W zeszły weekend również w Gdańsku rozegrano mecze w ramach Salming Ligi Juniorek Starszych. Były to derby Trójmiasta, w których Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk podejmowała Aligator UKS Chwarzno Gdynia.

Spotkania zakończyły się następującymi wynikami:

GRUPA A - SALMING LIGA JUNIOREK STARSZYCH
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk   VS  Aligator UKS Chwarzno Gdynia

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

5:4
(0:0, 3:3, 2:1)

6:2
(1:1, 2:0, 3:1)

Aligator UKS Chwarzno Gdynia

Data i godzina spotkań: 16.11.2018 r., godz. 16:30
17.11.2018 r., godz. 12:00
Miejsce spotkań: ZSP nr 3 w Gdyni (piątek)
AWFiS Gdańsk (sobota)

Najlepszymi zawodniczkami spotkań zostały:

Mecz 1.: Sara Bejm (Gdańsk) oraz Aleksandra Sienkiewicz (Gdynia)
Mecz 2.: Martyna Grądzka (Gdańsk) oraz Weronika Chruszcz (Gdynia)


Relacja pomeczowa gospodyń z Gdańska (źródło: osowa.com - Piotr Ludwichowski):

Piątkowe spotkanie rozegrane na własnym boisku w ZSP nr 3 w Gdyni do samego końca było bardzo wyrównane. Niestety małe boisko nie pozwoliło zaprezentować pełni swoich możliwości naszym zawodniczkom, które próbowały długo rozgrywać piłkę, co przy dobrej obronie przeciwniczek było bardzo trudne. Pomimo prowadzenia gry i wielu sytuacji strzeleckich mecz zakończył się skromnym wynikiem 5:4 na naszą korzyść.

Sobotni rewanż był lepszą odsłoną naszego zespołu. Większe boisko w Hali widowiskowo-sportowej przy AWFiS Gdańsk dało możliwość dokładnego rozegrania piłki, co za bardzo nie wychodziło dzień wcześniej. Dziewczyny z większą łatwością kontrolowały grę, doprowadzając do wielu sytuacji strzeleckich. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, choć gdybyśmy wykazali się lepszą skutecznością, wynik mógłby być korzystniejszy. Warto podkreślić, że w tym meczu zapunktowało aż 6 zawodniczek.

Cieszą zdobyte cenne punkty oraz fakt, że swoje debiuty w tej kategorii wiekowej zaliczyły kolejne zawodniczki naszego zespołu. W tym sezonie trenerka Ania ma nie lada wyzwanie, żeby przy tak licznym składzie (26 zawodniczek) wszystko dobrze poskładać. Takiego "problemu" bogactwa zapewne życzy sobie każdy trener.

Dziękujemy przeciwniczkom za dobrą grę i walkę do samego końca oraz kibicom za przybycie i doping!