"Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy z nowym sezonem!"

- cytat uznanego komentatora piłkarskiego Andrzeja Twarowskiego oddaje chyba najlepiej to, co czuje każdy kibic unihokeja w Polsce! Uwaga podróżni! Pociąg „Salming Ekstraliga Mężczyzn” rusza już w najbliższą sobotę! Dla jednych będzie to przyjemna podróż szlakiem zwycięstw. Inni będą chcieli czasem się zatrzymać, by poprawić swoją grę. Zaczynamy od 4 dwumeczów rozgrywanych w: Zielonce i Łochowie (grupa B) oraz Wejherowie i Żarach (grupa C). Co czeka nas w tych spotkaniach? Jak przegotowywały się drużyny? Czytajcie dalej!

Nowy Klub, Nowa Hala - Wejherowo gotowe na przyjazd Fenomenu!

GRUPA C
KS Wejherowo VS

KS Wejherowo

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

UKS Fenomen Babimost

Data i godzina spotkań: 08.09.2018 r., godz. 19:00
09.09.2018 r., godz. 11:00
Miejsce spotkań: Hala widowiskowo-sportowa przy SP nr 4 w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344
Sędziowie: Sosnowski Mateusz / Frankiewicz Michał

Na Pomorze wraca męski unihokej w najlepszym wydaniu. Nowy klub KS Wejherowo będzie w Salmnig Ekstralidze kontynuatorem bogatych tradycji słynnej Ósemki. Sezon rozpoczną wymagająco, bo od rywalizacji z Fenomenem Babimost – przez wielu postrzeganym jako faworyt grupy C. O przygotowaniach, ambitnych planach na sezon, składzie drużyny, a także nastawieniu przed inauguracją rozgrywek opowiedział nam grający Prezes klubu: Karol Idzi.


Fot. Leszek Łopuszyński

Przygotowania do sezonu zaczęliśmy dosyć późno, ponieważ hala na której gramy mecze i będziemy trenować została oddana 3 września do użytku. Do tej pory trenowaliśmy na obiekcie AWF-u Gdańsk dzięki gościnności drużyny amatorskiej z Gdańska. Moim pomysłem przed założeniem klubu było zebranie zawodników dawnej Ósemki i graczy z całego Trójmiasta, tak aby stworzyć bardzo silną drużynę. Jest to proces długofalowy, ponieważ trzeba połączyć różne style gry zawodników z różnych klubów. Będziemy pracować nad taktyką na treningach, tak aby połączyć zdolności każdego z osobna. Mamy w składzie bardzo doświadczonych zawodników (reprezentantów kraju), a także młodych chłopaków. Jestem zdania, że taka mieszanka przyniesie sukces!

Osobiście w życiu stawiam sobie najwyższe cele i w przypadku tej drużyny również tak jest. Nie będę ukrywał, że podczas SuperFinału Unihokeja w Gdańsku bardzo brakowało mi męskiej drużyny seniorskiej z okolic. Celem, jaki stawiam dla całej brygady KS Wejherowo jest dostanie się do SuperFinału Unihokeja - każda jednostka treningowa i każda rozegrana kolejka ligowa ma nas do tego przygotowywać. Od każdego z zawodników wymagam pełnego zaangażowania i zostawienia serca na boisku – sądzę, że jeśli to wszystko zgra się w całość, osiągniemy założony cel - jeśli nie w tym roku, to może w następnym.

W najbliższym dwumeczu gramy z doświadczoną drużyną, znamy się doskonale. Zaczynamy rozgrywki od najtrudniejszego rywala i taki układ bardzo mi odpowiada. Mimo małej ilości treningów wykonanych do tej pory, sądzę, że wykorzystaliśmy je w 100%. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, widząc sposób rozgrywania piłki przez poszczególne linie. Jeżeli każdy z zawodników zachowa chłodną głowę i twardo będzie wykonywał założenia taktyczne, możemy walczyć na równi z każdym przeciwnikiem. Plan na najbliższy weekend to dobrze rozpocząć sezon. Wygrać dwa mecze i zbudować pozytywna energię w drużynie.

Ciężkie zadanie czeka wejherowian, bo Fenomen Babimost nie będzie składał broni. Z szóstej drużyny ubiegłego sezonu przepytaliśmy Dawida Korpana –zawodnika, który miał swój fanklub na akademickich mistrzostwach w Łodzi.


Fot. Leszek Łopuszyński

Przygotowania do sezonu już trwają. W tym roku liga startuje wyjątkowo szybko, więc czasu na treningi nie było wiele. Mamy jednak nadzieję, że praca, którą wykonaliśmy okaże się wystarczająca, aby dobrze rozpocząć rozgrywki. W tym sezonie, jak w każdym poprzednim, postaramy się dotrzeć jak najwyżej. Jak to w sporcie, niczego nie można dokładnie przewidzieć, czas pokaże czy w tym roku podróż zakończymy na nizinach, wyżynach, czy zdobędziemy szczyt. Prawdą jest, że naszą drużynę opuszcza aż trzech istotnych zawodników, jednak w ich miejsce wskoczy inne trio. Liczymy na udaną współpracę. Mecze z drużyną z Wejherowa nigdy nie należały do łatwych i tym razem z pewnością również takie nie będą. Pojedziemy na mecze pozytywnie, ale walecznie nastawieni, gotowi zostawić na boisku wszystkie siły. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby przywieźć do Babimostu komplet punktów!

Już nie możemy się doczekać inauguracji sezonu w Wejherowie po powrocie tej zasłużonej dla polskiego unihokeja drużyny! Wierzymy również w polot i fantazję, jaką rok-rocznie starają się prezentować swoim fanom gracze Babimostu. Taka mieszanka może spowodować mocne BUM! Oby tak było - dla dobra widowiska!