Facebook Twitter Google Plus

Czas podsumowań: Festiwal o Puchar Bałtyku (+video)

Autor: J.Udziela

W dniach 12-14 maja w Elblągu odbyła się XXIV edycja Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku. Gdy opadły emocje, postanowiliśmy zebrać wszystkie wyniki i podsumować cały turniej.

Już po raz 24-ty tysiące unihokeistów z 83 szkół w Polsce przyjechało do Elbląga, by rywalizować o Puchar Bałtyku. Jak zwykle - nie zawiodła organizacja. Nie zabrakło też dobrej zabawy i mnóstwa unihokejowych emocji.

Jest to przede wszystkim największa w kraju impreza dla dzieci i młodzieży. Przez nią promujemy też nasze miasto i ta impreza rok rocznie się u nas w Elblagu odbywa, zaś liczba uczestników jest coraz większa - mówił Janusz Pająk, Przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.


Zdj. truso.tv

Mamy dobrze przystosowane hale, dlatego też uważam, że zarówno mecze tej dyscypliny, jak i innych mogą być z powodzeniem w Elblągu rozgrywane na skalę ogólnopolską, a nawet międzynarodową - dodał Wiceprezydent Elbląga, Jacek Boruszka.

Łącznie 1200 uczniów z całej Polski rywalizowało w 6 kategoriach: szkoła podstawowa dziewczęta, szkoła podstawowa chłopcy, gimnazjada dziewczęta, gimnazjada chłopcy, licealiada dziewczęta oraz licealiada chłopcy. Najwięcej placówek reprezentowało województwo pomorskie (10), warmińsko-mazurskie, podkarpackie, mazowieckie (9) oraz wielkopolskie i zachodniopomorskie (8). Zabrakło niestety szkół ze Śląska i Lubelszczyzny.

Organizacja była na naprawdę dobrym poziomie. Mimo tak dużej ilości meczów i ponad tysięcznej liczbie zawodników, organizatorzy dobrze poradzili sobie ze sprawnym przeprowadzeniem imprezy. Turniej w Elblągu będę naprawdę miło wspominać - mówiła po turnieju Joanna Szelzchen, kapitan zwycięskiej w licealiadzie dziewcząt drużyny ZST Zbąszyń, na co dzień Reprezentantka Polski juniorek i seniorek.


Zdj. truso.tv

Zdecydowanie polecam wszystkim szkołom w Polsce, by przyjeżdżały do Elbląga na ten turniej, bo jest to naprawdę fajna impreza - zachęcał Sebastian Sternicki, zawodnik ZSP Łochów, Reprezentant Polski juniorów.

Ten turniej dużo daje. Dzieciaki mają możliwość rozwijać się, pokazać, w klubach jest wtedy szansa organizować dodatkowe zajęcia i podnosić poziom gry naszej młodzieży - cieszył się Michał Gużyński, trener UKS Chwarzno, były trener Kadry Narodowej.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się: SP nr 81 Gdańsk (SP dziewczęta), SP nr 4 Sanok (SP chłopcy), Gimnazjum Nowy Dwór Kwidzyński (GIM dziewczęta), Gimnazjum Zielonka (GIM chłopcy), ZST Zbąszyń (LIC dziewczęta), ZSTiP Nowy Targ (LIC chłopcy).
Na drugim stopniu podium stawali: SP Chudek (SP dziewczęta), SP Łęki Szlacheckie (SP chłopcy), Gimnazjum nr 1 Nowy Targ (GIM dziewczęta), Gimnazjum nr 3 Sanok (GIM chłopcy), LO Sulechów (LIC dziewczęta), ZS nr 3 Sanok (LIC chłopcy).
Zaś brązowe medale zdobyli: SP Żabi Róg (SP Dziewczęta), SP Ludźmierz (SP chłopcy), Gimnazjum Chudek (GIM dziewczęta), Gimnazjum Subkowy (GIM chłopcy), ZS nr 2 Dębica (LIC dziewczęta), ZSP Łochów (LIC chłopcy).

 
Zdj. truso.tv

Dla najlepszych zawodników nie zabrakło też nagród indywidualnych w postaci statuetek i dyplomów, a dla drużyn medali, pucharów i dyplomów.

Szkoła podstawowa dziewczęta - komplet wyników.
Szkoła podstawowa chłopcy - komplet wyników.

Gimnazjada dziewczęta - komplet wyników.
Gimnazjada chłopcy - komplet wyników.

Licealiada dziewczęta - komplet wyników.
Licealiada chłopcy - komplet wyników.

Festiwal Unihokeja w Elblągu po raz kolejny okazał się więc wielkim sukcesem i przyciągnął nad morze tysiące młodych unihokeistów. Mamy nadzieję, że ten zalążek unihokejowego grania zaowocuje w przyszłości w postaci zwiększonej liczby graczy zgłoszonych do oficjalnych rozgrywek PZUnihokeja.

Impreza była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Elbląga i Starostę Elbląskiego.

W imieniu Polskiego Związku Unihokeja jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy organizatorom sukcesu tegorocznej edycji Festiwalu!