Wiele miesięcy przygotowań, oczekiwania i wciąż rosnących emocji za nami, bowiem już jutro rozpoczynamy turniej unihokeja podczas TWG 2017!

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich ogarnęły cały Wrocław! Na antenach Polsatu Sport możemy oglądać rozgrywki rozmaitych dyscyplin sportu, o których większość z nas nawet nie słyszała. Niesamowite zawody, różnorodność nacji, smutek i radość, uśmiech i łzy, zwycięstwa i przegrane... Mówiąc krótko: piękne, kolorowe, sportowe święto w stolicy Dolnego Śląska!

Już jutro do tego święta oficjalnie dołączy unihokej. Meczem Finlandia - Czechy o godzinie 12:00 (na żywo w Polsat Sport News) rozpoczniemy turniej unihokeja podczas The World Games 2017, a wieczorem na hali WKK Sport Center we Wrocławiu powitam Polaków, którzy staną naprzeciwko Mistrzów Świata z północy - ekipie "Suomi" (również na żywo - w Polsat Sport o godzinie 20:00).

WFC 2016 FINLAND - CZECH REPUBLIC 
Mecz półfinałowy Finlandia - Czechy podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Rydze

Podobnie jak dla Polski i pozostałych nacji, biorących udział w TWG 2017, również dla Mistrzów Świata Igrzyska we Wrocławiu są ogromnym wyzwaniem i niesamowitą szansą na pełne zaprezentowanie swoich umiejętności w drodze po przepustkę na Olimpiadę, którą - mamy nadzieję, że niedługo - może otrzymać nasza dyscyplina. Finlandia to aktualny Mistrz Świata, który na ostatnim czempionacie globu w Rydze pokonał w finale faworyzowaną Szwecję 4:3 po rzutach karnych. Przypomnijmy sobie raz jeszcze to spotkanie:

WFC 2016 FINLAND - SWEDEN WFC 2016 FINLAND - SWEDEN WFC 2016 FINLAND - SWEDEN
Na zdjęciach kolejno: Peter Kotilainen, Miko Kailiala, Krister Savonen

W zespole Suomi szczególną uwagę musimy zwrócić na zawodników młodego pokolenia: 23-letniego Petera Kotilainena (uznawanego przez wielu za najlepszego gracza na świecie), 24-letniego Miko Kailialę i 23-letniego Kristera Savonena. Utalentowanej "młodzieży" nie brakuje też w Reprezentacji Polski: 18-letni Wojciech Malajka i 19-letni Karol Pelczarski to zdecydowanie najlepsi w swoim wieku zawodnicy w Polsce, którzy z powodzeniem mierzyli się do tej pory z zagranicznymi zespołami (za Wojtkiem cały sezon w bardzo silnej, czeskiej Ekstralidze, w której zdobył kilka goli, a Karol - podobnie jak Malajka - ma za sobą 2 turnieje Mistrzostw Świata do lat 19 i Mistrzostwa Świata Seniorów). Kibice liczą też na niezawodność najlepszego strzelca polskiej Kadry - Mateusza Antoniaka, którego Międzynarodowa Federacja Unihokeja wytypowała do 10-tki graczy, na których trzeba zwrócić szczególną uwagę, oglądając cały turniej unihokeja podczas The World Games 2017 (na filmie poniżej od 2:00).

Wierzę, że na meczach Reprezentacji Polski będzie dużo kibiców, a przede wszystkim Polacy będą mocno wspierać swój zespół. To będą ważne i ciekawe spotkania, ale też trudne. Finlandia i Czechy to są kraje ze światowej czołówki, więc chłopaki na pewno będą potrzebować wsparcia kibiców jako siódmego zawodnika - zapowiada trener Polaków, Jan Holovka.

My również wierzymy i już nie możemy się doczekać jutrzejszego starcia! Bądźcie z nami na hali we Wrocławiu, za pośrednictwem mediów społecznościowych i kanałów Polsatu Sport. Do zobaczenia, do usłyszenia już jutro!

Oprócz relacji telewizyjnej w Polsat Sport, wszystkie mecze TWG 2017 będziecie mogli oglądać na żywo w kanale Międzynarodowej Federacji Unihokeja na YouTube: IFF Chanell 1 (kliknij, by przejść do listy z transmisjami).

Zobacz też:

Transmisje w Polsat Sport z meczów unihokeja TWG2017!
Wywiad z Prezesem Chomnickim przed TWG 2017
Wywiad z trenerem Janem Holovką przed TWG 2017