W Rakoniewicach, Nowym Tomyślu i Zbąszyniu trwa 13. Polish Cup 2018. Na półmetku rozgrywek Reprezentacja Polski zajmuje IV miejsce. 

Biało-Czerwone rozpoczęły turniej bardzo trudnym meczem z faworytkami do końcowego zwycięstwa - Szwajcarkami. Nie wyszły jednak ze spuszczonymi głowami, ale odważnie postawiły się wysoko notowanym rywalkom, które musiały się mocno natrudzić, aby odnieść zwycięstwo. Szwajcarki ostatecznie wygrały 8-3, ale w tym przypadku wynik końcowy zupełnie nie oddaje przebiegu spotkania. Jak przyznają same zawodniczki, w końcówce brakło nieco koncentracji i wówczas wpadły niepotrzebne bramki. 

Czytaj więcej - Tabela oraz wyniki spotkań...

Kilka godzin później w Zbąszyniu naprzeciwko podopiecznych Tomasza Bogdańskiego i Przemysława Wójcikowskiego stanęły Niemki. I to bardzo słabe Niemki. Mecz od samego początku układał się po myśli Reprezentantek Polski i upływał pod ich dyktando. Polki skutecznie wykorzystywały nadarzające się okazje i punktowały zagubione, wolne rywalki. Ostatecznie - przy niesamowitym dopingu zbąszyńskiej publiczności - na tablicy wyników widniał wynik 12-1. Mimo to sztab trenerski nie do końca był zadowolony z wyniku spotkania, przyznając że poranny mecz ze Szwajcarią wypadł nieco lepiej. 

Czytaj więcej - wywiady pomeczowe oraz transmisje na żywo

Poranny mecz w sobotę to ostry, zacięty i wyrównany pojedynek z Czeszkami. Jedyne bramki tego spotkania padły w I tercji, zaś kolejne dwie były prowadzone w niezwykle szybkim tempie. Sędziowie pozwolili także na dużo gry ciałem, co było dodatkowym atutem rywalizacji. Okazji do zmiany wyniku tego meczu nie brakowało żadnej ze stron. W bramce świetnie spisywała się Magdalena Michaliszyn, zaś w ataku bramce rywalek zagrażały m.in. Weronika Grądzka, po strzale której piłka sparowana przez bramkarkę wylądowała ostatecznie na poprzeczce oraz Ewelina Turek. Także tutaj należ pochwalić licznie zgromadzoną nowotomyską publiczność, która od pierwszej do ostatniej minuty głośno dopingowała nasze zawodniczki. 

Czytaj więcej - Polish Cup 2018: lista transmisji TV

Przed Biało-Czerwonymi jeszcze 2 spotkania: dziś (sobota) o 18:00 w Rakoniewicach ze Słowacją oraz jutro (niedziela) o 10:00 z Norwegią w Zbąszyniu.