Oba zespoły potrzebują punktów!

Fot. TLU Kala Izolacje TORUŃ 

Po pierwszej serii gier na koncie tych dwóch drużyn zapisano łącznie tylko 2 oczka. Oba w posiadaniu ma SKS Olimpia Łochów. Torunianie mimo porażek z Zielonką pozostawili po sobie dobre wrażenie. Zawodnicy Olimpii osiągnęli dużo mniej niż dałoby się przewidzieć. Ciekawa jest historia rywalizacji w tej parze. Dwa sezony temu spotkali się w fazie play-off, gdy TLU wygrało dwukrotnie, a Łochowianie raz. Oba zespoły mają coś do udowodnienia po pierwszych spotkaniach. SKS w swoim meczu prowadził grę, mimo to nie może być zadowolony z rezultatów. TLU Kala-Izolacje pokazała z kolei dwa oblicza i w pojedynczych tercjach postawiła się potentatowi z Zielonki.

GRUPA B
VS

TLU Kala-Izolacje Toruń

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

SKS Olimpia Łochów

Data i godzina spotkań: 22.09.2018 r., godz. 18:00
23.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań: Hala sportowa przy IV LO w Toruniu, ul. Warszawska 1/5
Sędziowie:  Gapski Radosław / Czarnecki Wojciech

Oba zespoły chcą zająć jak najlepsze miejsce w grupie, by łatwiej grało się w fazie play-off. Teoretycznym faworytem spotkań jest SKS Olimpia, która posiada młody i zdolny zespół. Nie należy jednak lekceważyć ekipy TLU Kala-Izolacje Toruń, która sobotnim spotkaniem chce rozpocząć punktowanie w rozgrywkach Salming Ekstraligi Mężczyzn. O przygotowania do tego dwumeczu i nastawienie w obozie Gospodarzy zapytaliśmy  Mateusz Popiołkowskiego.

 

Fot. Sportowe WWL

Kacper Komin: Jakie TLU obejrzymy w najbliższy weekend? Będziecie grać defensywnie jak w pierwszym meczu z Zielonką czy bardziej do przodu? 

Mateusz Popiołkowski: W najbliższy weekend oczywiście zobaczymy TLU, które walczy o każdy centymetr boiska i nie odpuszcza nikomu. Odnośnie taktyki za dużo mówić nie będę, wszyscy wiedzą, że gramy bardzo defensywnie, zwartą piątką. Nie będę odkrywał pozostałych kart.

K.K.: Jak wrażenia po ekstraligowym debiucie?

M.P.: Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Pomimo grania 10 lat w rozgrywkach amatorskich i rozegraniu niezliczonej ilości spotkań w hokeju na trawie o najwyższe cele, w pierwszym meczu Ekstraligi unihokeja był lekki stres i dreszczyk. W drugim już była pełna radość i przyjemność z grania. Mamy bardzo młody skład, który chce się uczyć oraz słucha i wyciąga wnioski, więc nie mogę się doczekać kolejnych spotkań.


W szeregach gości na kilka pytań odpowiedział Michała Skura.

 

fot. Olimpia Łochów

Kacper Komin:  Czy po pierwszych meczach czujecie lekkie rozczarowanie? Wydaje się, że Łódź to rywal w Waszym zasięgu. 

Michał Skura: Ostatnie mecze w naszym wykonaniu absolutnie nie poszły po naszej myśli. Powinniśmy wygrać oba spotkania i pewnie by tak było, gdyby nie zaskakująca dla nas dyspozycja bramkarza przyjezdnych. Nie potrafiliśmy strzelić bramki z wypracowanej sytuacji, a przeciwnikom wszystko wpadało. Mam nadzieję że uda nam się zrewanżować podczas meczu w Łodzi.

K.K.: Jakie cele stawiacie sobie przed dwumeczem w Toruniu?

M.S.: Przed dwumeczem z Toruniem cel jest jeden: wygrać oba spotkania. Nie mogą nam się przydarzać kolejne straty punktów, choć jak wiadomo nigdy nie jest łatwo, zwłaszcza że drużyna z Torunia jest bardzo waleczna i zawsze oddaje całe serce na boisku. Mimo to jesteśmy pewni siebie i jedziemy tam z bojowym nastawieniem. Będzie się działo!


Zapraszamy na mecze w ramach Salming Ekstraligi Mężczyzn na halę przy IV LO w Toruniu! 

  • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet i/lub Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.