Polish Cup 2018 rozpocznie się już za 8 dni! Jesteście ciekawi, co przed tym turniejem ma do powiedzenia trener Reprezentacji Kobiet U-19? O tym w poniższym artykule!

Fot. http://nowy.gryfickie.info. Na zdjęciu: trener Bogdański i zawodniczki Kadry Polski U-19 na zgrupowaniu w Mrzeżynie

Wypowiedź trenera Tomasza Bogdańskiego podzieliliśmy na kilka części. Po kolei pochylimy się w nich nad najważniejszymi aspektami przygotowania naszej drużyny do 13. Polish Cup, a także zbliżających się Mistrzostw Świata. Zaczynamy!

Co przed Polish Cup?

Za nami zgrupowania w Gdyni i Mrzeżynie. Oba miały głównie na celu wyselekcjonowanie 20 zawodniczek. W Mrzeżynie można było już wprowadzić elementy rozegrania i obrony, ale do perfekcji jeszcze daleko. Przed Polish Cup mamy jeszcze dwa dni na dogranie tych elementów oraz gry w przewadze i osłabieniu. Na turniej powołaliśmy 25 zawodniczek - zdradza nam Tomasz Bogdański.


Fot. http://nowy.gryfickie.info. zawodniczki Kadry Polski U-19 na zgrupowaniu w Mrzeżynie

Czy zawodniczki podołają spotkaniom międzynarodowym?

Gra w naszej lidze, a występ z Orzełkiem na piersi to zupełnie inna historia. Nie wszystkie zawodniczki doświadczyły tego zaszczytu, więc na boisku może wystąpić "paraliż". Jednym z naszych celów podczas turnieju będzie sprawdzenie dziewczyn właśnie pod tym kątem - a więc czy podołają presji występu w zespole Reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej. Głównym jednak celem będzie zgranie poszczególnych piątek oraz realizacja zadań taktycznych przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.

Jak bardzo doświadczonym zespołem jest Reprezentacja Polski U-19?

Bardzo liczymy na doświadczenie Zuzanny Krzywak, Joanny Szelzchen i Patrycji Bernackiej, które mają za sobą bardzo dobre występy w Reprezentacji Polski Kobiet na Mistrzostwach Świata 2017 w Bratysławie. W drużynie są również zawodniczki ograne w kadrze U-19 i turniejach europejskich, więc także liczymy na ich doświadczenie. W tym wszystkim bardzo pomaga Przemek Wójcikowski - trener bramkarek, Pamela Bogdańska - jako opieka fizjoterapeutyczna oraz Dominik Wojciechowski - jako organizator wyjazdu na Mistrzostwa Świata. Tworzymy zgrany sztab szkoleniowy.


Fot. Flickr IFF. Na zdjęciu: Zuzanna Krzywak w meczu o 7. miejsce Mistrzostw Świata Kobiet 2017 (grudzień, Bratysława)

W które miejsce mierzy polska Kadra?

Na której pozycji uplasujemy się na turnieju Polish Cup? Zobaczymy! Zapewniam, że każda z zawodniczek zagra na 250 % swoich możliwości. Są to dziewczyny, które wspierają się zarówno na boisku, jak i poza nim.

Czego oczekiwać po Polish Cup?

W Turnieju biorą udział drużyny, które mamy w grupie na Mistrzostwach Świata 2018, jak i zespoły, z którymi możemy się spotkać w dalszej fazie Mistrzostw. Po Polish Cup będziemy mieli wiele odpowiedzi i pewnie jeszcze więcej pytań. Niedociągnięcia będziemy mogli dopracować podczas zaplanowanego zgrupowania w marcu - tak, aby jeszcze lepiej przygotować się do Mistrzostw Świata.


Fot. http://nowy.gryfickie.info. Na zdjęciu: trener Bogdański i zawodniczki Kadry Polski U-19 na zgrupowaniu w Mrzeżynie

I kilka słów do kibiców...

W trakcie turnieju Polish Cup będziemy mięli sporego „asa w rękawie” w postaci... kibiców, rodziców i przyjaciół! Bardzo na nich liczymy i zapraszamy do wspierana poczynań naszych reprezentantek z trybun hali w Zbąszyniu, Rakoniewicach i Nowym Tomyślu!


Przeczytaj więcej o 13. Polish Cup: