Już w ten weekend w Zielonce i Nowym Targu rozegrane zostaną ostatnie spotkania półfinałowe play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Sobotnie i ewentualnie niedzielne potyczki wskażą nam, kto w tym roku zagra o "złoto", a kto o "brąz" Salming Ekstraligi. Inauguracja półfinałowej serii spotkań w tę sobotę o 19:00.

Wicemistrz Polski postawi kropkę nad "i"?

KS Górale Nowy Targ podejmą we własnej hali Wilków z Sanoka. W pierwszej potyczce, 5-krotni Mistrzowie Polski okazali się lepsi od zawodników z Podkarpacia, pokonując ich na wyjeździe 8:4. Niemały udział miał w tym wracający do gry w polskiej Ekstralidze Artur Kasperek, autor aż 3 goli dla nowotarżan. U siebie Górale są jeszcze groźniejsi, toteż sanoczanie z pewnością nie będą mieli łatwej przeprawy. Mimo to, z pewnością możemy się spodziewać nieustępliwej, twardej gry z ich strony i pełnego zaangażowania oraz walki do ostatnich minut, czym w poprzedniej fazie Wilki zagwarantowały sobie awans do pierwszej czwórki tego sezonu. Kibice na hali w Nowym Targu z pewnością nie będą się więc nudzić!

Aktualny stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Górali

Rozpiska spotkań tej pary na nadchodzący weekend:

2. mecz półfinałowy:
7 kwietnia, godz. 19:00 | KS Górale Nowy Targ - Bieszczady24.pl Wilki Sanok

ew. 3. mecz półfinałowy (w przypadku wygranej Sanoka w starciu nr 2):
8 kwietnia, godz. 12:00 | KS Górale Nowy Targ - Bieszczady24.pl Wilki Sanok

Zielonka znów pod ścianą

MUKS Zielonka jak na razie przegrywa w półfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw (porażka 4:5 po dogrywce w pierwszym meczu w Nowym Targu) i w tę sobotę będzie grała z nożem na gardle. Taka sytuacja miała już miejsce przy okazji poprzedniej fazy play-off, gdy do Zielonki zawitali młodzi ludźmierzanie. Mistrzowie Polski pewnie pokonali wtedy Podhalan i zdołali odwrócić losy batalii, ale tym razem na ich teren przyjedzie najbardziej doświadczona drużyna w kraju. KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ ma w swoich szeregach choćby kapitana Reprezentacji Polski - Łukasza Chlebdę, czy fenomenalnego technika - Bartłomieja Augustyna. Nie można zapominać również o reprezentacyjnym bramkarzu - Macieju Jastrzębskim, który po groźnej kontuzji wrócił do gry z - wydaje się - jeszcze wyższą formą. Naprzeciw niego stanie polska "jedynka", a więc Maciej Bogdański, którego interwencje w pierwszym spotkaniu niejednokrotnie ratowały Zielonkę. W ataku szarżować będzie z kolei m. in. Antoniak oraz Rahovik - bardzo skuteczni w tegorocznej fazie play-off.

W sobotę naprzeciw siebie staną więc dwaj godni siebie rywale. Nie będziemy nawet próbowali wskazać faworyta, bo takiego po prostu nie ma. W ten weekend wszystko może się wydarzyć.

Aktualny stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla Szarotki

Rozpiska spotkań tej pary na nadchodzący weekend:

2. mecz półfinałowy:
7 kwietnia, godz. 19:00 | MUKS Zielonka - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

ew. 3. mecz półfinałowy (w przypadku wygranej Zielonki w starciu nr 2):
8 kwietnia, godz. 10:00 | MUKS Zielonka - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ