Facebook Twitter Google Plus

Bogdan Zajdziński nowym Dyrektorem Sportowym

Autor: PZUnihokeja

Zarząd Polskiego Związku Unihokeja na swoim ostatnim posiedzeniu powołał na stanowisko Dyrektora Sportowego Bogdana Zajdzińskiego.

Bogdan Zajdziński - od 1997 doktor nauk o kulturze fizycznej. W latach 1997 - 1999 Wiceprezes Polskiej Federacji Unihokeja. Od 1998 roku aktywny trener, zarówno klubowy, jak i kadr narodowych. Na swoim koncie ma m.in. 12 tytułów Mistrza Polski, 4 krotnie prowadził zespół kobiet w turniejach o mistrzostwo świata, wielokrotnie uczestniczył w europejskich rozgrywkach klubowych. Od 1999 roku Dyrektor Zespołu szkół nr 15 w Gdyni, od 2011 współautor edukacyjnych wystaw interaktywnych prezentowanych między innymi w gdyńskim Centrum Nauki "Experyment" i Toruńskim Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Od 2016 roku członek Jury Międzynarodowej Federacji Unihokeja. Żonaty, ojciec trójki dzieci.

Marek Chomnicki (Prezes PZUnihokeja):

Ogromnie cieszę się, iż Pan Bogdan Zajdziński zgodził się na przyjęcie naszej propozycji. Jest to osoba z dużym doświadczeniem na poziomie polskich oraz przede międzynarodowych rozgrywek. Z unihokejem związany jest niemal od początku jego istnienia w Polsce. Przed nami wiele wyzwań, a w tym m.in.: przygotowanie i podsumowanie wyjazdu reprezentacji do Vaxjo, na The World Games 2017 oraz Bratysławy, opracowanie koncepcji szkolenia Kadr Narodowych na najbliższe lata oraz wyłonienie nowego sztabu trenerskiego kadry juniorek. Są to zagadnienia, które wymagają rzetelnego przygotowania oraz realnego spojrzenia na aspekty naszej dyscypliny w Polsce.

Bogdan Zajdziński (Dyrektor Sportowy):

Objęcie zaproponowanego mi stanowiska jest dla mnie kolejnym wyzwaniem. Z perspektywy doświadczeń wieloletniej pracy trenerskiej, zarówno na poziomie klubowym jak i reprezentacji kraju oraz obserwacji funkcjonowania pracy zespołów reprezentacyjnych w ostatnich latach uważam, że zmiany w systemie szkolenia oraz funkcjonowania kadr są potrzebne. Wskazują na to również wnioski płynące z różnorodnych szkoleń i spotkań naszego unihokejowego środowiska. Biorąc pod uwagę pozycję oraz rozwój naszej dyscypliny w kraju (liczba zawodników i klubów, system finansowania) powinniśmy w kwestiach szkoleniowych dążyć do jak największej integracji środowiska trenerskiego i klubowego.

Koncepcja funkcjonowania kadr narodowych wymaga przede wszystkim zintegrowania i ujednolicenia szkolenia przynajmniej na poziomie dwóch najważniejszych kategorii rozgrywkowych, które będą miały ujednolicony zestaw narzędzi, choćby do badania sprawności motorycznej i umiejętności technicznych zawodników. Musimy opracować założenia taktyczne i organizacyjne na okres min kilku lat i konsekwentne czuwać nad nimi. 
Nowa funkcja jest dla mnie dużym wyzwaniem. Myślę, że przyjęcie i realizacja koncepcji wymaga przede wszystkim konsekwencji i cierpliwości. Patrzę na to z optymizmem.

Dłuższa rozmowa z nowym Dyrektorem Sportowym już niebawem na naszej stronie.