Przedstawiamy wywiad z trenerem Reprezentacji Polski Janem Holovką przed turniejem unihokeja w czasie The World Games 2017.

Dołącz do nas i bądź razem z nami w czasie 
The World Games 2017 na Facebooku!

Na początek muszę spytać o ceremonię otwarcia Igrzysk. Zrobiła na Panu wrażenie?
Tak, zdecydowanie. To było super. Co cieszy, to że było bardzo dużo widzów. Dzięki temu zespół też jest zadowolony, że ma okazję wziąć udział w takiej imprezie przed własną publicznością. To są kroki, które pokazują, że unihokej niebawem pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich.

W tej chwili przebywacie na zgrupowaniu w Gdyni. Treningi, wypoczynek? Jakieś jeszcze specjalne przygotowania?
Warunki w jakich się przygotowujemy do samego turnieju są bardzo dobre, więc jestem przekonany, że każdy będzie przygotowany na 100%. Dziś byliśmy m.in. na spacerze po Gdyni czy na plaży. To dobrze działa za zespół. 

Czytaj więcej: Wywiad z Prezesem Chomnickim przed TWG 2017

To jakie jeszcze są plany na pozostałe dni zgrupowania?
Mecz w niedzielę rano (10:00 w Gdańsku - przyp. red.), później trening wieczorem o 20:00 też w Gdańsku i o tej samej porze w poniedziałek. We wtorek jedziemy do Wrocławia i tam też będziemy mieli jeszcze dwie sesje treningowe. Taka ilość treningów powinna dobrze zadziałać na zespół. Tu w Gdyni mamy też możliwość analizy wideo meczów i przygotowania taktycznego, więc wszystko jest na dobrej drodze.

Czego życzyć naszej drużynie?
Wierzę, że na meczach Reprezentacji Polski będzie dużo kibiców, a przede wszystkim Polacy będą mocno wspierać swój zespół. To będą ważne i ciekawe spotkania, ale też trudne. Finlandia i Czechy to są kraje ze światowej czołówki, więc chłopaki na pewno będą potrzebować wsparcia kibiców jako siódmego zawodnika. 

Czytaj więcej: Transmisje w Polsat Sport z meczów unihokeja TWG2017!

fot. Flickr IFF