Facebook Twitter Google Plus

SuperFinał: mecz o 3. miejsce Kobiet - zapowiedź

Autor: J.Udziela

SuperFinał 2017 zbliża się wielkim krokami. To już w tę sobotę! W związku z tym zapraszamy do przeczytania zapowiedzi pierwszego ze spotkań SuperFinału - meczu o 3. miejsce Salming Ekstraligi Kobiet.

Największa unihokejowa impreza w Polsce sezonu 2016/2017 (nie licząc The World Games) rozpocznie się 8 kwietnia (najbliższa sobota) o godzinie 11:00. Na tę godzinę zaplanowany jest bowiem mecz o 3. miejsce Salming Ekstraligi Kobiet.

Zobacz też: video-zaproszenie na SuperFinał od: Pameli Bogdańskiej (Trzebiatów) i Karoliny Rozmus (Trzebinia)!

W pierwszym z czterech zaplanowanych na ten dzień spotkań wystąpią: MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów oraz PUKS Trzebinia. O ile dla zawodniczek pierwszego zespołu nie będzie to pierwszy SuperFinał (w zeszłym roku Trzebiatów wywalczył Wicemistrzostwo Polski), o tyle dla Trzebini, debiutującej w żeńskiej Ekstralidze będzie to nie tylko pierwsza tego typu impreza, ale również piękne zwieńczenie debiutanckiego sezonu.

 
Trzebiatów, tak samo jak Trzebinia, zakończył rozgrywki grupowe rundy zasadniczej na 2. miejscu w tabeli

Obie ekipy od lat stawiają na młodzież i efekty takich działań widać gołym okiem. Dla przykładu: na najbliższe zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet zostało powołanych aż 7 zawodniczek Trzebiatowa i 5 unihokeistek Trzebini. Dobre szkolenie w połączeniu z mieszanką doświadczenia i młodości daje wymierne efekty, a jednym z nich jest udział obu drużyn w meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski. Zawodniczki obu drużyn podchodzą do niego z oczywistą nadzieją na wywalczenie "krążka", ale i z szacunkiem do rywala. Wspominają o tym Zuzanna Krzywak i Patrycja Ludwiczak, które poprosiliśmy o kilka słów komentarza dotyczących zbliżającego się spotkania.

 MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów Zuzanna Krzywak (MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów):
Przed nami wielkie święto unihokeja, w którym przyjdzie nam zagrać o brązowy medal Mistrzostw Polski. Naszym przeciwnikiem będzie PUKS Trzebinia, zespół, z którym mierzyłyśmy się jedynie w kategoriach juniorskich. Mimo że liczyłyśmy w tym sezonie na walkę o złoto, wcale nie traktujemy tego meczu inaczej. Wiemy, że czeka nas trudne spotkanie, nie zlekceważymy przeciwnika i zrobimy wszystko, aby wrócić do domu z medalem na szyi. To tylko jeden mecz, w którym zadecyduje dyspozycja dnia, dlatego myślę, że każda z dziewczyn zostawi serducho na boisku i zagra do samego końca. Niech wygra lepszy!

 

 PUKS Trzebinia Patrycja Ludwiczak (PUKS Trzebinia):
Przez cały sezon ciężko przygotowywałyśmy się do każdego meczu i nie inaczej było z przygotowaniami do pojedynku o brąz. Na pewno będzie to spotkanie bardzo ciężkie i na wyrównanym poziomie, jednak wierzymy we własne umiejętności. Wiadomo - mamy pewne obawy, szczególnie, że nie miałyśmy przyjemności grać z dziewczynami z Trzebiatowa w tej kategorii i do końca nie wiemy, czego możemy się spodziewać z ich strony. Mam jednak nadzieję, że wysiłek włożony w ten sezon opłaci się i zagramy ostatni, a zarazem najlepszy mecz w naszym debiutanckim sezonie. Trzymajcie kciuki!

Według nas to zawodnicy najlepiej potrafią przekonać do przybycia na rozgrywane przez nich spotkania. Nas Zuza i Patrycja z pewnością zachęciły do przyjazdu do Gdańska i oglądania meczu o 3. miejsce. Mamy nadzieję, że Was również! Tak więc: do zobaczenia w Gdańsku!

A na koniec statystyczne porównanie obu drużyn na podstawie ich osiągnięć w tym sezonie:


Więcej informacji o SuperFinale 2017:

-> Praktyczne informacje dla kibiców
-> Profil SuperFinału na Facebook'u
-> Wydarzenie SuperFinału na Facebook'u, gdzie publikowane są m. in. konkursy dla kibiców!