Od ostatniego meldunku na naszej stronie w Opalenickiej Lidze Unihokeja rozegrano dwie kolejki. Za nami wiele interesujących spotkań, których wynik nie zawsze premiował faworytów.

Dwie czołowe lokaty zajmują Vikings Nowy Tomyśl i Spartanie Opalenica. Najbliższa kolejka przyniesie starcie tych zespołów. Obie ekipy w mediach społecznościowych podgrzewają atmosferę przed konfrontacją.

WYDARZENIA IV. I V. KOLEJKI

W ostatnim tekście wspominaliśmy, że szczególne ważne dla układu tabeli będą starcia Wilków z Bydgoszczy z Vikingami i Spartanami. Drużyna Wilków przygotowała się do meczu i przywiozła cały autokar kibiców, którzy dzielnie wspierali swoich zawodników. Postawę kibiców prezentuje filmik, który pojawił się na kanale YouTube zespołu z Bydgoszczy.

Na trybunach śpiew, na boisku walka. Mimo wsparcia "szóstego zawodnika", Wilki musiały uznać wyższość zarówno Vikingów, jak i Spartan. Mecz z Vikingami został okrzyknięty mianem spotkania kolejki. Urywki tego spotkania prezentuje poniższy film. Mimo to Wilki zamykają ligowe podium i są już pewne awansu do najlepszej ligowej szóstki. Akces do grupy A zgłosiła również ekipa UKS Absolwent Siedlec, która zremisowała z Vikingami i pokonała Spartan, umacniając się na czwartej lokacie w ligowej tabeli, choć o pewny awans do "szóstki" musi jeszcze powalczyć.

Jednym z większych rozczarowań jest postawa Horyzontu Kołaczkowo, który zajmuje póki co szóste miejsce. Za ich plecami, z mniejszą ilością rozegranych spotkań, czai się już AZS UAM Poznań, który w imponującym stylu odprawił m.in. akademików z Zielonej Góry. Wszystkie drużyny mają jeszcze szansę na awans do grupy A, a najlepsze zespoły chcą tam wejść z jak najwyższym dorobkiem punktowym. Oznacza to, że każdy mecz urasta do walki o przysłowiowe „6 punktów”.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA

Szósta seria spotkań OLU będzie kolejką, w której rozegramy najwięcej spotkań. Odbędzie się aż 11 konfrontacji. Początek rozgrywek w sobotę, już o 9.15 w hali OSiR Opalenica przy ulicy Gimnazjalnej 1. Jako pierwsi na plac boju wyjdą zawodnicy AZS UAM Poznań i Horyzontu Kołaczkowo. Będzie to bezpośredni pojedynek o 6. lokatę w lidze (przynajmniej tymczasowo). Później swoje umiejętności zaprezentują bydgoskie Wilki i KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zawodnicy z Zielonej Góry, chcąc rozpocząć marsz w górę tabeli, muszą wygrać. Kolejny mecz o pozostanie w grze o medale to starcie ZS Mosina i Krokodyli Floorball Poznań. Sporą niespodzianką będzie dyspozycja podopiecznych Przemysława Biernata, którzy pauzowali w ostatnich kolejkach. Podobną rangę będą miały starcia UAM z Unihokej Team Brójce, KU AZS UZ z ZS Mosina, a także Krokodyli z Brójcami oraz UAM z Mosiną. Cenne punkty w starciu z Wilkami zdobyć mogą zawodnicy z Kołaczkowa. Jednak największy ładunek emocjonalny zawierają mecze derbowe.

PIERWSZE DERBY NA SZCZYCIE

Historia pojedynków opalenicko-nowotomyskich jest długa i sięga dalej niż historia Opalenickiej Ligi Unihokeja. Oba zespoły funkcjonowały w różnych kształtach już od około 5 lat. W obu zespołach są zawodnicy, którzy pamiętają wszystkie starcia. W tym roku są też ligowi debiutanci. Obie drużyny żyją w dużej przyjaźni i darzą się sporym szacunkiem. Nie przeszkodziło to jednak podgrzać atmosfery przed derbami, które zapewne będą twardą i przyjacielską rywalizacją.

 

Jako pierwsi w mediach społecznościowych wykazali się Vikingowie z Nowego Tomyśla, którzy wrzucili na swój profil powyższy plakat. Podkreśla on styl dotychczasowych spotkań. Vikingowie miażdżą swoich rywali. W 8 meczach zaaplikowali rywalom aż 59 bramek, co statycznie daje gola co 4 minuty i 55 sekund. Dla porównania Spartanie gola strzelają co 8 minut i 15 sekund. Oba zespoły mają identyczne statystyki w defensywie, tracą gola co 21 minut i 20 sekund. Pewność siebie zawodników z Nowego Tomyśla ma podstawy. Rewelacją rozgrywek są nowi zawodnicy ekipy z miasta wikliny: Jacek i Jonasz Ksiąg, Wojciech Gwóźdź. Ponadto grający trener Przemysław Strażyński poukładał grę drużyny i z każdego gracza wyciska maksimum możliwości. Derby rządzą się jednak swoimi prawami, o czym na swoim profilu przypomnieli Spartanie Opalenica.

 

Jak widać w ubiegłych latach Vikingowie mieli problemy nawet z drugim zespołem Spartan. Jak będzie tym razem? Trudno powiedzieć. Biorąc pod uwagę styl gry, Spartanie sprawili już niespodziankę, pokonując Wilki z Bydgoszczy. Vikingowie lubią z dominować na boisku, a Spartanie grę zaczynają od solidnej defensywy. To zapowiada ciekawe spotkanie, pełne walki. Do obejrzenia o 15.15 w hali OSiR Opalenica. Zapraszamy serdecznie!