10 stycznia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie Prezes PZUnihokeja Marek Chomnicki odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy okolicznościowy Puchar "w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości".

Puchar ten - w myśl inicjatywy Pana Prezydenta - przeznaczony jest "dla zawodnika lub drużyny, która w roku 2018 szczególnie wyróżni się, osiągając sportowy sukces". Polski Związek Unihokeja z tego miejsca pragnie raz jeszcze podziękować za możliwość udziału we wzniosłej uroczystości wręczenia Pucharu i mocno wierzy w to, że branie pod uwagi naszej dyscypliny przy tego typu spotkaniach jest kolejnym dobrym znakiem w kontekście rozwoju unihokeja w Polsce.

 

Ogromnie się cieszymy, iż wraz z innymi związkami sportowymi zostaliśmy zaproszeni do obchodów 100-lecia niepodległości. W Warszawie podczas pięknej gali przedstawione zostały założenia oraz podkreślono wagę sportu dla niepodległości naszej ojczyzny. Wielu sportowców czynnie walczyło w szeregach Wojska Polskiego. Jest to dla nas ogromny zaszczyt, móc uczestniczyć w inicjatywie Pana Prezydenta. Obecnie jako Zarząd jesteśmy na etapie przygotowywania wytycznych, które wskażą, która drużyna unihokejowa była najlepsza w roku 2018. Chcielibyśmy, aby wpływ na to miało kilka czynników, jak np. ilość zdobytych medali, ilość prowadzonych sekcji i tym podobne - powiedział po spotkaniu Prezes Polskiego Związku Unihokeja, Marek Chomnicki.

Film z wydarzenia: PL1918
#PL1918 #DumniZPolski