Politechnika powalczy o komplet punktów we własnej hali!

Fot. AZS Politechnika Łódzka - sekcja unihokeja 

W wielu historiach zdarza się tak, że grupa ludzi walczy ramię w ramię w jakimś celu. Później losy tych postaci, czy grup rozchodzą się. Ponowne spotkanie to już rywalizacja między dawnymi sojusznikami. Jest ona bardziej zacięta i wyrównana, bo oponenci wiedzą o sobie wszystko. Ten sposób budowania historii często spotyka się w literaturze. Okazuje się, że tak dzieje się też w sporcie. W bieżący weekend w grupie B Salming Ekstraligi Mężczyzn rywalizować będą ze sobą AZS Politechnika Łódzka i ULKS Józefina.  Zawodnicy tych ekip jeszcze kilka lat temu grali razem pod szyldem ULKS. Znajomość rywali zaowocowała emocjonującą rywalizacją w fazie play-off ubiegłego sezonu. Teraz zespoły spotkają się już w grupie. Pierwsze spotkania odbędą się w Łodzi w najbliższy weekend.

GRUPA B
VS

AZS Politechnika Łódzka

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

ULKS Józefina

Data i godzina spotkań: 22.09.2018 r., godz. 17:00
23.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań: Zatoka sportu, hala sportowa w Łodzi, ul. Politechniki 10
Sędziowie: Rozmiarek Marcin / Mielewczyk Krzysztof 

Oba zespoły chcą zająć jak najlepsze miejsce w grupie, by łatwiej grało się w fazie play-off. Teoretycznym faworytem spotkań jest AZS Politechnika, która zrobiła bardzo dobre wrażenie w poprzednich spotkaniach. Łodzianie przywieźli z "ciężkiego terenu" w Łochowie aż 4 punkty. Nie należy jednak lekceważyć ekipy ULKS Józefina, która sobotnim spotkaniem rozpocznie udział w rozgrywkach Salming Ekstraligi Mężczyzn. O przygotowania do sezonu, tego dwumeczu i transfery zapytaliśmy zawodnika drużyny gości - Mateusz Laskowskiego.

 

Fot. archiwum zawodnika

Kacper Komin: Jak wyglądały Wasze przygotowania do nowego sezonu? 

Mateusz Laskowski: Trenowaliśmy ciężko na własnej hali, stawiając głównie na przygotowanie motoryczne.   

K.K.: Czy przeprowadziliście jakieś transfery? 

M.L.: W tym sezonie żaden nowy zawodnik nie dołączył do naszej ekipy.

K.K.: W zeszłym roku Wasze spotkania z Łodzią były wyrównane, jednak na korzyść przeciwnika. Znacie się bardzo dobrze, czy szykujecie coś specjalnego by zaskoczyć swojego rywala?

M.L.:. Mecz z drużyną z Łodzi jest szczególny, ponieważ kilka lat temu graliśmy w jednym zespole. Znamy się bardzo dobrze, znamy też swoje mocne i słabe strony. Zamierzamy to wykorzystać w najbliższych spotkaniach. Celem na ten sezon jest poprawienie lokaty z poprzedniej kampanii. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na mecz!


W szeregach gospodarzy o kilka słów poprosiliśmy  - Roberta Krawczyka.

 

fot. Bina Bi

Kacper Komin:  Czy jesteście zadowoleni z wyników uzyskanych w Łochowie?  

Robert Krawczyk: Ciężko to jednoznacznie opisać. Zarówno sobotnie, jak i niedziele spotkanie dobrze zaczynaliśmy strzelając bramki i nie pozwalając Olimpii na większe zagrożenie. Później jednak coś się psuło i to gospodarze byli stroną atakującą. Zabrakło konsekwencji, zbyt szybko oddawaliśmy inicjatywę i pozwalaliśmy przeciwnikowi grać swój unihokej. Żałujemy, że w drugim meczu nie dowieźliśmy wypracowanej przewagi do końca. Z drugiej strony zdobyliśmy więcej punktów od rywala na jego własnej hali, więc nie mamy prawa narzekać.

K.K.: Czy gra w nowej hali jest dla Was szczególnym wydarzeniem? Mówi się, że to jeden z najbardziej imponujących obiektów w Salming Ekstralidze Mężczyzn?

R.K.: W ciągu dwóch albo trzech ostatnich sezonów graliśmy na trzech różnych halach. Sam fakt przeprowadzki nie był podniosły. Sama hala jest jednak niesamowita. Nawierzchnia, która została z mistrzostw, duże trybuny, czy sam fakt, jak cały obiekt się prezentuje. Widać, że kompleks jest nowy i dobrze dostosowany do naszych potrzeb. Naprawdę fantastyczne uczucie grać w takim miejscu.

K.K.: W zeszłym sezonie starcia z ULKS Józefina był bardzo wyrównane. Przygotowujecie się jakoś szczególnie do tego spotkania?

R.K.: Mecze z Józefiną zawsze należą do wymagających, trzeba zostawić całe serce i płuca na boisku. Rywal potrafi rozgrywać atak pozycyjny, wie jak kontrować i bardzo dobrze gra ciałem. Nie jest to jednak inna drużyna niż reszta. Przygotowujemy się do tego spotkania tak samo jak do pozostałych, tak samo naszym celem są dwa zwycięstwa. W zeszłym sezonie rozegraliśmy dwa spotkania, które faktycznie były wyrównane, jednak to my dwukrotnie wyszliśmy z nich zwycięsko. Tego samego oczekujemy w najbliższy weekend, że to nasze atuty okażą się lepsze od walorów ekipy z Józefiny i to my zdobędziemy 6 punktów.


Piękna hala i emocjonujący mecz w ramach Salming Ekstraligi Mężczyzn - czy można mieć lepszy pomysł na sobotni wieczór i niedzielny poranek? :) Zapraszamy na trybuny Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej!

  • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominaliśmy wyżej.