Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęły udział w rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Świata w unihokeju reprezentantki Polski. Niestety, swój premierowy mecz przegrał za to męski zespół biało-czerwonych.

Na boisku w hali w Zatoce Sportu jako pierwsza pokazała się drużyna żeńska, która rozgromiła Japonię 10:0. – Nie spodziewałyśmy się takiego wyniku, bo dwa lata na mistrzostwach wygrałyśmy tylko 2:0. Na pewno lepiej kontrolowałyśmy piłkę, a one zostawiały nam dużo miejsca i miały problemy, by wyjść z własnej połowy – mówiła Justyna Krzywak, która już w pierwszej minucie spotkania wyprowadziła Polki na prowadzenie.

Zdjęcia: Arkadiusz Modliński

– Znamy się już długo, jesteśmy zgrane na boisku i potrafiłyśmy zachować koncentrację. Dlatego wygrałyśmy tak wysoko – oceniła Karolina Rozmus.

W środę Polki będą miały wolne, a drugi mecz grupowy – z Finlandią – rozegrają w czwartek. – Naszym celem jest jak najwyższe miejsce. Chcemy grać swoją taktykę i pokazać to, czego się nauczyłyśmy – mówiła Olga Rokicka.

Skrót meczu:

Polska – Japonia 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
Bramki: Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk, Agnieszka Timek po 2, Olga Rokicka, Katarzyna Rogala, Karolina Damps, Anna Borkowska po 1.

Polska: Dominika Marzec, Klaudia Jachymiak – Agnieszkam Timek, Justyna Krzywak, Katarzyna Rogala, Agnieszka Kozanecka, Patrycja Gurgul – Klaudia Szelzchen, Anna Borkowska, Olga Rokicka, Weronika Noga, Karolina Węgrzyn – Daria Drzymała, Maja Mazur, Agata Arendarczyk, Katarzyna Pabis, Karolina Rozmus – Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Laura Łącka. Trenerzy: Jagoda Wieczorek i Christer Bertilsson.

Więcej zdjęć: tutaj.


Po paniach na boisko wyszli panowie. Mecz ze Szwajcarią rozpoczął się świetnie dla Polaków, którzy objęli prowadzenie 2:0 po golach Michała Lubańskiego i Michała Kozubala. Niestety, były to dwa ostatnie trafienia biało-czerwonych w tym meczu. Jeszcze w pierwszej tercji Helweci zdobyli kontaktowego gola, a w kolejnej uciekli Polakom na bezpieczną odległość.

– Szwajcaria to zespół z czołówki światowej i najsilniejszy w naszej grupie. Nie ma wstydu – mówił po spotkaniu reprezentant Polski Michał Kozubal.

Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie był bramkarz Krzysztof Burda. – Cieszy, że długo utrzymywaliśmy prowadzenie z tam mocnym zespołem. To był dla mnie pierwszy mecz na tak wysokim poziomie. Bramkarz nie powinien bronić tylko tego, co leci w niego, ale i trudniejsze strzały – komentował.

Jaki jest cel Polaków w tym turnieju? – Walczymy o wyjście z grupy. Wejście do czwórki jest naszym celem – mówił Burda.

– Wyjście z grupy z drugiego miejsca jest w naszym zasięgu. Singapur i Słowacja to zespoły na naszym poziomie – dodał Kozubal.

W środę kibicom pokażą się tylko panowie, bo reprezentacja kobiet pauzuje. Męska drużyna biało-czerwonych o godz. 17 zmierzy się z Singapurem.

Skrót meczu:

Polska – Szwajcaria 2:7 (2:1, 0:4, 0:2)
Bramki: Michał Lubański, Michał Kozubal po 1 – Manuel Engel 3, Simon Steiner 2, Carlo Engel, Michael Schiess po 1.

Polska: Krzysztof Burda, Maciej Ignatowski – Michał Kozubal, Dawid Skura, Łukasz Widurski, Michał Sieńko, Michał Lubański – Michał Fryzlewicz, Karol Pelczarski, Jakub Szal, Artur Tylka, Dawid Korpan – Rafał Guzek, Michał Skura, Miron Łata, Jakub Sujkowski, Robert Krawczyk – Mateusz Turwon, Rafał Deska, Błażej Matejek. Trenerzy: Marek Przygocki i Roman Twerdyk.

Więcej zdjęć: tutaj.


Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju organizuje AZS Politechniki Łódzkiej. Impreza jest jedną z trzech tej rangi w Polsce – we wrześniu w Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów, a w październiku w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Świata cheerleaderek.

Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju, Łódź 2018

Turniej kobiet

Grupa A

Polska – Japonia 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
Bramki: Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk, Agnieszka Timek po 2, Olga Rokicka, Katarzyna Rogala, Karolina Damps, Anna Borkowska po 1.

Polska: Dominika Marzec, Klaudia Jachymiak – Agnieszkam Timek, Justyna Krzywak, Katarzyna Rogala, Agnieszka Kozanecka, Patrycja Gurgul – Klaudia Szelzchen, Anna Borkowska, Olga Rokicka, Weronika Noga, Karolina Węgrzyn – Daria Drzymała, Maja Mazur, Agata Arendarczyk, Katarzyna Pabis, Karolina Rozmus – Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Laura Łącka. Trenerzy: Jagoda Wieczorek i Christer Bertilsson.

Pozostałe mecze

Środa, 27.06: Finlandia – Japonia (godz. 14, Zatoka Sportu). Czwartek, 28.06: Polska – Finlandia (14, ZS).

Grupa B

Singapur – Szwecja 0:10

Pozostałe mecze

Środa, 27.06: Czechy – Singapur (11, ZS). Czwartek, 28.06: Szwecja – Czechy (14, hala MOSiR)

Turniej mężczyzn

Grupa A:

Polska – Szwajcaria 2:7 (2:1, 0:4, 0:2)
Bramki: Michał Lubański, Michał Kozubal po 1 – Manuel Engel 3, Simon Steiner 2, Carlo Engel, Michael Schiess po 1.

Polska: Krzysztof Burda, Maciej Ignatowski – Michał Kozubal, Dawid Skura, Łukasz Widurski, Michał Sieńko, Michał Lubański – Michał Fryzlewicz, Karol Pelczarski, Jakub Szal, Artur Tylka, Dawid Korpan – Rafał Guzek, Michał Skura, Miron Łata, Jakub Sujkowski, Robert Krawczyk – Mateusz Turwon, Rafał Deska, Błażej Matejek. Trenerzy: Marek Przygocki i Roman Twerdyk.

Słowacja – Singapur 4:1.

Pozostałe mecze

Środa, 27.06: Szwajcaria – Słowacja (14, MOSiR), Polska – Singapur (17, ZS). Czwartek, 28.06: Singapur – Szwajcaria (11, MOSiR), Polska – Słowacja (17, ZS)

Grupa B

Czechy – Finlandia 6:2

Pozostałe mecze

Środa, 27.06: Japonia – Finlandia (11, MOSiR). Czwartek, 28.06: Czechy – Japonia (11, ZS)