Znamy już Mistrza Polski w Salming Ekstralidze Kobiet! Została nią Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk!

Początek meczu to lekka przewaga Gdańska, szybko jednak ukrócona przez nowotarżanki, które w 6. minucie objęły prowadzenie, dzięki świetnemu wykończeniu dwójkowej akcji przez Annę Osmalę. Chwilę później było już 1:1, gdy do wyrównania doprowadziła Samson. W 17. minucie znów dała o sobie jednak znać Osmala i Podhale ponownie wyszło na prowadzenie, a na dodatek ta sama zawodniczka (hat-trick w jednej tercji) chwilę później doprowadziła do stanu 3:1! Wydawało się, że Podhale zejdzie na przerwę, wygrywając dwoma bramkami, ale końcówka tercji należała do Olimpii. A konkretnie do Grądzkiej i Raczkowskiej, które w odstępie 21 sekund dwukrotnie pokonały Młynarczyk, doprowadzając do remisu!

Po przerwie od wysokiego "C" rozpoczęła Olimpia. W odstępie 6 minut (21-27. minuta) Raczkowska aż trzy razy zmuszała bramkarkę "Szarotek" do kapitulacji, doprowadzając tym samym do stanu 6:3. Trzy szybko stracone gole pobudziły Podhala do zmasowanego ataku, ale niestety dla nowotarżanek - zabrakło skuteczności. Kolejna fascynująca tercja tegorocznego Finału Kobiet zakończyła się prowadzeniem Olimpii 6:3.

W trzeciej tercji już od samego początku nowotarżanki rzuciły wszystkie siły do ataku i zaciekle walczyły o wyrównanie. Pierwszy krok w tym kierunku zawodniczki Podhala postawiły w 46. minucie, gdy na 4:6 trafiła znakomicie dziś grająca Buczek. Kolejny - cztery minuty później, gdy bramkę kontaktową zdobyła Kowalczyk. Chwilę później Raczkowska otrzymała 2-minutowe wykluczenie. Podhale stanęło przed znakomitą okazję na wyrównanie i... WYKORZYSTAŁO JĄ! W 53. minucie Gabriela Pysz doskonałym strzałem z "zawijki" pokonała bezradną w tej sytuacji Dominikę Marzec. Mecz rozpoczął się na nowo! Gdańsk zaskakująco szybko wziął się jednak w garść i już w 56. minucie ponownie prowadził (7:6). Późniejszej walki o odrobienie strat nie ułatwiła nowotarżankom kara, jaką za uderzanie w 58. minucie otrzymała Buczek. "Szarotki" dzielnie się broniły, ale na zdobycie wyrównującego trafienia nie wystarczyło już czasu i gdy zabrzmiała syrena, Interplastic Olimpia Osowa rozpoczęła fetowanie kolejnego mistrzowskiego tytułu!

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale II Nowy Targ 7:6 (3:3, 3:0, 1:3) 
Widzów: 440

MVP spotkania: Anna Raczkowska (Gdańsk) i Dominika Buczek (Podhale II)


NAGRODY INDYWIDUALNE SEZONU 2017/2018

Po zakończeniu spotkania Interplastic Olimpii Osowy Gdańsk i MMKS-u Podhale II Nowy Targ nastąpiła ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodniczek sezonu 2017/2018. Oto zestawienie nagrodzonych:

Najlepszy bramkarz Salming Ekstraligi Kobiet: Patrycja Bernacka (Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk)
Najlepszy lewy obrońca: Joanna Szelzchen (PKS MOS Zbąszyń)
Najlepszy prawy obrońca: Weronika Noga (Interplastic Olimpia Osowa)
Najlepszy lewoskrzydłowy: Weronika Grądzka (Interplastic Olimpia Osowa)
Najlepszy środkowy: Gabriela Pysz (MMKS Podhale II Nowy Targ)
Najlepszy prawoskrzydłowy: Dominika Buczek (MMKS Podhale II Nowy Targ)

Nagroda publiczności: Dominika Buczek (MMKS Podhale II Nowy Targ)

Kryształowa kula (przyznawana przez portalu Floroball24.pl): Weronika Noga (Interplastic Olimpia Osowa)