Facebook Twitter Google Plus

Rozkład meczy na dziś!

Autor: J.Udziela

Już dzisiaj i w niedzielę ekstraligowe kluby z całej Polski rozegrają kolejne spotkania w ramach fazy play-off. Kto z kim, o której i gdzie - wszystko to w poniższym artykule - zapraszamy do lektury!

Salming Ekstraliga Kobiet

Półfinały


Fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (Facebook)

Salming Ekstraliga Kobiet wchodzi w decydującą fazę. Dzisiaj o godzinie 20:00 w Trzebini i Mrzeżynie (Trzebiatów) odbędą się pierwsze spotkania półfinałowe play-off. Wiadomo już, że Olimpia Osowa Gdańsk, MMKS Podhale, Jedynka Trzebiatów i PUKS Trzebinia wezmą udział w SuperFinale 2017 w Gdańsku, ale sprawą otwartą wciąż pozostaje to, o której miejsce przyjdzie każdej drużynie podczas tej imprezy powalczyć.

Faworytami obu półfinałów są doświadczone zespoły z Gdańska i Nowego Targu, ale z pewnością nie będą miały łatwej drogi do finału. Zarówno Trzebinia, jak i Trzebiatów są w stanie pokonać swoje rywalki i niekoniecznie będzie to można nazwać sensacją. Możemy więc śmiało powiedzieć, że w grze pozostali najlepsi i o tym, kto wyjdzie z tej gry zwycięski, zadecydują detale.

Poniżej rozpiska obu półfinałów, czyli kiedy, gdzie i o której zostaną rozegrane mecze obu par. Do półfinału awansuje zespół, który dwukrotnie zwycięży swojego rywala.

Półfinał nr 1: KS Olimpia Osowa Gdańsk - PUKS Trzebinia

VS

Obecny stan rywalizacji: 0:0.

Pierwszy mecz: 25 lutego (sobota), godz. 20:00, Trzebinia.
Drugi mecz: 18 marca, Gdańsk.
Ew. trzeci mecz: 19 marca, Gdańsk.

Półfinał nr 2: MMKS Podhale Nowy Targ - MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów

VS

Obecny stan rywalizacji: 0:0.

Pierwszy mecz: 25 lutego (sobota), godz. 20:00, Mrzeżyno.
Drugi mecz: 18 marca, Nowy Targ.
Ew. trzeci mecz: 19 marca, Nowy Targ.


Salming Ekstraliga Mężczyzn

W Salming Ekstralidze Mężczyzn zapadną końcowe rozstrzygnięcia 2. rundy. Poznamy więc półfinalistów tegorocznego play-off, a także drużyny, które zagrają o miejsca: 9., 11. i 13. Wyłoniony zostać może również 15. zespół tegorocznych rozgrywek. W całej 2. rundzie play-off w każdej rywalizacji gra się do dwóch zwycięstw.

Mecze o miejsca 9-15

 DSC04413

UKS Nowa Łódź czeka już na swojego przeciwnika w meczu o 13. miejsce. Może go poznać już w ten weekend, ale do tego potrzebne są dwa zwycięstwa Pioniera Tychy lub Gladiatora Katowice - to właśnie zwycięzca tej pary zmierzy się z drużyną z Łodzi w ostatniej fazie play-off.

W kolejnej parze rywalizują: Olimpia Łochów i TLU Toruń. Jak na razie stan tej rywalizacji wynosi 1:1 po dwóch meczach rozegranych w Łochowie. Teraz rywalizacja przenosi się do Torunia - to właśnie tam zostanie dziś rozegrane spotkanie, które zadecyduje o tym, kto powalczy o 9. miejsce tegorocznych rozgrywek, a komu przyjdzie zmierzyć się w meczu o 11. miejsce Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Ostatnią parę rywalizacji o miejsca 9-15 stanowią UKS Prus Żary i Politechnika Wrocławska - zespoły, które w sezonie zasadniczym do końca zmagań grupowych toczyły walkę o 2. miejsce w grupie C. Ostatecznie przypadło ono drużynie studentów. Teraz również to oni prowadzą: stan rywalizacji wynosi 1:0 po wyjazdowym zwycięstwie zawodników z dolnośląskiego. W ten weekend zmagania przenoszą się do Wrocławia. Politechnice wystarczy wygrana w jednym z dwóch zaplanowanych na ten weekend meczy, by awansować do meczu o 9. miejsce. Żary, z nożem na gardle, muszą wygrać dwukrotnie.

Poniżej rozpiska spotkań o miejsca 9-15.

TKKF Jadberg Pionier Tychy - UKS Gladiator 23 Katowice

VS

Obecny stan rywalizacji: 0:0.

Pierwszy mecz: 25 lutego, godz. 20:00, Tychy
Drugi mecz: 26 lutego, godz. 15:00, Tychy
Ew. trzeci mecz: Termin nieznany.

Zwycięzca tej pary zagra z UKS Nową Łódź mecz o 13. miejsce w tegorocznych rozgrywkach.
Przegrany zajmie automatycznie 15. miejsce.

ULKS Olimpia Łochów - TLU Toruń

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:1.

Pierwszy mecz: 11 lutego, godz. 18:00, Łochów | ULKS Olimpia Łochów - TLU Toruń 11:5 (4:3, 3:0, 4:2)
Drugi mecz: 12 lutego, godz. 9:00, Łochów: | ULKS Olimpia Łochów - TLU Toruń 6:7 (1:2, 2:5, 3:0)
Trzeci mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Toruń.

Zwycięzca tej pary zagra o 9. miejsce.
Przegrany tej pary zagra o 11. miejsce.

AKS Politechnika Wrocław - UKS Prus Żary

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego, godz. 17:03, Żary | UKS Prus Żary - AKS Politechnika Wrocław 6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Wrocław.
Ew. trzeci mecz: 26 lutego, godz. 10:00, Wrocław.

Zwycięzca tej pary zagra o 9. miejsce.
Przegrany tej pary zagra o 11. miejsce.


Ćwierćfinały

No i w końcu to, co budzi ostatnio najwięcej emocji, czyli rywalizacje ćwierćfinałowe wśród mężczyzn. Jak na razie zdecydowaną wyższość nad swoim rywalem potwierdziła tylko Szarotka, wygrywając w pierwszym meczu w Krakowie aż 14:6, a całkiem nieźle poradził sobie też Babimost, który grając w okrojonym składzie, pokonał na wyjeździe Wilki z Sanoka 8:5.

Dużo bardziej zacięte pojedynki odnotowaliśmy z kolei w rywalizacji dwóch podhalańskich drużyn: Wiatru Ludźmierz i Górali Nowy Targ oraz w pojedynku Wejherowa z Zielonką. W obu przypadkach bardziej utytułowane drużyny z Nowego Targu i Zielonki pokonały swoich rywali 6:4.


Fot. Maciej Zubek - Podhaleregion.pl

Teraz czas na rewanże. Miejsce rozegrania spotkania Górali i Wiatru nie zmienia się (Nowy Targ, os. Niwa 4c - arena SuperFinału 2016), a więc trudno mówić o wsparciu w postaci "dodatkowego, szóstego zawodnika". Może mieć to jednak znaczenie w przypadku pozostałych starć: Szarotka, Babimost i Zielonka stoją przed szansą na zakończenie swoich rywalizacji zwycięstwem i to przed własną publicznością.

W ten weekend poznamy więc najlepszą czwórkę Salming Ekstraligi Mężczyzn sezonu 2016/2017, która zagwarantuje sobie tym samym udział w SuperFinale 2017. Czy będą to faworyci (Górale, Babimost, Szarotka, Zielonka) i skład drużyn z SuperFinału sprzed roku powtórzy się, czy może też grający z nożem na gardle zawodnicy Ludźmierza, Sanoka, Krakowa i Wejherowa odmienią losy swoich rywalizacji? O tym przekonamy się najpóźniej jutro wieczorem!

Koniecznie śledźcie więc poszczególne spotkania na naszej stronie! Możecie to zrobić klikając w podświetlony tekst z informacją o dacie i godzinie poszczególnych spotkań, jakie zostały zawarte w poniższej rozpisce.

KS Górale Nowy Targ - UKS Wiatr Ludźmierz

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego., godz. 18:00, Nowy Targ | UKS Wiatr Ludźmierz - KS Górale Nowy Targ 2:4 (2:2, 1:3, 1:1)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Nowy Targ.
Ew. trzeci mecz: 26 lutego, godz. 13:00, Nowy Targ.

UKS Fenomen Babimost - Esanok.pl Wilki Sanok

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego., godz. 17:00, Sanok | Esanok.pl Wilki Sanok - UKS Fenomen Babimost 5:8 (2:3, 1:2, 3:3)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 19:45, Babimost.
Ew. trzeci mecz: 26 lutego, godz. 11:00, Babimost.

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Multi - 75 Killers Kraków

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:0.

Pierwszy mecz: 18 lutego, godz. 19:00, Kraków | UKS Multi - 75 Killers Kraków - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 6:14 (0:4, 6:4, 0:6)
Drugi mecz: 26 lutego, godz. 10:00, Nowy Targ.
Ew. trzeci mecz: 26 lutego, godz. 16:00, Nowy Targ.

MUKS Zielonka - UKS Ósemka Wejherowo

VS

Obecny stan rywalizacji: 1:0.

Pierwszy mecz: 11 lutego, godz. 19:30, Wejherowo | UKS Ósemka Wejherowo - MUKS Zielonka 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Drugi mecz: 25 lutego, godz. 18:00, Zielonka.
Ew. trzeci mecz: 26 lutego, godz. 10:00, Zielonka.