Już jutro w godzinach wieczornych Reprezentacja Polski Kobiet wyjedzie z Katowic do Bratysławy na Mistrzostwa Świata. O przygotowaniach naszej Kadry do całego turnieju, jak i o tym, co czeka Polki w grudniu na Słowacji rozmawialiśmy z Joanną Szelzchen - zawodniczką występującą na pozycji obrońcy.

Czytaj więcej - Ostateczne powołania na MŚ w Bratysławie

Czytaj więcej - PolskiBus.com partnerem Reprezentacji Polski!

Jakub Udziela: Asiu, przed Wami Mistrzostwa Świata w Bratysławie. Jak przygotowałyście się do tej imprezy?
Joanna Szelzchen: Najważniejszym punktem w bezpośrednich przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Bratysławie był turniej 6 Nations Cup, który odbył się niespełna miesiąc temu. Rozegrałyśmy tam cztery spotkania (z Norwegią, Słowacją, Łotwą i Danią), które zweryfikowały nasze dotychczasowe przygotowania i dały odpowiedź na kilka pytań, dotyczących zarówno rozwiązań taktycznych, jak i ustawień w piątkach.

Czy trenerzy lub Związek postawili Wam jakiś konkretny cel na ten turniej?
- Szczegółowe plany i cele poznamy wkrótce, jednak każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ta impreza, dlatego na pewno będziemy chciały wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i dać z siebie jak najwięcej.

Co będzie Waszą najmocniejszą bronią?
- Naszą najmocniejszą bronią z pewnością będzie to, że jesteśmy prawdziwa drużyną, zarówno na boisku, jak i poza nim. Dużym plusem w naszym zespole jest również to, że jesteśmy mieszanką zawodniczek z długim, międzynarodowym doświadczeniem oraz młodych i ambitnych dziewczyn, które mogą wprowadzić sporo świeżości.

Czytaj więcej - Zestawienie wszystkich grup MŚ 2017

Co sądzisz o grupie, w jakiej się znalazłyście (Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, Polska)?
- Na Mistrzostwach Świata nie ma łatwych przeciwników. W grupie będziemy miały okazję zagrać ze Szwecją, obecnymi mistrzyniami, Szwajcarią, która również należy do ścisłej, światowej czołówki oraz Niemkami, które z pewnością nie dadzą się łatwo pokonać. Myślę, że grupa nie należy do łatwych, ale jesteśmy gotowe na wielkie wyzwania.

A na koniec: co chciałabyś przekazać polskim kibicom?
- Żeby Polska była z nas dumna! Zachęcam również to dopingowania nas w każdym starciu, zarówno na żywo, jak i za pośrednictwem internetowych transmisji.


I my również zachęcamy Państwa do śledzenia poczynań naszych zawodniczek zarówno za pośrednictwem transmisji telewizyjnych na żywo (Czytaj więcej: Transmisje z Mistrzostw Świata), jak i poprzez nasz Facebook'owy profil, gdzie znajdziecie Państwo również specjalne konkursy dla kibiców!

Polki do Bratysławy ruszą w środę wieczorem. Planowany czas przyjazdu na miejsce to 7:00 w czwartek, 30 listopada. Oficjalne rozpoczęcie MŚ w Bratysławie odbędzie się dzień później, 1 grudnia, a Polki swój pierwszy mecz rozegrają 2 grudnia, w sobotę. Za komfortowy i bezpieczny przejazd odpowiada firma PolskiBus.com - oficjalny partner Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Bratysławie.

polskibus_baner

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje