócił więc do Nowego Targu po rocznej przerwie!

MUKS Zielonka - KS Górale Nowy Targ 4:7 (0:2, 2:3, 2:2)
Widzów: 480

MVP spotkania: Michał Sieńko (Zielonka) i Jakub Korczak (Górale)


NAGRODY INDYWIDUALNE SEZONU 2017/2018

Po zakończeniu spotkania MUKS Zielonka i KS Górale Nowy targ nastąpiła ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników sezonu 2017/2018. Oto zestawienie nagrodzonych:

Najlepszy bramkarz Salming Ekstraligi Mężczyzn: Jakub Pawlik (KS Górale Nowy Targ)
Najlepszy lewy obrońca: Bartosz Gotkiewicz (KS Górale Nowy Targ)
Najlepszy prawy obrońca: Karol Subik (KS Górale Nowy Targ)
Najlepszy lewoskrzydłowy: Michał Sieńko (MUKS Zielonka)
Najlepszy środkowy: Bartłomiej Augustyn (KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ)
Najlepszy prawoskrzydłowy: Mateusz Antoniak (MUKS Zielonka)

Nagroda publiczności: Mateusz Antoniak (MUKS Zielonka)

Kryształowa kula (przyznawana przez portalu Floroball24.pl): Maciej Bogdański (MUKS Zielonka)