Polski Związek Unihokeja z radością informuje, że został przyjęty w poczet członków Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich!

Zarząd Polskiego Zwazku Unihokeja podczas posiedzenia 28. stycznia br. podjął uchwałę pozwalającą na dołączenie do PKSN.

Podstawowym celem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich jest rozwój sportu, a w szczególności rozwój, promocja i ochrona prawna sportów nieolimpijskich, przy zachowaniu ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Komitetem Paraolimpijskim oraz International World Games Association. PKSN to niezależna organizacja pozarządowa, której członkami mogą zostać zarówno przedstawiciele sportów nieolimpijskich jak i przedstawiciele sportów olimpijskich. 

- Jest to bardzo ciekawa i wartościowa inicjatywa, do której zdecydowaliśmy się dołączyć. Współpraca z Polskim Komitetem Sportów Nieolimpijskich na pewno daje nam szansę na dalszy, a przede wszystkim skuteczny rozwój dyscyliny, której potencjał pokazaliśmy m.in. w czasie The World Games 2017. To właśnie ten turniej pomógł zapoczątkować działalność PKSN, do grona którego obecnie z radością dołączamy - mówi Sekretarz Generalny Marcin Rudziński.

PKSN już został uznany przez International World Games Association (IWGA). José Perrurena - Prezydent IWGA złożył serdeczne gratulacje Tomaszowi Dauermanowi - Prezesowi PKSN, podkreślając, że powstanie Komitetu to cenna inicjatywa wzmacniająca środowisko sportów nieolimpijskich w Polsce.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat działalności Komitetu można znaleźć na jego stronie internetowej www.pksn.pl