30 krajów zgłosiło się do eliminacji!

Najbliższe Mistrzostwa Świata Kobiet odbędą się w grudniu 2019 roku w szwajcarskim mieście Neuchâtel. Gospodynie mają zagwarantowany udział w czempionacie. Pozostałe reprezentacje muszą stoczyć boje w eliminacjach. W strefie europejskiej połowa ekip rozegra swoje mecze w Gdańsku w dniach 30.01 - 3.02.2019.  Areną zmagań będzie hala AWFiS. Skład polskiej grupy (EUR3) w poniższej tabeli: 

Pozycja w rankingu światowym KRAJ
3  Czechy 
7  Polska
16  Estonia
21  Włochy
(-)  Belgia

 


SYSTEM ROZGRYWEK

Kwalifikacje podzielono na strefy terytorialne. W strefie Azji oraz Australii i Oceanii rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach cztero-zespołowych.  Kanada ze Stanami Zjednoczonymi będzie rywalizować o godność przedstawiciela Ameryki. W Europie zespoły rywalizują z kolei w czterech grupach eliminacyjnych. Dwie z nich swoje zmagania stoczą w Gdańsku, a dwie w słowackim Trenczynie. W Gdańsku poza naszą grupą, obejrzymy rywalizację grupy 1. w składzie: Szwecja, Norwegia, Dania, Słowenia i Francja. 

Pozycja w rankingu światowym KRAJ
1  Szwecja
9  Norwegia
10  Dania
25  Słowenia
27  Francja

 

CO ZROBIĆ BY AWANSOWAĆ?

Polki by wywalczyć awans na światowy czempionat, muszą zająć przynajmniej drugie miejsce w grupie. To gwarantuje udział, ale można też awansować z trzeciego miejsca w grupie. Z europejskich kwalifikacji (4 grupy) do szwajcarskiego turnieju awansuje 10 ekip. Będą to drużyny z pierwszych i drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc. O tym, które zespoły z trzecich miejsc awansują zadecydują osiągnięcia z rozgrywek grupowych w kolejności: zdobyte punkty, bilans bramkowy, większa ilość bramek zdobytych.  Liczymy, że nasza Reprezentacja przy wsparciu wiernych kibiców wywalczy awans pewnie i bez oglądania tabel innych grup!

KOLEJNOŚĆ SPOTKAŃ REPREZENTACJI POLSKI

Nasze zawodniczki swoje zmagania rozpoczną 30 stycznia (w środę) wieczornym meczem z Włoszkami. Następnego dnia rywalkami Biało-Czerwonych będą Estonki. W piątek podopieczne trenera Bertilssona będą miały dzień przerwy, a w sobotę spotkają się z reprezentacją Belgii. W niedzielę podejmiemy najtrudniejszego rywala - Reprezentację Czech. Już dziś zapraszamy Państwa na wszystkie mecze naszej Reprezentacji! Wierzymy, że doping kibiców poprowadzi Polki do samych zwycięstw!

GDZIE NAJLEPIEJ OGLĄDAĆ?

Polecamy kibicowanie na hali AWFiS w Gdańsku! Liczymy, że zapełni się ona tak szczelnie, jak na pamiętnym Super Finale Unihokeja w 2017 roku!


Fot. P. Ludwichowski