Z przyjemnością informujemy, że w roku 2018 Polski Związek Unihokeja pozyskał po raz piąty dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację programu „Unihokej - Uczy, Bawi i Wychowuje”.

Tegoroczne dofinansowanie wyniosło 80 000 zł. 

W ramach realizacji programu zrealizowane zostaną następujące komponenty:

1. Przeprowadzony zostanie program „Animator unihokeja” dla 42 instruktorów-trenerów:

  • I edycja – od 20 marca do 30 czerwca 2018 roku - 24 animatorów z całej Polski (15 zakwalifikują zrejestrowane Okręgowe Związki Sportowe, które zgłoszą się do projektu)
  • II edycja – 01 września do 15 grudnia 2018 roku - 18 animatorów zakwalifikowanych przez zrejestrowane Okręgowe Związki Sportowe, które zgłoszą się do projektu)

2. Wydana zostanie książka do nauki gry w unihokeja pt. „Gra bramkarza",
3. Zrealizowane zostaną filmy szkoleniowe do nauki gry w unihokeja,
4. Zrealizowane zostaną 2 kursy instruktora unihokeja,
5. Wykonane zostaną naklejki przedstawiające boisko do gry w unihokeja, które można nakleić w dowolnym dogodnym miejscu przy hali żeby swobodnie omawiać taktykę lub ćwiczenia w czasie treningów;
6. Przeprowadzone zostaną 2 szkolenia trenerskie dla licencjonowanych trenerów PZUnihokeja na różnym poziomie szkoleniowym,

Realizując program liczymy na współpracę w szczególności z Okręgowymi Związkami Unihokeja, które zgłoszą sę do projektu i pomogą nam w realizacji programu. Osoby zainteresowane udziałem oraz pomocą proszone są o kontakt z Prezesem Tomaszem Wojciechowskim pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.